Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - spłata osobistego zobowiązania wobec kupującego (wynikającej z zawartej ugody sądowej).
Wydatkowanie środków uzyskanych z odpłatnego zbycia Nieruchomości 1, na spłatę kredytu zaciągniętego na nabycie innej nieruchomości - w celu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych - uprawniało Wnioskodawcę do skorzystania ze zwolnienia od podatku, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wątpliwości Wnioskodawcy budzi zakres zastosowania art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (u.p.d.o.p.), to jest, czy przepis ten dotyczy przychodów z handlu wierzytelnościami czy też wszelkich przychodów (w przykładzie - 2 mln zł).
Ustalenie podstawy opodatkowania przy umowie o nieodpłatne zniesienie współwłasności nieruchomości zabudowanej budynkiem, którego koszt przebudowy poniosła wyłącznie wnioskodawczyni.
Uznanie przeniesienia przez Powiernika na rzecz Powierzającego praw dotyczących nieruchomości (praw własności i praw do roszczeń) za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, ustalenie podstawy opodatkowania z tytułu tej czynności oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia przez Powierzającego tych praw.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości - w drodze spadku po synu Wnioskodawca w żadnym wypadku nie nabył prawa współwłasności do lokalu mieszkalnego, ale nabył jedynie roszczenie o zawarcie przyrzeczonej umowy sprzedaży lokalu po spełnieniu warunku określonego aktem notarialnym (ekspektatywę). Tym samym nie można zgodzić się ze stwierdzeniem Wnioskodawcy, że początek biegu okresu pięcioletniego,
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług zrzeczenia się roszczenia o zwrot nakładów.
kwalifikacja do źródła przychodów innego niż zyski kapitałowe przychodu z tzw. czynszu najemnego z tytułu posiadanych roszczeń do udziału w nieruchomościach
opodatkowanie świadczenia usług i prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego
podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania środków pieniężnych stanowiących zwrot ceny nieruchomości
Opodatkowanie czynności zrzeczenia się roszczeń, ustalenia podstawy opodatkowania oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z zawarciem porozumienia.
Opodatkowanie wynagrodzenia za zrzeczenie się roszczeń, uznania za fakturę zaliczkową faktury, której zapłata następuje w drodze kompensaty, wystawienia faktury z wynagrodzeniem pomniejszonym o otrzymaną zaliczkę.
W zakresie opodatkowania podatkiem VAT cesji przysługujących Wnioskodawcy Roszczeń reprywatyzacyjnych
W zakresie uznania kwoty, która ma pokryć wszystkie roszczenia z tytułu Umowy dostawy z montażem za niepodlegającą opodatkowaniu VAT.
W zakresie prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, wynikającego z faktury dotyczącej wynagrodzenia za zrzeczenie się roszczeń na podstawie zawartej ugody.
W zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktury dokumentującej kwotę roszczenia.
w zakresie uznania otrzymanej kwoty Roszczenia za świadczenie niepodlegające opodatkowaniu VAT
W zakresie rozliczenia kosztów poniesionych na zaspokojenie roszczeń podwykonawców
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości kapitału zakładowego dla potrzeb stosowania przepisów o tzw. cienkiej (niedostatecznej) kapitalizacji.
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kwot składek opłacanych przez spółkę w ramach umowy ubezpieczenia z tytułu odpowiedzialności cywilnej członków organów spółki
Czy w stanie faktycznym przedstawionym w niniejszym wniosku odsetki wypłacane w ramach Systemu nie będą podlegały przepisom art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Powiernicze przeniesienie praw i roszczeń dekretowych oraz zapewnienie Spółce finansowania wydatków niezbędnych do wykonania umowy powierniczej jako czynności niepodlegające opodatkowaniu.
W zakresie opodatkowania podatkiem od towarów i usług kwot roszczenia finansowego z tytułu korzystania z nieruchomości przez współwłaściciela ponad przysługujący mu w prawie własności udział.