Czy Spółka nabywając wierzytelność w celu jej windykacji, może potrącać koszty jej nabycia w całości lub w części do wysokości faktycznie uzyskanej od dłużnika - w danym roku podatkowym, a nie proporcjonalnie do wysokości uzyskanych przychodów?
Czy przychód uzyskany w 2009r. w wyniku czynności windykacyjnych można rozliczyć na podstawie przelewu bankowego od firmy windykacyjnej? Czy kwota prowizji pobranej przez windykatora może zostać przez uzyskującego ww. przychód zaliczona do kosztów uzyskania przychodu?
Opodatkowanie i podstawa opodatkowania przy cesji. Sposób opodatkowania czynności od dokonania cesji wierzytelności aż po zadysponowanie wierzytelnością.
Czy nabycie przez Wnioskodawcę wierzytelności w drodze cesji wierzytelności po cenie niższej od nominalnej podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy Wnioskodawcę obowiązuje VAT, jeśli tak to jaki i od jakiej kwoty?
Czy nabycie wierzytelności w drodze przelewu wierzytelności za cenę nominalną podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy dochody Wspólnoty, takie jak: odsetki od środków pieniężnych na rachunkach i lokatach bankowych, odsetki od bieżących zaległości właścicieli zapłacone lub tylko naliczone, otrzymane odszkodowania OC (regres) za szkodę na nieruchomości, zwrot kosztów sądowych i komorniczych z windykacji właścicieli, otrzymane środki pieniężne z tytułu reklamy na budynku lub wynajmu części wspólnych właścicielom
Czy i kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku VAT co do kwoty 9.000 zł: - w momencie podpisania umowy przelewu czy wtedy gdy wpłyną wpłaty przewyższające zapłaconą cenę 1.000 zł, - albo kwota 9.000 zł nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, gdyż podatnik wstąpił w miejsce zbywcy.
Czy w Spółdzielni Mieszkaniowej przychody i koszty: 1. pozostające w ścisłym związku z gospodarką zasobami mieszkaniowymi mają wpływ na dochód zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych,2. dotyczące pozostałej działalności Spółdzielni, takiej jak: wynajem lokali użytkowych, udostępniania ścian budynków pod reklamy, świadczenia usług konserwacyjno remontowych oraz te, których nie można jednoznacznie
Jaki jest moment powstania przychodu na gruncie prawa w podatku dochodowym od osób prawnych, czy z chwilą gdy windykacja wierzytelności we własnym zakresie stanie się skuteczna, lub gdy dochodzi do sprzedaży wierzytelności wcześniej nabytej, czy też z chwilą podpisania umowy na cesję przelewu wierzytelności, czyli, gdy nabywamy wierzytelność definitywnie?