Wnioskodawczyni nabyła udział ½ w drodze dziedziczenia, następnie nabyła pozostałą część udziału tytułem działu spadku. Zatem w takiej sytuacji nie może skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych do nowo zakupionego mieszkania.
Dom w stanie surowym zamkniętym - nabyty w drodze licytacji komorniczej - nie podlega zwolnieniu z art. 9 pkt 17 ze względu na brak zezwolenia na użytkowanie domu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego dotyczącego zakupów dokonanych po utracie prawa do zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług.
Nieuznanie Sprzedającego za podatnika podatku VAT z tytułu dostawy działek nr 1, nr 2 i działki wydzielonej z działki nr 3 i niepodlegania tej dostawy opodatkowaniu podatkiem VAT. Prawo Kupującego do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia działek nr 1, nr 2 i działki wydzielonej z działki nr 3 w sytuacji uznania, że transakcja dostawy podlega opodatkowaniu podatkiem
1. Uznanie przedmiotu sprzedaży za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT i w konsekwencji uznania, że dostawa ta korzysta z wyłączenia z opodatkowania określonego w art. 6 pkt 1 ustawy o VAT. 2. Zwolnienie z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 ustawy dla usługi wynajmu przez Panią budynku, w którym prowadzone będzie przedszkole przez osobę trzecią.
Sprzedaż nieruchomości niezabudowanej powinna nastąpić z naliczeniem należnego podatku od towarów i usług. Wnioskodawczyni winna udokumentować fakturą VAT sprzedaż udziału w nieruchomości.
Sprzedaż nieruchomości powinna nastąpić z naliczeniem należnego podatku od towarów i usług. Wnioskodawczyni winna udokumentować fakturą VAT część obrotu z transakcji sprzedaży Nieruchomości.
Sprzedaż nieruchomości powinna nastąpić z naliczeniem należnego podatku od towarów i usług. Wnioskodawczyni winna udokumentować fakturą VAT obrót uzyskany z tytułu sprzedaży udziału działki.
brak możliwości zastosowania zwolnienia z obowiązku sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych na podstawie art. 11n ust. 1 ustawy o CIT
możliwość zastosowania zwolnienia z obowiązku sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych na podstawie art. 11n ust. 1 ustawy o CIT
Wnioskodawca będzie zobowiązany odprowadzić podatek VAT od sprzedaży działek niezabudowanych.
Czy Wnioskodawca nie utraci zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych, zastosowanego do dochodu ze sprzedaży domu przed upływem pięciu lat od jego nabycia, w związku z czasowym przeznaczeniem nabytego, w ramach ulgi mieszkaniowej, lokalu mieszkalnego na wynajem?
Sprzedaż nieruchomości powinna nastąpić w trybie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy, tj. z naliczeniem należnego podatku od towarów i usług. Wnioskodawca winien udokumentować fakturą VAT obrót z wartości transakcji sprzedaży wyłącznie w części przypadającej na Niego jako współwłaściciela.
sprzedaż nieruchomości powinna nastąpić w trybie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy bez uwzględniania zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 i pkt 2 tej ustawy, -Wnioskodawczyni powinna udokumentować fakturą VAT obrót uzyskany z tytułu sprzedaży nieruchomości w części przypadającej na Nią jako współwłaścicielkę.
Czy w związku z planowaną sprzedażą działki nr 85 Wnioskodawca utraci zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych zastosowane przy zawarciu opisanych umów sprzedaży zawartych w dniach 15 kwietnia 2016 r. i 30 czerwca 2016 r.?
Obowiązek złożenia zgłoszenia rejestracyjnego dla celów podatku VAT.
Czy zbycie w drodze notarialnej umowy darowizny części gospodarstwa rolnego o powierzchni ok. 1000 m2 wydzielonego pod drogę z działek nr 603/6 i 603/9, spowoduje wszczęcie postępowania o wygaśnięcie decyzji i naliczenie na nowo podatku i to bez ulgi podatkowej?
1) Czy w roku 2010 Wnioskodawca może być traktowany jako podatnik zwolniony z VAT? 2) Jeżeli nie może być podatnikiem zwolnionym z w roku 2010, to czy ma prawo do odliczenia podatku naliczonego?
Jak potraktować dochód przeznaczony, a nie wydatkowany na cele statutowe w chwili połączenia zakładów opieki zdrowotnej: 1. w przypadku I formy połączenia czy zakład, jako jednostka wchłaniana zobowiązana jest do zapłacenia podatku dochodowego od niewydatkowanej części dochodów wolnych od podatku,2. w przypadku II formy połączenia czy zakład jako jednostka, na podstawie której tworzona jest inna jednostka
Czy w świetle podanych wysokości obrotów za 2004 i 2005r. Spółka może ponownie skorzystać ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 11 ustawy o podatku od towarów i usług? Spółka świadczy usługi agencyjne na rzecz Totalizatora Sportowego, ponadto prowadzi działalność handlową ?
Czy Sąd Rejonowy jako organ władzy publicznej przekraczając w 2003 r. kwotę 45.700 zł tytułem świadczenia usług najmu pomieszczeńu utracił prawo do zwolnienia od podatku VAT?.