zastosowanie zwolnienia wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b) do należności otrzymanych przez członka zarządu
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wypłacanych pracownikom diet za czas podróży służbowej oraz wydatków związanych z przywożeniem i odwożeniem pracowników do miejsca delegowania oraz z kosztami noclegów.
Czy wymienione w stanie faktycznym wydatki dotyczące należności związanych z podróżami Członków Zarządu stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodu?
Zwolnienie z opodatkowania diet otrzymanych od czeskiego pracodawcy.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków z tytułu wypłaty zaległych ryczałtów za nocleg w związku z odbywanymi przez pracowników podróżami służbowymi.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia czy wydatki związane z wynajęciem samolotu oraz pozostałe wydatki, tj. paliwo, opłaty lotniskowe lub zwrot takich wydatków pracownikowi będą stanowiły dla Spółki koszty uzyskania przychodów w całości, oraz zastosowania do ww. wydatków regulacji wynikającej z treści art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Zwrot kosztów dojazdu wypłacany członkowi rady nadzorczej będzie stanowił dla niego przychód, o którym mowa w art. 13 pkt 7 ustawy, bez względu na to jakie skutki z tego tytułu powstają na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych (należy bowiem nadmienić, że wg uregulowań ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych podatnikiem jest Spółka Wnioskodawca, a wg uregulowań ustawy o podatku dochodowym
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego wydatki ponoszone przez Spółkę na nabycie usług oraz artykułów wymienionych w opisie stanu faktycznego, udokumentowanych raportami wydatków i paragonami fiskalnymi, albo odpowiednio biletami mogą stanowić koszt uzyskania przychodów Spółki w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, a w konsekwencji Spółka może zaliczać przedmiotowe wydatki do kosztów uzyskania
Czy należności (diety, ryczałty noclegowe, zwrot kosztów dojazdu i przejazdy) za wyjazdy służbowe, otrzymywane przez członków Stowarzyszenia zarówno przez zwykłych członków, jak i członków należących do składu zarządu stanowią przychód w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wolny od podatku dochodowego w oparciu o art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b)?
Udostępnienie pracownikowi samochodu służbowego celem odbycia podróży służbowej bezpośrednio z miejsca zamieszkania nie generuje przychodu podlegającego opodatkowaniu po stronie pracownika. Bowiem używanie tego samochodu jest związane z realizacją zadania pracowniczego (zadania służbowego). W przedstawionej sytuacji trudno uznać, ze pracownikowi powierzono samochód tylko po to, aby zapewnić mu transport
Czy zwrot kosztów podróży wypłacany członkom Zarządu i Komisji Rewizyjnej stanowi podstawę do naliczania podatku dochodowego?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów podatku od wartości dodanej dot. usług nabywanych na terenie Unii Europejskiej.
Czy koszty dojazdu członka zarządu do miejsca spotkania biznesowego (przelot samolotem lub koszt dojazdu samochodem osobowym) stanowią dla Spółki koszt uzyskania przychodu? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)Czy koszty noclegów w hotelach członków zarządu przy trwających dłużej niż jedną dobę spotkaniach biznesowych stanowią dla Spółki koszt uzyskania przychodu? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
możliwość zwolnienia z opodatkowania zwrotu kosztów pobytu wypłaconych przez zagraniczną jednostkę naukową
Czy w związku z powierzeniem zleceniobiorcom (członkom zarządu) przedmiotowych aktywów Spółki na potrzeby wykonywania zleconych czynności oraz pokrywaniem przez Spółkę kosztów, związanych z ich eksploatacją, a także kosztów krajowych i zagranicznych podróży członków zarządu, wynikających z realizacji powierzonych im przez Spółkę obowiązków, po stronie zleceniobiorców powstanie przychód w rozumieniu
Czy koszty podróży związane przejazdami/przelotami na trasie Niemcy-Polska-Niemcy, o których mowa w pkt 3 stanu faktycznego, są dla Spółki kosztami uzyskania przychodów?
Czy wypłacane Prezesowi należności za czas podróży krajowych i zagranicznych (diety i zwrot kosztów podróży), o których mowa w pkt 4, są dla Spółki kosztami uzyskania przychodów?
Czy koszty związane z najmem Apartamentu, o których mowa w pkt 2 stanu faktycznego, są dla Spółki kosztami uzyskania przychodów?
Czy koszty związane z samochodem, o którym mowa w pkt 1 stanu faktycznego, są dla Spółki kosztami uzyskania przychodów?
Czy w sytuacji, w której na prośbę pracownika Wnioskodawca wyznaczy miejsce zakończenia podróży służbowej w miejscowości innej niż miejsce stałego pobytu (miejsce zamieszkania) pracownika, tj. w miejscowości w kraju lub za granicą, w której pracownik będzie przebywał na pobyt czasowy, wydatek poniesiony przez Wnioskodawcę w związku z pokryciem kosztów podróży służbowej pracownika może zostać zaliczony
Czy Spółka będzie mogła kwotę zwróconych pracownikom wydatków z tytułu opłat za przejazd płatnymi odcinkami autostrady oraz opłat parkingowych zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?
Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z punktu widzenia art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych koszty wyjazdów służbowych rozliczanych zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej