Obowiązek wykazania w remanencie likwidacyjnym towarów wykorzystanych do zaniechanej inwestycji polegającej na rozbudowie i przebudowie poddasza.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług darowizny przedsiębiorstwa, na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, brak obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku na podstawie art. 91 ustawy o podatku od towarów i usług w związku z planowaną darowizną przedsiębiorstwa, brak obowiązku zapłaty podatku od towarów i usług po dokonaniu spisu z natury w związku z darowizną przedsiębiorstwa.
brak opodatkowania przeniesienia majątku spółki cywilnej do jednoosobowej działalności jednego ze wspólników, brak opodatkowania podatkiem VAT towarów w związku z rozwiązaniem spółki cywilnej, brak obowiązku korekty podatku VAT w związku z rozwiązaniem spółki cywilnej
Skutki podatkowe w związku z przejęciem przedsiębiorstwa w trybie art. 66 ksh.
brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług przeniesienia, w związku z likwidacją spółki cywilnej, całego przedsiębiorstwa na jednego ze wspólników (Żonę), brak obowiązku zapłaty podatku VAT od remanentu likwidacyjnego po przekazaniu przedsiębiorstwa do działalności gospodarczej Żony.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku zapłaty podatku należnego z tytułu transakcji sprzedaży nieruchomości oraz urządzeń należących do Upadłego.
w zakresie uznania przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w jednoosobową spółkę z o.o. za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz braku obowiązku sporządzenia spisu z natury na dzień ww. przekształcenia
Czy dokonując zakupu Praw majątkowych (zielonych certyfikatów) w ramach prowadzonej działalności gospodarczej należy księgować zakup praw majątkowych jako zakup towarów handlowych w kol. 10 podatkowej księgi przychodów i rozchodów, a na koniec roku jeżeli nie zostaną prawa zbyte na giełdzie, sporządzić remanent towarów handlowych i dokonać wyceny w cenach zakupu? Czy koszty związane z zakupem praw
Podatek od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania przekazania towarów na cele osobiste w związku z likwidacją działalności gospodarczej, braku utraty statusu podatnika VAT oraz braku obowiązku sporządzenia spisu z natury.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania przekazanego majątku za przedsiębiorstwo, uwzględnienia jego w spisie z natury oraz korekty podatku naliczonego.
Planowane przekazanie małżonkowi w drodze darowizny firmy Wnioskodawczyni z towarem, majątkiem trwałym i majątkiem obrotowym należy uznać za transakcję zbycia przedsiębiorstwa, która nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT na mocy art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Skutki podatkowe z tytułu nieodpłatnego przekazania przedsiębiorstwa żonie
Skutki podatkowe z tytułu dokonania czynności darowizny przedsiębiorstwa przez Wnioskodawcę na rzecz żony
1) Czy w spisie z natury Wnioskodawczyni powinna ująć towary w takich jednostkach miary, w jakich towar zakupuje (tj. w jednostkach masy), czy też w jednostkach miary, w których towar jest oferowany klientom? 2) Czy wycena towarów objętych spisem z natury powinna być uwidoczniona w spisie z natury jedynie w wartości brutto (cenie zakupu towaru wraz z podatkiem od towarów i usług), czy też należy wskazać
Czy kosztem uzyskania przychodu będzie cena gruntu wynikająca z aktu notarialnego, na podstawie którego nabyto grunt, koszty poniesione przy sporządzaniu aktu notarialnego oraz nakłady na grunt w postaci uzbrojenia działek i utwardzenia dróg dojazdowych?
Skutki podatkowe z tytułu nieodpłatnego przekazania przedsiębiorstwa
Czy zbycie przez Wnioskodawcę przedsiębiorstwa na rzecz syna w formie darowizny będzie stanowić czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?Czy w przedmiotowym stanie faktycznym Wnioskodawca będzie zobowiązany do sporządzenia spisu z natury i zapłacenia podatku należnego na podstawie art. 14 ustawy o podatku od towarów i usług?Czy dokonując przedmiotowej transakcji zbycia przedsiębiorstwa
Czy koszty likwidacji wyrobów gotowych i ich wartość z dnia likwidacji można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Czy zwrot wkładu wniesionego do spółki jawnej, zwrot udziału w majątku Spółki ponad wniesiony wkład, remanent sporządzony w związku z wystąpieniem ze spółki będą opodatkowane podatkiem od towarów i usług i czy w tej sytuacji zajdzie konieczność korekty podatku naliczonego w podatku od towarów i usług?
Dotyczy odsprzedaży małżonkowi towarów handlowych w związku z likwidacją działalności gospodardczej.