Prawo do skorzystania ze stawki podatku 0% dla dostaw części dla jednostek pływających, na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT.
Opodatkowanie dochodów uzyskanych w Wielkiej Brytanii i na Cyprze oraz zastosowanie ulgi abolicyjnej.
Opodatkowanie wynagrodzenia dla Armatora z Norwegii z tytułu czarteru statków wraz z załogą.
Opodatkowanie wynagrodzenia dla Armatora ze Szwecji z tytułu czarteru statków wraz z załogą.
Brak prawa do zastosowania stawki 0% na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 3 ustawy dla dostawy części przeznaczonych do wbudowania w nowo powstający statek, transportowanych do stoczni w PL.
Czy do pobieranych przez Spółkę Opłat znajduje zastosowanie art. 11b pkt 1 ustawy o CIT, a tym samym czy pobierane przez Spółkę Opłaty nie podlegają przepisom rozdziału 1a ustawy o CIT dotyczącym cen transferowych, ponieważ sposób ustalania cen w takich przypadkach jest określony przez przepisy ustawy? (pytanie nr 1) W przypadku uznania, iż pobierane przez Spółkę opłaty podlegają pod przepisy rozdziału
Wnioskodawca jest zobowiązany do złożenia zeznań podatkowych za lata 2017-2020 oraz będzie zobowiązany do złożenia zeznań podatkowych za lata następne. W zeznaniach tych powinien wykazać dochody osiągnięte z tytułu pracy wykonywanej na statkach morskich (statkach towarowych) eksploatowanych w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo mające siedzibę w Norwegii, do których znajdują zastosowanie
Opodatkowanie dochodów uzyskiwanych w związku z pracą wykonywaną na statku morskim (statku towarowym) eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z siedzibą i faktycznym zarządem na Cyprze i w Norwegii.
Opodatkowanie dochodów uzyskanych w związku z pracą wykonywaną na statku morskim (statku towarowym), eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z siedzibą w Norwegii i Cyprze, obowiązku złożenia zeznań podatkowych oraz możliwości skorzystania z ulgi abolicyjnej.
Opodatkowanie dochodów uzyskanych w związku z pracą wykonywaną na statku morskim (tankowcu), eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z siedzibą w Norwegii i na Cyprze, obowiązku złożenia zeznań podatkowych oraz możliwości skorzystania z ulgi abolicyjnej.
Opodatkowanie dochodów uzyskanych w związku z pracą wykonywaną na statku morskim (statku towarowym Other Cargo Ship), eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z siedzibą i zarządem odpowiednio na Cyprze, w Singapurze i w Szwajcarii, obowiązku złożenia zeznań podatkowych oraz możliwości skorzystania z ulgi abolicyjnej.
Opodatkowanie dochodów uzyskanych w związku z pracą wykonywaną na statku morskim eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z faktycznym zarządem i siedzibą w Norwegii, Niemczech i na Cyprze obowiązku złożenia zeznań podatkowych oraz możliwości skorzystania z ulgi abolicyjnej.
Opodatkowanie dochodów z tytułu pracy najemnej na pokładzie statku (Cypr, Singapur, Grecja).
Czy Wnioskodawca pracując jako marynarz hydrograf u pracodawcy zarejestrowanego i mającego siedzibę na Cyprze jest zwolniony z podatku oraz czy musi składać zeznanie podatkowe?
Opodatkowanie dochodów z tytułu pracy najemnej na pokładzie statków.
Prawo do zastosowania 0% stawki podatku do dostawy armatury łącznej montowanej na statkach.
opodatkowanie dostawy towarów nabywanych przez kontrahenta z Norwegi, przeznaczonych do przerobu na terytorium kraju, a następnie do wywozu z terytorium Wspólnoty na terytorium państwa trzeciego
1. Jaką stawką VAT należy opodatkować dokonywaną przez Spółkę dostawę części do wykonania wyposażenia przeznaczonego dla środków transportu morskiego, o których mowa w art. 83 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT, jeżeli środki te znajdują się w trakcie budowy?2. W jaki sposób w odniesieniu do powyższej transakcji prawidłowo udokumentować prawo do zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0%?
stawka podatku dla dostawy części do środków transportu morskiego, rybołówstwa morskiego i statków ratowniczych morskich
Czy statek rybacki używany do połowów na akwenach dalekomorskich, w wyłącznych strefach ekonomicznych państw innych niż Polska i Cypr a także na wodach międzynarodowych, sprzedający złowione ryby na rzecz różnych podmiotów, pochodzących przeważnie z państw innych niż Polska i Cypr jest statkiem eksploatowanym w komunikacji międzynarodowej w rozumieniu Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a
Czy kwoty zapłacone przez A. Sp. z o.o. jako czynsz za używanie statku morskiego eksploatowanego w komunikacji międzynarodowej na rzecz spółki z siedzibą prawną na Cyprze wynajmującej statek mogą być opodatkowane jedynie na Cyprze ?
Czy import towarów przeznaczonych jako wyposażenie budowanych przez niego statków, stanowią czynność, o której mowa w art. 83 ust. 1 pkt 4 tej ustawy i podlega opodatkowaniu stawka opodatkowaną w wysokości 0%?
Podatnik pyta o zastosowanie stawki 0 % na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 15 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54 poz. 535 ze zm.), zwanej dalej ustawą o VAT, do opodatkowania wykonywanych w kraju, na terytorium Wspólnoty Europejskiej, terytorium państw trzecich lub podczas rejsów, usług remontu i konserwacji na statkach (ich częściach),