Zakup odzieży używanej o wartości powyżej 1000 zł w drodze umowy sprzedaży zawieranej z osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej zamieszkałą na terenie Irlandii.
Czy w związku z umową cesji wierzytelności (prawa do zwrotu kosztów auta zastępczego) należy odprowadzić podatek od czynności cywilnoprawnych?
Czy w związku z umową cesji wierzytelności (prawa do zwrotu kosztów auta zastępczego) należy odprowadzić podatek od czynności cywilnoprawnych?
W przypadku, gdy miejsce wykonywania prawa majątkowego znajduje się poza granicami Polski oraz umowa została zawarta poza granicami Polski, to taka umowa nie jest objęta zakresem ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, gdyż nie zostały spełnione przesłanki zawarte w art. 1 ust. 4 pkt 1 i 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W związku z powyższym na Wnioskodawcy nie ciąży obowiązek
W przypadku, gdy przedmiotem umowy sprzedaży jest Towar znajdujący się w chwili zawierania umowy poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej i sama umowa nie została zawarta na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, to taka umowa nie jest objęta zakresem ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, gdyż nie zostały spełnione przesłanki zawarte w art. 1 ust. 4 pkt 1 i 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych
Czy w związku z tym, że umowa kupna-sprzedaży została podpisana poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz sam samochód znajdował się poza granicami kraju, w chwili podpisywania umowy, umowa ta podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych i czy należy wypełnić wniosek PCC-3?
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy depozytu nieprawidłowego na terytorium Chińskiej Republiki Ludowej.
opodatkowanie podatkiem od towarów i usług samego zawarcia umowy outsourcingu
Należy stwierdzić, iż przyjmując za Wnioskodawcą, że przedmiotowe czynności cywilnoprawne były/będą objęte zakresem ustawy o podatku od towarów i usług, powyższe czynności były/będą korzystać z wyłączenia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych, zgodnie z art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy odsetki płacone przez Spółkę w ramach umowy db-CashSweep podlegają przepisom o niedostatecznej kapitalizacji?
Czy zmiana korzystającego w drodze cesji praw i obowiązków albo wcześniejszego zakończenia umowy i zawiązania drugiej, uprawnia nowego korzystającego do nabycia przedmiotu leasingu po hipotetycznej wartości netto (w przypadku leasingu operacyjnego) lub bez ograniczeń (w przypadku leasingu finansowego).
Zdaniem podatnia z uwagi na treść art. 2 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do uzyskanych przychodów związnych z przestępstewem nie mogą mieć zastosowania przepisy ustawy o pdop. W takiej sytuacji Podatnik ma prawo dokonać korekty rzekomo osiągniętych przychodów z tytułu wpłaconych rat i w tej części skorygować zaliczki na podatek dochodowy.
Czy podatek VAT jest kosztem dla starostwa w zakresie realizowanych inwestycji finansowanych częściowo z funduszu SAPARD?