Uznanie aportu Nieruchomości przez X za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, zwolnienie z opodatkowania aportu niezabudowanej Nieruchomości 1, zwolnienie z opodatkowania aportu zabudowanej Nieruchomości 2, ustalenie podstawy opodatkowania tego aportu, prawo Nabywcy do odliczenia podatku naliczonego oraz zwrotu nadwyżki podatku naliczonego wynikającego z faktury otrzymanej od wnoszącego
Dotyczy ustalenia, czy dział X. należący do struktury A. w momencie dokonania Transakcji będzie stanowił dla ustalenia skutków podatkowych ZCP w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, w związku z czym przychodem Spółki ze zbycia X., w myśl art. 12 ust. 1 w zw. z art. 14 ustawy o CIT będzie cena określona w umowie sprzedaży zawartej z Nabywcą i nie wystąpi obowiązek przyporządkowania uzyskanej przez
Dotyczy ustalenia, czy zapłacony Czynsz za korzystanie z Aktywów, ustalony na warunkach opisanych powyżej, stanowić będzie dla Spółki - opodatkowany Ryczałtem - dochód z ukrytych zysków w rozumieniu art. 28m ust. 3 uCIT, a jeśli tak, to czy należy go ustalać w odniesieniu do kwot netto, czy brutto wykazywanych na fakturach wystawianych przez Wspólników.
Wniesienie aportem powstającej w ramach inwestycji Infrastruktury będzie stanowić czynność podlegającą opodatkowaniu, podstawą opodatkowania będzie wartość otrzymanych przez Gminę udziałów odpowiadających wartości netto wnoszonych aportem składników majątku, od których wartość należy obliczyć metodą "od stu", Gminie będzie przysługiwało prawo do pełnego odliczenia VAT.
Wydanie interpretacji indywidualnej dot. opodatkowania ukrytych zysków oraz odpisy amortyzacyjne w działalności podatnika opodatkowanego estońskim CITem
Czy w sytuacji opisanej powyżej, po stronie Spółki powstanie przychód z tytułu częściowo nieodpłatnych świadczeń w wyniku wykupu samochodów po cenie wskazanej w umowie leasingu zawartej przed 8 lutego 2019 r., gdy obecnie cena zawarta w tych umowach jest niższa od wartości rynkowej i jednocześnie cena nie jest niższa od hipotetycznej wartości netto.
Ustalenie przychodu z tytułu zbycia Nieruchomości na podstawie umowy sprzedaży oraz ustalenie przychodu z tytułu uregulowania zobowiązania (zaciągniętej pożyczki) poprzez zbycie Nieruchomości.
Nieodpłatne przekazanie gadżetów reklamowych w ramach działań marketingowych partnerom biznesowym lub ich pracownikom oraz w ramach akcji marketingowo-reklamowych indywidualnym konsumentom nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT, bez względu na ilość przekazywanych jednemu podmiotowi towarów, z uwagi na fakt, że jednostkowa cena nabycia (koszt wytworzenia) tych towarów nie przekroczy 10 zł
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości netto części środka trwałego odłączonej w celu sprzedaży, likwidacji, czy też przyłączenia do innego środka trwałego, określenia wartości początkowej środka trwałego, którego część została odłączona w wyniku sprzedaży, likwidacji, czy przyłączenia do innego środka trwałego, a który następnie został
1. Czy Spółka dokonała prawidłowej interpretacji art. 15 ust. 1 i art. 16 ust. 1 pkt 46 lit. a tiret drugi ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zaliczając do kosztów uzyskania przychodów kwotę brutto z faktury? 2. Czy Spółka postąpiła prawidłowo zaliczając do kosztów uzyskania przychodów wartość netto z faktury w oparciu o art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo nie naliczając podatku należnego od wydawanych towarów z logo spółki?
Czy w świetle ustawy o podatku od towarów i usług różnica (nadwyżka) w cenie netto wynikająca z umownej waloryzacji ceny, zastosowanej z racji upływu czasu pomiędzy ustaleniem ceny a jej zapłatą, podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy w świetle ustawy o podatku od towarów i usług na różnicę (nadwyżkę) w cenie netto wynikającej z umownej waloryzacji ceny, zastosowanej z racji upływu czasu pomiędzy ustaleniem ceny a jej zapłatą, sprzedający jest zobowiązany do wystawienia faktury VAT bądź faktury korygującej?
Czy cena nabycia pawilonu handlowego zawiera podatek VAT, jeżeli w umowie sprzedaży cenę transakcyjną ustalono w kwocie netto?
Czy podatek VAT naliczony od ceny sprzedaży nieruchomości i odprowadzony do urzędu skarbowego jest przychodem podatnika, od którego winien zapłacić zryczałtowany podatek w wysokości 10 %, czy przychodem jest cena netto?