Przekazanie przez spółkę cywilną na rzecz dwóch Wspólników udziałów w wysokości 1/2 w składnikach majątkowych w ramach niepieniężnego zwrotu części wkładów nie będzie stanowić zbycia przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa i nie będzie korzystać z wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Spółka cywilna założona przez spadkobierców stanie się następcą prawnym przedsiębiorstwa w spadku i przejmie ogół praw i obowiązków prawnopodatkowych przedsiębiorstwa w spadku. Czynność przeniesienia całego majątku przedsiębiorstwa spadkodawcy na rzecz powstałej spółki cywilnej będzie czynnością wyłączoną z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenia jego aportu do Spółki z opodatkowania podatkiem od towarów i usług.
Czynsz dzierżawny zapłacony przez Spółkę wspólnikom będącym współwłaścicielami nieruchomości, nie będzie uznany za ukryty zysk (art. 28m ust. 3 ustawy o CIT). Oznacza to tym samym, że nie będzie podlegał opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek (art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT).
Brak opodatkowania podatkiem VAT przekształcenia Spółki cywilnej w Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Nieodpłatne wycofanie Nieruchomości ze Spółki będzie stanowić dostawę towarów zwolnioną z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy. Przy nieodpłatnym wycofaniu Nieruchomości z majątku Spółki, przekazując ją na cele osobiste Wspólników, po upływie 10 lat od dnia nabycia, na Wnioskodawcy nie będzie ciążyć obowiązek korekty kwoty podatku odliczonego. Przy nieodpłatnym wycofaniu Samochodów
Brak opodatkowania nieodpłatnego wycofania z majątku Spółki nieruchomości do prywatnego majątku wspólników na cele osobiste oraz niepodlegania opodatkowaniu nieodpłatnego wycofania z majątku Spółki nieruchomości i przekazania ich do majątku prywatnego w celu wynajmu prywatnego oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z wycofaniem ww. nieruchomości z działalności gospodarczej
Rozliczenia podatkowe transakcji pomiędzy działalnością podatnika zarejestrowaną w Czechach a spółką cywilną działającą w Polsce, której jest wspólnikiem.
Przekazanie nieruchomości na cele osobiste podatników będzie korzystało ze zwolnienia od podatku VAT na postawie powyższych przepisów.
Realizacja kontraktu budowlanego, w tym ujęcie przychodów i kosztów wspólników z tytułu udziału w spółce cywilnej, obowiązki sporządzenia i raportowania dokumentacji cen transferowych.
Zastosowanie zwolnienia z podatku VAT dla czynności przekazania budynku na cele prywatne wspólników spółki cywilnej.
Opodatkowanie czynności związanych ze zmianą wspólników spółki cywilnej
Opodatkowanie podatkiem VAT darowizny przedsiębiorstwa i obowiązek skorygowania podatku VAT naliczonego.
brak opodatkowania przeniesienia majątku spółki cywilnej do jednoosobowej działalności jednego ze wspólników, brak opodatkowania podatkiem VAT towarów w związku z rozwiązaniem spółki cywilnej, brak obowiązku korekty podatku VAT w związku z rozwiązaniem spółki cywilnej
Czy czynność nieodpłatnego przekazania całego przedsiębiorstwa, tj. spółki cywilnej przed jej rozwiązaniem w formie pisemnej z notarialnie poświadczonymi podpisami, oraz aktu notarialnego na przekazanie nieruchomości bazy do jednoosobowej działalności współmałżonka jednego ze wspólników, który będzie kontynuować działalność, wpłynie na powstanie podatku od towarów i usług w stosunku do dotychczasowej
Skutki podatkowe nieodpłatnego otrzymania przedsiębiorstwa od spółki cywilnej.
Czy uchwała wspólników spółki zmieniająca udział w zyskach i stratach spółki cywilnej w opisanym stanie rzeczy (a więc zwiększeniem procentowym po stronie Wnioskodawcy w stosunku do pierwotnej wersji umowy) powoduje konieczność odprowadzenia podatku od czynności cywilnoprawnych, a jeśli tak w jaki sposób powinno się prawidłowo wyliczyć jego wysokość?
Brak opodatkowania czynności wycofania budynku z działalności gospodarczej spółki cywilnej w celu jego dalszego wykorzystania przez wspólników spółki cywilnej na potrzeby najmu
Skutki podatkowe sprzedaży działek rolnych, które na podstawie umowy zawartej między wspólnikami spółki cywilnej przyznane zostały Wnioskodawcy.
Nieodpłatne przekazanie przedsiębiorstwa spółki cywilnej, w której wspólnikami są Wnioskodawca wraz z małżonką, pomiędzy którymi istnieje rozdzielność majątkowa, na rzecz Wnioskodawcy przed rozwiązaniem spółki.
Skutki podatkowe nieodpłatnego przekazania całego przedsiębiorstwa spółki cywilnej powstałych dla Wnioskodawcy.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości uprzednio wycofanej z majątku spółki cywilnej i przekazanej do majątku osobistego jej wspólników.