Ustalenie obowiązku podatkowego od dochodów Spółki Cypryjskiej dla Fundacji Rodzinnej oraz obowiązku prowadzenia przez Fundację rejestru zagranicznych jednostek.
Czy na potrzeby spełnienia warunków określonych w art. 24a ust. 3 ustawy o CIT, a w szczególności określenia, czy przekroczony został próg określony w art. 24a ust. 3 pkt 3 lit. b ustawy o CIT, Spółka powinna przyjąć przychód faktycznie osiągnięty przez Y SA z tytułu Transakcji po przeliczeniu na polskie złote?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie uznania kapitałowej spółki cypryjskiej za zagraniczną spółkę kontrolowaną, ustalenia podstawy opodatkowania tytułem zagranicznej spółki kontrolowanej, odliczenia od podstawy opodatkowania tytułem zagranicznej spółki kontrolowanej dywidendy wypłaconej do daty złożenia zeznania, odliczenia od podstawy opodatkowania tytułem zagranicznej spółki kontrolowanej
W oparciu o przywołane uregulowania prawne, tj. art. 30f ust. 7 i ust. 5 ww. ustawy, przy ustalaniu, czy dla celów ustalenia podstawy opodatkowania na podstawie art. 30f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych Wnioskodawca powinien ujmować Wynik oraz Wynik z wyceny jako przychód uzyskany przez Spółkę zagraniczną - zastosowanie znajdą przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ponieważ
Brak obowiązków sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych w związku z transakcją sprzedaży Nieruchomości w 2019 r., złożenia sprawozdania o sporządzeniu lokalnej dokumentacji cen transferowych na podstawie art. 11m ust. 1 ustawy o CIT, ani do złożenia informacji o cenach transferowych, o której mowa w art. 11t ust. 1 ustawy o CIT.
W zakresie ustalenia dochodu zagranicznej jednostki kontrolowanej, podstawy opodatkowania 19% podatkiem od dochodów zagranicznej jednostki kontrolowanej, przeliczenia na złote polskie kwoty podstawy opodatkowania, kwoty dochodu, zaliczki na dywidendę, dla celów wypełnienie zeznania PIT-CFC oraz podstawy obliczenia daniny solidarnościowej.
w zakresie ustalenia dochodu zagranicznej jednostki kontrolowanej, podstawy opodatkowania 19% podatkiem od dochodów zagranicznej jednostki kontrolowanej, przeliczenia na złote polskie kwoty podstawy opodatkowania, kwoty dochodu, zaliczki na dywidendę, dla celów wypełnienie zeznania PIT-CFC oraz podstawy obliczenia daniny solidarnościowej
W zakresie: - zakupu oprogramowania i licencji typu end-user na własne potrzeby, które nie obejmuje przeniesienia na Spółkę praw autorskich, - zakupu oprogramowania w celu ich dalszej odsprzedaży na rzecz użytkownika końcowego, które nie obejmuje przekazania Spółce żadnych praw autorskich, a licencji udziela inny podmiot, - korzystania z usług SaaS oraz pośrednictwa w sprzedaży usług SaaS, polegające
Przychody Wnioskodawcy z dywidendy ze spółki z siedzibą na Cyprze podlegają opodatkowaniu w Polsce na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 w zw. z art. 30a ust. 1 pkt 4 updof. Z uwagi na brak obowiązku zapłaty podatku od dywidendy w Republice Cypru wynikający z przepisów cypryjskich, kwota podatku nie ulega pomniejszeniu w wyniku realizacji prawa do odliczenia, o którym mowa w art. 30a ust. 9 ustawy i art
w zakresie: opodatkowania u źródła przychodów z tytułu świadczenia Usług IT w odniesieniu do:- zapewnienia dostępu do przestrzeni dyskowej oraz wsparcia i dostępu do przestrzeni pamięci masowej dla dużych analiz biznesowych, - pozostałych usług informatycznych, opodatkowania u źródła przychodów z tytułu udzielenia licencji end-user na użytkowanie oprogramowania komputerowego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych likwidacji zagranicznej spółki kapitałowej.
Spółka CypCo nie będzie dla Wnioskodawcy zagraniczną spółką kontrolowaną w rozumieniu art. 30f ust. 3 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W przedmiotowej sprawie nie zostanie bowiem spełniona przesłanka warunkująca uznanie ww. spółki za zagraniczną spółkę kontrolowaną na podstawie art. 30f ust. 3 pkt 3 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. przesłanka dotycząca
W zakresie skutków podatkowych objęcia udziałów w spółce kapitałowej prawa cypryjskiego na preferencyjnych warunkach.
W zakresie określania obowiązków opracowania dokumentacji cen transferowych oraz sporządzenia sprawozdania CIT/TP na podstawie wysokości przychodów lub kosztów osiąganych przez Spółkę podlegającej obowiązkowi podatkowemu stosownie do art. 3 ust. 2 i 3.
Dochód Wnioskodawcy uzyskany z tytułu pełnienia funkcji dyrektora w radzie zarządzającej spółki prawa maltańskiego będzie zwolniony z opodatkowania w Polsce. Przy czym, jeżeli Wnioskodawca uzyskałby inne dochody w roku podatkowym podlegające opodatkowaniu w Polsce, to dochód uzyskany na Malcie powinien zostać uwzględniony dla potrzeb obliczenia stopy procentowej podatku - od pozostałego dochodu Wnioskodawcy
Czy dyskonto zastosowane przy sprzedaży do SPV transz Wierzytelności wynikających z Umów Leasingu (operacyjnego i finansowego) będzie stanowiło koszt uzyskania przychodów Spółki ujęty jednorazowo w momencie sprzedaży poszczególnych transz Wierzytelności do SPV? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Czy płatności otrzymane przez Spółkę od korzystających (Leasingobiorców) z tytułu spłaty Wierzytelności (wynikających z Umów Leasingu operacyjnego i finansowego), które będą przekazywane przez Spółkę do SPV w wykonaniu umowy o administrowanie Wierzytelnościami, nie będą podlegały podatkowi u źródła? (pytanie oznaczone we wniosku nr 5)
Czy zmiany dyskonta wynikające ze zmian wartości nominalnej Wierzytelności powodowanej zmianą stóp procentowych nie powinny być odnoszone w koszty uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)
Czy cena zapłacona Spółce przez SPV za nabyte Wierzytelności wynikające zarówno z Umów Leasingu operacyjnego, jak i Umów Leasingu finansowego, nie będzie stanowiła przychodu po stronie Spółki? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Czy cena zapłacona Spółce przez SPV za nabyte Wierzytelności wynikające zarówno z Umów Leasingu operacyjnego, jak i Umów Leasingu finansowego, nie będzie stanowiła przychodu po stronie Spółki w przypadku dokonania przewłaszczenia na zabezpieczenie w stosunku do przedmiotów leasingu? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Czy wydatki związane ze wsparciem sprzedaży detalicznej na poszczególnych rynkach zagranicznych stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie uznania kapitałowej spółki cypryjskiej za zagraniczną spółkę kontrolowaną; w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania tytułem zagranicznej spółki kontrolowanej; w zakresie odliczenia od postawy opodatkowania tytułem zagranicznej spółki kontrolowanej dywidendy wypłaconej do daty złożenia zeznania oraz w zakresie odliczenia od postawy opodatkowania tytułem