Dokonując sprzedaży udziału w nieruchomościach nie będą działali Państwo w charakterze podatników w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy, prowadzących działalność gospodarczą, w myśl art. 15 ust. 2 ustawy, a tym samym sprzedaż udziału w ww. nieruchomościach nie będzie czynnością objętą dyspozycją art. 5 ust. 1 ustawy.
Sprzedaż udziału w niezabudowanej działce, która powstanie w wyniku podziału działki nr 1, jest opodatkowana bez uwzględnienia zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT.
Uznanie, że sprzedaż udziału w działce niezabudowanej jest opodatkowana bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 i pkt 2 ustawy oraz udokumentowanie tej transakcji fakturą VAT, w części przypadającej na Pana jako współwłaściciela.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży działki wydzielonej z działki nr 1 będącej we współwłasności małżeńskiej.
Nieuznanie Wnioskodawczyni za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży udziału w niezabudowanej działce gruntu.
Z tytułu dzierżawy przedmiotowej działki, straciła ona charakter majątku prywatnego. Wykorzystywanie w sposób ciągły dla celów zarobkowych przedmiotowej działki spowodowało, że ww. działka była wykorzystywana w działalności gospodarczej, a nie wyłącznie w ramach majątku osobistego. Tym samym, skoro w przedmiotowej sprawie wystąpią przesłanki stanowiące podstawę uznania Pani za podatnika w rozumieniu
Opodatkowanie sprzedaży działki wykorzystywanej w prowadzonej przez małżonka działalności gospodarczej (wspólność ustawowa).
Czy możliwe jest zaliczenie przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów, na podstawie art. 15 ust. 1 updop, opłaconego czynszu, za zajmowaną powierzchnię, ponad posiadane udziały we wspólnej nieruchomości, lokali wykorzystywanych na cele własnej działalności gospodarczej?
Czy istotnie Wnioskodawca wraz z małżonką staną się podatnikami VAT tytułem sprzedaży tych 3 działek?