Czy w przypadku dokonania darowizny lokalu na rzecz siostry, Wnioskodawczyni utraci prawo do ulgi podatkowej z tytułu dokonanych odliczeń w podatku dochodowym, z koniecznością doliczenia do dochodu, za rok w którym dokonano darowizny, kwot uprzednio odliczonych od podatku?
Czy Wnioskodawczyni może spłacić pozostałe odsetki od kredytu zaciągniętego przez Spółdzielnię Mieszkaniową i przekształcić swoje mieszkanie typu lokatorskiego na mieszkanie własnościowe, korzystając z pieniędzy zgromadzonych na rachunku osobistym w Kasie Mieszkaniowej, nie tracąc przy tym prawa do ulgi podatkowej?
Czy przeznaczając wycofane oszczędności na dowolny cel Wnioskodawczyni będzie zobowiązana do zwrotu odliczeń oraz odsetek przypisanych tym odliczeniom?
Czy Wnioskodawca zachowa prawo do ulgi z tytułu systematycznego oszczędzania w kasie mieszkaniowej jeśli wycofa środki z kasy mieszkaniowej i przeznaczy je na spłatę kredytu termomodernizacyjnego zaciągniętego na ocieplenie domu i modernizację centralnego ogrzewania?
Czy zgromadzone w kasie mieszkaniowej środki Wnioskodawca może wydać na remont własnego domu, którego jest właścicielem?Czy udokumentowanie wydatkowania zgromadzonych środków dotyczy kwoty zgromadzonej zgodnie z zapisem umowy pierwotnej, od której została odliczona ulga podatkowa, czy dotyczy całej kwoty zgromadzonej w przedłużonym okresie oszczędzania (aneksy do umowy)? Od kwoty zgromadzonej w przedłużonym
Czy zaliczkę zapłaconą przed założeniem dyspozycji wycofania oszczędności można potraktować jako wydatek poniesiony ze środków zgromadzonych w kasie mieszkaniowej oraz czy wartość działki budowlano-rolnej można zaliczyć na poczet wydatków przeznaczonych na cele mieszkaniowe czy tylko jej część budowlaną?
Czy środki wycofane w 2006 r. z kasy mieszkaniowej przeznaczone na zakup działki pod budowę domu oraz na jego budowę spełnią wymogi dot. zainwestowania oszczędności z kasy mieszkaniowej ?
Czy będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn cejsa prawa do rachunku oszczędnościowo -kredytowego w kasie mieszkaniowej, jeżeli po wycofaniu środków z kasy, oszczędności nie zostaną przeznaczone na cele mieszkaniowe?
W 1999r. podatnicy rozpoczęli systematyczne oszczędzanie w Kasie Mieszkaniowej i z tego tytułu korzystali z ulgi podatkowej. W 2006r. zamierzają skrócić okres oszczędzania i dokonać cesji zgromadzonych środków na rzecz syna, który mimo posiadanego własnościowego prawa do lokalu spółdzielczego, zamierza za przekazane oszczędności zakupić mieszkanie na rynku wtórnym i dokonać remontu tegoż mieszkania
Czy nabywając udział w nieruchomości oraz udział w prawie wieczystego użytkowania, na których znajduje się budynek mieszkalny oraz obejmując w posiadanie w wyniku tej transakcji, lokal mieszkalny odpowiadający jego powierzchnią użytkową posiadanemu udziałowi w gruncie zostanie zachowane prawo do ulgi podatkowej z tytułu oszczędzania w kasie mieszkaniowej ?
dot. zachowania prawa do wykorzystanej ulgi z tytułu oszczędzania w kasie mieszkaniowej w sytuacji, gdy środki wycofane z kasy zostaną przeznaczone na zakup mieszkania w Towarzystwie Budownictwa Społecznego
Czy wydatkowanie środków zgromadzonych na imiennym rachunku oszczędnościowym w kasie mieszkaniowej, można przeznaczyć na finansowanie kosztów związanych z ustaleniem odrębnej własności lokalu mieszkalnego w tym: wykup z Urzędu Miasta działki budowlanej, na której położony jest budynek, w którym planowane jest ustalenie odrębnej własności lokalu, pokrycie kosztów zawarcia umowy notarialnej oraz opłaty
Czy w przypadku cesji rachunku oszczędnościowego w kasie mieszkaniowej na syna wykorzystana przez podatników ulga podatkowa będzie podlegała zwrotowi ?
Czy wydatki poniesione na budowę wodociągu oraz na zakup projektu domu i jego adaptację dla potrzeb rozpoczęcia budowy domu spełnią wymogi dot. zainwestowania oszczędności wycofanych w 2005 roku z kasy mieszkaniowej ?
Czy zostanie zachowane prawo do ulgi w podatku dochodowym w sytuacji przeniesienia uprawnień do rachunku oszczędnościowo - kredytowego w kasie mieszkaniowej oraz wydatkowania wycofanych oszczędności na zakup udziału w spółdzielczym prawie do lokalu mieszkalnego, w wysokości w stosunku do której korzystano z ulgi podatkowej ?
Czy zakup działki, położonej w miejscowości w której miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego z dniem 31.12.2003 r. stracił ważność, spełni wymogi dot. zainwestowania oszczędności wycofanych w 2005 roku z kasy mieszkaniowej?
Jestem posiadaczem wraz z żoną rachunku oszczędnościowego w kasie mieszkaniowej na podstawie umowy zawartej z Bankiem przed 01.01.2002r. Umowa została zawarta na 50 miesięcy i kończy się w lutym 2006r. Czy mogę scedować rachunek w kasie mieszkaniowej na swoją nieletnią córkę bez utraty prawa do ulgi, jeśli dziecko po wycofaniu pieniędzy z kasy nie wyda ich na cele mieszkaniowe. Czy w latach kolejnych
Czy podatnik będzie mógł przeznaczyć oszczędności wycofane z kasy mieszkaniowej na zakup działki budowlanej, aby zachować prawo do ulgi z tytułu oszczędzania w kasie mieszkaniowej oraz czy warunkiem zachowania ulgi jest konieczność wybudowania domu mieszkalnego?
Czy środki pieniężne zgromadzone w kasie mieszkaniowej i następnie po wycofaniu przeznaczone na zakup domu jednorodzinnego stanowiącego własność rodziców można uznać za wydatkowane zgodnie z celami mieszkaniowymi określonymi w art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 26.10.1995 r. (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1070) o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego oraz zgodnie z dyspozycją art. 27a ust
1.W jakim czasie do zakończenia umowy zawartej z Kasą Mieszkaniową BPH S.A. w Krakowie będziecie Państwo mogli wydatkować pieniądze zgromadzone w Kasie aby nie stracić prawa do ulgi;2.Czy sytuacja w zakresie czasu wydatkowania oszczędności zgromadzonych w Kasie zmieniłaby się w przypadku przedłużenia okresu oszczędzania;3.Proszą Państwo również o udzelenie informacji na temet celów mieszkaniowych,
1. Czy córka od dnia ustanowienia cesji będzie mogła korzystać z ulgi podatkowej za dokonane przez nią wpłaty do kasy mieszkaniowej ?2. Czy w przypadku zakupu mieszkania na raty z płatnością: pierwsza rata przed rozwiązaniem umowy z bankiem, druga rata po wycofaniu oszczędności, będzie można całość zakupu zaliczyć do ulgi podatkowej, czy tylko wysokość drugiej raty ?3. Czy w przypadku zakupu mieszkania