Opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania przez Wnioskodawcę osobom trzecim materiałów promocyjnych i reklamowych oraz Nagród niepieniężnych oraz braku prawa Wnioskodawcy do odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów przekazywanych nieodpłatnie.
Czy wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę na zakup kawy, herbaty, posiłków, usług gastronomicznych w restauracji, organizację spotkań biznesowych oraz zakup prezentów dla audytorów i managerów mogą być zaliczone przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodów Spółki.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży gruntu dzierżawionego pod reklamę na cele działalności gospodarczej najemcy.
Spółka może zaliczyć do kosztów podatkowych wydatki poniesione na organizację eventu (w tym alkoholu)
Uznanie, że udostępnienie ubrań–strojów służbowych Pracownikom nie stanowi czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 7 ust. 1 i ust. 2 lub art. 8 ustawy o podatku od towarów i usług.
Kwestia spełnienia przesłanek wynikających z art. 28b ust. 4 pkt 4-6 ustawy o CIT w sytuacji wypłat przekraczających/nieprzekraczających 2 mln zł
Dotyczy ustalenia: - czy ponoszone przez Spółkę koszty związane ze współorganizacją imprezy charytatywnej (...) stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i podlegają opodatkowaniu Ryczałtem, - czy ponoszone przez Spółkę koszty związane z realizacją voucherów udostępnionych szkołom, przedszkolom lub innym instytucjom stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i podlegają
Czy w świetle art. 26 ust. 1 ustawy o CIT, Wnioskodawca może zastosować zwolnienie przewidziane w tej ustawie albo w postanowieniach właściwych umów o unikaniu podwójnego opodatkowania i zaniechać poboru podatku u źródła lub też zastosować preferencyjną stawkę podatku u źródła w sytuacji, jeżeli uzyska od kontrahentów certyfikaty rezydencji podatkowej obejmujące swoim okresem ważności datę płatności
w zakresie ustalenia czy należności z tytułu licencji gier komputerowych oraz należności z tytułu świadczenia usług serwisowych dotyczących oprogramowania będą polegały opodatkowaniu podatkiem u źródła.
Czy Spółka będzie uprawniona do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o pdop, wydatków związanych z nabyciem konia sportowego, jego utrzymania, kosztów treningów oraz oznaczenia marki na sprzęcie jeździeckim, kosztów uczestnictwa w zawodach sportowych, podczas których będzie on służył jako medium reklamowe do promocji marki Spółki? - Czy wydatki na nabycie
czy Spółka uprawniona jest do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dla celów CIT wydatków na przeprowadzenie wskazanych w stanie faktycznym działań marketingowych oraz udziału klientów w programie szkoleniowym dla kierowców z zakresu bezpiecznej jazdy.
Nakłady ponoszone przez Spółkę w celu realizacji Inwestycji Kompensacyjnych będą stanowiły koszty uzyskania przychodów
Nieuznania Wnioskodawczyni za podatnika podatku od towarów i usług z tytułu transakcji sprzedaży Jej udziału w Nieruchomości oraz braku możliwości skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT dla dostawy 1/8 udziału Wnioskodawczyni w Nieruchomości oraz sposobu opodatkowania podatkiem od towarów i usług udziału Wnioskodawczyni w Nieruchomości.
Nieuznania Wnioskodawczyni za podatnika podatku od towarów i usług z tytułu transakcji sprzedaży Jej udziału w Nieruchomości oraz braku możliwości skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT dla dostawy 1/8 udziału Wnioskodawczyni w Nieruchomości oraz sposobu opodatkowania podatkiem od towarów i usług udziału Wnioskodawczyni w Nieruchomości.
Nieuznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku od towarów i usług z tytułu transakcji sprzedaży Jego udziału w Nieruchomości oraz braku możliwości skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT dla dostawy 1/8 udziału Wnioskodawcy w Nieruchomości
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na nabycie usług reklamowych.
1. Czy opisane zdarzenie przyszłe wskazane we wniosku przedstawiające usługi marketingowe mieszczą się w katalogu usług wskazanych w art. 21 ust. 2a ustawy o CIT i podlegają podatkowi u źródła? 2. W przypadku gdyby organ odpowiedział na pytanie pierwsze twierdząco, to czy Wnioskodawca ma obowiązek pobrać podatek u źródła w związku z dokonywaniem płatności na rzecz nierezydentów z tytułu nabycia usług
Czy wydatki, które Spółka ponosi/poniesie w związku z działaniami CSR stanowią i będą stanowić dla Spółki koszty uzyskania przychodów?
kwalifikacji wypłacanych kontrahentowi zagranicznemu należności do zysków przedsiębiorstwa w rozumieniu UPO, - spełnienia przesłanek wynikających z art. 26 ust. 7a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w zw. z art. 28b ust. 4 pkt 4-6 ww. ustawy i możliwości niepobrania podatku.
Czy w opisanym stanie faktycznym wydatki na projekty opisane w punktach 1-5 Spółka może zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów?Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym wydatki na projekty CSR, Spółka będzie mogła zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów?
ustalenie, czy wydatki na organizację Konferencji, o których mowa we wniosku poniesione w 2017 r. oraz w 2018 r. stanowią dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania udostępnienia stelaży i nośników reklamowych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od ich zakupu lub wytworzenia.