Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT wystąpienia wspólnika ze spółki.
Skutki podatkowe nieodpłatnego przesunięcia samochodu z majątku Spółki komandytowej do majątku wspólników.
Ustalenie czy zespół składników majątkowych i niemajątkowych można uznać za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT.
W zakresie ustalenia, czy w związku z wypłacanymi przez Spółkę Należnościami na rzecz C., tj. spółki komandytowej z siedzibą w Niemczech, Spółka powinna sporządzać formularz IFT- 2/IFT-2R właściwy dla przychodu (dochodu) uzyskanego przez podatników podatku dochodowego od osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terytorium Polski, oraz w odniesieniu do Należności wypłacanych przez Spółkę na
1. Czy Spółka w celu zastosowania i uwzględnienia przepisów umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, powinna uzyskać certyfikaty rezydencji od wspólników Spółki Osobowej, a w przypadku gdy wspólnikami Spółki Osobowej są inne spółki osobowe (komandytowe) wówczas powinna uzyskać też certyfikaty rezydencji wspólników tych wspólników Spółki Osobowej, którzy są spółkami komandytowymi? 2. Czy Spółka powinna
1. Uzyskanie certyfikatów rezydencji od wspólników Spółki Osobowej, a w przypadku gdy wspólnikami Spółki Osobowej są inne spółki osobowe (komandytowe) - certyfikatów rezydencji wspólników tych wspólników Spółki Osobowej, którzy są spółkami komandytowymi. 2. Weryfikowanie statusu beneficial owner/rzeczywistego właściciela w stosunku do Spółki Osobowej. 3. Przesyłanie informacji IFT-2R do niemieckiej
W celu zastosowania UPO certyfikatem rezydencji nie jest certyfikat Spółek Osobowych lecz ich wspólników. Status rzeczywistego właściciela Należności Spółka powinna badać nie w stosunku do Spółek Osobowych lecz ich wspólników. Spółka powinna przesyłać informację IFT-2R do wspólników Spółek Osobowych i ich wykazywać w IFT-2R jako podatników
Skutki podatkowe zawarcia umowy przeniesienia ogółu praw i obowiązków wspólnika w spółce komandytowej w drodze czynności opisanej w art. 10 ustawy Kodeks spółek handlowych.
Spółka nie jest uprawniona do pobrania podatku u źródła od wypłaconej dywidendy według stawki w wysokości 15%, posiadając certyfikat rezydencji tylko niemieckiej spółki komandytowej. W celu skorzystania z preferencyjnego opodatkowania przewidzianego w UPO konieczne jest posiadanie certyfikatów rezydencji wspólników niemieckiej spółki komandytowej.
Brak opodatkowania wynagrodzenia wypłacanego Pani przez spółkę komandytową za prowadzenie jej spraw.
Brak opodatkowania wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci ZCP do spółki komandytowej; brak obowiązku korekty podatku naliczonego; nieopodatkowanie podatkiem nieodpłatnego przeniesienia praw i obowiązków w spółce komandytowej.
Dotyczy obowiązku pobierania zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu wypłaty komplementariuszom miesięcznych zaliczek na poczet ich udziału w zysku Spółki.
Czynności polegające na prowadzeniu przez Wspólników spraw Spółki komandytowej, wykonywane za wynagrodzeniem, podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i powinny być udokumentowane fakturami VAT wystawionymi przez Wspólników na rzecz Spółki komandytowej. Spółce komandytowej przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT wystawionych
Prawo do pobrania podatku u źródła od wypłacanych Należności, stosując obniżoną stawkę podatku lub niepobrania podatku pod warunkiem posiadania ważnych certyfikatów rezydencji spółek komandytowych wystawionych przez niemieckie organy podatkowe lub ważnego certyfikatu rezydencji spółki kapitałowej wystawionego przez luksemburskie organy podatkowe w okresie do 31.12.2019 r. i od 1.01.2020 r.
Czy w sytuacji, w której Spółki Komandytowe (Spółka Komandytowa) rozpoczęły (rozpoczęła) świadczenie usług w okresie przed 1 maja 2021 r. (tj. przed uzyskaniem statusu podatnika PDOP) bądź w okresie tym występowały inne zdarzenia gospodarcze powodujące powstanie przychodu, niemniej najwcześniejszy z następujących dni: dzień wydania rzeczy, zbycia prawa majątkowego lub wykonania usługi, albo częściowego
Rozliczenie przychodów i kosztów oraz ich korekt, w tym korekty cen transferowych przez spółkę komandytową za 2021 r., w związku z uzyskaniem statusu podatnika CIT od 1 maja 2021 r.
Rozliczenie przychodów i kosztów oraz ich korekt, w tym korekty cen transferowych przez spółkę komandytową za 2021 r., w związku z uzyskaniem statusu podatnika CIT od 1 maja 2021 r.
Ustalenie czy podział majątku pozostałego po likwidacji spółki komandytowej podlega przepisom dotyczącym cen transferowych, stanowi transakcję kontrolowaną oraz skutki podatkowe ustalenia określonego udziału w majątku likwidacyjnym spółki.
Czy zmiana umowy spółki komandytowej, mająca na celu jedynie zmianę statusu wspólników, generuje podatek od czynności cywilnoprawnych?
ustalenie miejsca opodatkowania przychodu z tytułu wystąpienia ze spółki osobowej przez rezydenta Czech
w zakresie ustalenia, czy na gruncie art. 21 ust. 1 pkt 1 i pkt 2a oraz ust. 2 w zw. z art. 26 ust. 1 w zw. z art. 22a Ustawy o CIT i w zw. z art. 4 ust. 4 PL-DE UPO Spółka jest uprawniona do pobrania podatku u źródła od wypłacanych Należności, stosując obniżoną stawkę podatku lub niepobrania podatku na podstawie przepisów PL-DE UPO, pod warunkiem posiadania ważnych certyfikatów rezydencji Kontrahentów
W zakresie obowiązku sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych i złożenia oświadczenia o jej sporządzeniu oraz obowiązku przekazania informacji o cenach transferowych.