Zastosowanie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT do planowanego aportu X do nowej spółki, a w konsekwencji brak obowiązku wystawienia faktury VAT.
Skoro nabycie ogółu praw i obowiązków komandytariusza w spółce komandytowej odbyło się na podstawie umowy sprzedaży, to umowa ta podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Kwestia obowiązków Spółki jako płatnika - opodatkowanie wypłat za usługi świadczone przez kontrahentów (osoby fizyczne) z Czech.
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząc podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia ekspektatywy spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Rozliczenie kwoty uzyskanej w momencie zbycia wierzytelności powstałych w wyniku prowadzonej działalności bankowej.
Skutki podatkowe zbycia ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej.
Opodatkowanie cesji praw i obowiązków wynikających z zawartych umów deweloperskich.
w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia ogółu praw i obowiązków w spółce jawnej
Czy kosztem uzyskania przychodu Wnioskodawcy z tytułu zbycia ogółu praw i obowiązków wynikających z uczestnictwa w Spółce celowej będzie wartość wkładu wniesionego przez Wnioskodawcę (ustalona według historycznej ceny nabycia) do Spółki celowej, w szczególności: wartość nominalna udzielonych przez Spółkę a niespłaconych pożyczek, cena nabycia środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych
zawarcie umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie ogółu praw i obowiązków w spółkach komandytowych nie będzie generować powstania zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług
Opodatkowanie cesji praw i obowiązków wynikających z przedwstępnej umowy sprzedaży.
Odpłatna cesja umowy dzierżawy stanowi świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 Ustawy o VAT i w konsekwencji podlega opodatkowaniu VAT w wysokości 23%.
Czy kosztem uzyskania przychodów po stronie Spółki z tytułu zbycia praw i obowiązków wynikających z uczestnictwa w SK będzie wartość wkładu wniesionego przez Wnioskodawcę, ustalona według historycznej ceny nabycia tj. cena nabycia środków trwałych z uwzględnieniem dokonanych odpisów amortyzacyjnych, wartości niematerialnych i prawnych, akcji oraz wartość nominalna niespłaconych pożyczek?
Czy organ podatkowy ma prawo podzielić na połowę wartość faktur wystawionych w całości, imiennie na nazwisko Wnioskodawcy i zaliczyć tylko w połowie koszty poniesione przez Wnioskodawcę na cele mieszkaniowe? Czy jest podstawa prawna takiego postępowania?
Czy w przypadku sprzedaży praw majątkowych na podstawie umowy przelewu wierzytelności wystąpił przychód do opodatkowania?
Jednorazowa czynność zbycia z majątku osobistego prawa wieczystego użytkowania nieruchomości nabytych w drodze spadku po zmarłym ojcu, bez zamiaru wykonywania jej w sposób częstotliwy, nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. W powyższej transakcji Wnioskodawca nie będzie bowiem występował jako podatnik podatku od towarów i usług wykonujący samodzielnie działalność gospodarczą
Czy w związku z zawarciem opisanej wyżej ugody i w konsekwencji przejęciem aktywów i pasywów wierzyciela powstanie obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych ?
Czy odpłatne zbycie prawa użytkowania wieczystego gruntu przez Spółdzielnię, na którym posadowiony jest budynek mieszkalny zbudowany przed 1967 r. jest opodatkowane podatkiem od towarów i usług?
Czy w sytuacji gdy podmiot pierwotnie nabył prawo użytkowania wieczystego w drodze decyzji administracyjnej a następnie dokonuje zbycia tego prawa przez czynność cywilnoprawną to czy opłata roczna którą będzie uiszczał nabywca tego prawa będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT?