Prawo do skorzystania ze zwolnienia wskazanego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zakup przez Wnioskodawcę małego sprzętu AGD, tj. mikrofali nie mieści się w pojęciu wydatków, o których mowa w art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. d) ustawy o PIT. Wydatek ten nie może być przez Wnioskodawcę traktowany jako wydatek remontowy, gdyż nie można go uznać za sprzęt umożliwiający realizację podstawowych potrzeb życiowych.
Odpisy amortyzacyjne od środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, w całości stanowią koszt kwalifikowany, w myśl art. 18d ust. 3 updop, jeżeli składniki te są rzeczywiście wykorzystywane jedynie do działalności badawczo-rozwojowej. Natomiast, w sytuacji, gdy ww. składniki będą częściowo wykorzystywane do działalności badawczo-rozwojowej, a częściowo do bieżącej działalności, to w takim
1. Czy Działalność 1 Wnioskodawcy stanowi/będzie stanowić działalność badawczo- rozwojową w rozumieniu art. 4a ust. 26 ustawy o CIT i czy Spółka może do niej zastosować tzw. ulgę B+R? 2. Czy Działalność 2 Wnioskodawcy stanowi/będzie stanowić działalność badawczo- rozwojową w rozumieniu art. 4a ust. 26 ustawy o CIT i czy Spółka może do niej zastosować tzw. ulgę B+R? 3. Czy Koszty opinii stanowią/będą
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Czy w związku z nabyciem przez Wnioskodawcę usług polegających na wynajmie sprzętu od podmiotów powiązanych, które są niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej Wnioskodawcy powstanie po stronie Wnioskodawcy ukryty zysk, a w konsekwencji będą one podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT?
Czy wydatkowanie środków uzyskanych ze sprzedaży działki, na spłatę kredytu oraz dokończenie budowy domu, w okresie wskazanym w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, będzie uprawniało do zwolnienia przedmiotowego na podstawie ww. przepisu?
Częściowe odliczenia kwoty podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych na nabycie sprzętu związanego z infrastrukturą.
Możliwość opodatkowania sprzedaży używanych towarów zakupionych od osób fizycznych niebędących podatnikami podatku od towarów i usług, w ramach procedury VAT marża.
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
Koszty uzyskania przychodów odsetki od kredytu, wydatki eksploatacyjne i na wyposażenie biura z wydzielonej części budynku mieszkalnego na prowadzenie działalności.
Prawo do częściowego odliczenia podatku w związku z realizacją projektu związanego z e-usługami.
Ustalenie kwoty przychodu uzyskanego w związku z odpłatnym zbyciem nieruchomości nabytej w spadku po rodzicach oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Uznanie sprzedaży towarów używanych za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Prawo do odzyskania podatku VAT w związku z planowanym przedsięwzięciem.
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania stawki podatku 0% do dostawy sprzętu do nurkowania na rzecz pracowników instytucji Unii Europejskiej oraz żołnierzy sił zbrojnych Paktu Północnoatlantyckiego (NATO) przeznaczonego do celów prywatnych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie usług.
brak prawa do odliczenia przez Powiat podatku naliczonego przy realizacji projektu polegającego na udostępnieniu usług publicznych świadczonych elektronicznie
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przy realizacji projektu polegającego na budowie platformy zintegrowanych usług publicznych
Odliczenie w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatku poniesionego na wymianę zużytych części endoprotezy.