Opodatkowanie aportu samochodu specjalnego (asenizacyjnego) do spółki i prawo do odliczenia całości podatku naliczonego.
Brak opodatkowania wycofania środka trwałego z prowadzonej przez Pana działalności gospodarczej i przekazania go na potrzeby prywatne i brak opodatkowania sprzedaży wycofanego środka trwałego z prowadzonej przez Pana działalności gospodarczej i przekazanego na potrzeby prywatne.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania sprzedaży części regenerowanej oraz korekty podstawy opodatkowania w przypadku zwrotu części regenerowanej przez nabywcę.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup towarów i usług przy użyciu kart tzw. paliwowych oraz okresu rozliczeniowego w jakim Spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa do napędu samochodów należących do przewoźnika.
Prawa do odliczenia podatku naliczonego, w pełnej wysokości, od rat leasingowych w przypadku cesji umowy leasingu.
prawo do odliczenia podatku naliczonego od rat leasingowych w przypadku cesji umowy leasingu
prawo do odliczenia w całości podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT dokumentujących raty leasingowe odnośnie pojazdu będącego przedmiotem umowy leasingu operacyjnego przejętej przez nowy podmiot gospodarczy
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT dokumentujących najem samochodu.
1. Czy na podstawie dokumentów, w posiadaniu których jest Zainteresowany, ma on prawo do odliczenia VAT w pełnej wysokości z faktury zakupu tego samochodu? 2. Czy na zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu konieczna jest adnotacja, że zaświadczenie wydano dla potrzeb urzędu skarbowego oraz powołanie się w nim na odpowiedni artykuł z przepisów o VAT?
Obowiązek dokonania korekty odliczonego uprzednio podatku naliczonego w związku z przekazaniem na cele osobiste samochodu ciężarowego, niebędącego środkiem trwałym firmy.
w zakresie możliwości odliczenia w całości podatku VAT z faktury z tytułu nabycia samochodu Opel VlVARO posiadającego homologację samochodu ciężarowego, jak również paliwa do tego samochodu
prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z zakupów paliwa w związku eksploatacją samochodu ciężarowego wykorzystywanego do prowadzonej działalności gospodarczej
1. Czy mimo braku faktury na wykonanie wywrotu do samochodu ciężarowego Wnioskodawca może powiększyć jego wartość początkową w ewidencji i wpisać wartość rynkową samochodu? 2. Czy wykonanie ww. wywrotu jest kwotą ulepszenia środka trwałego? 3. Czy Wnioskodawca musi powołać biegłego, który ustali wartość samochodu?
Jeżeli samochód ciężarowy wykorzystywany będzie w prowadzonej działalności gospodarczej do wykonywania czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług, Wnioskodawcy przysługuje prawo do obniżenia podatku należnego o odpowiadającą udziałowi we współwłasności część kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej zakup tego samochodu .
Czy od zakupu samochodu ciężarowego spełniającego warunki starej ustawy przysługuje odliczenie VAT w pełnej wysokości?
Czy w świetle zaleceń Ministra Finansów i wyroku ETS nr 414-C-2007 w przypadku takich aut przysługuje odliczenie całości naliczonego VAT przy zakupie takich samochodów oraz czy jest możliwe odliczanie VAT od zakupu paliw do tych samochodów?
Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do odliczania całości kwoty podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie (raty leasingowe) samochodu o dopuszczalnej ładowności powyżej 500 kg, posiadającego świadectwo homologacji producenta lub importera, z którego wynika, że nie jest to samochód osobowy, a także z faktur potwierdzających naprawy oraz zakup paliwa do przedmiotowego pojazdu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu samochodu ciężarowego i wykorzystywanego do niego paliwa.
nabycie wewnątrzwspólnotowe i sprzedaż na terytorium kraju wymienionych samochodów nie podlega opodatkowaniu podatkiem akcyzowym
Czy import opisanego samochodu oraz jego późniejsza sprzedaż na terytorium kraju przed jego pierwszą rejestracją będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem akcyzowym?
Czy firma zaliczona do małych podatników, której działalność polega na świadczeniu usług transportowych może po zakupie ciągnika siodłowego zastosować jednorazowy odpis amortyzacyjny, czy też przepisy o pomocy de minimis wykluczają taką możliwość?
Czy będzie mógł Pan dokonać jednorazowej amortyzacji podatkowej na podstawie art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?