Skutki podatkowe udzielania pożyczek - odsetki, opłata przygotowawcza, opłaty administracyjne, monit, odsetki karne.
Zasady ustalania przychodów z najmu dla potrzeb opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych – czy w opisanej sytuacji przychodem jest tylko czynsz najmu, czy także opłaty eksploatacyjne.
1. Czy w związku z planowanym wynajęciem mieszkania 56,7-metrowego podatek ryczałtowy od najmu tego mieszkania (w wysokości 8,5%) Wnioskodawca powinien płacić tylko od kwoty czynszu przekazywanego miesięcznie od Najemcy na Jego konto bankowe czy też od sumy kwot przekazywanych przez Najemcę, tj. sumy czynszu i kwot na opłaty administracyjne i za media? 2. W przypadku gdy podstawą obliczenia podatku
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie sposobu ustalenia przychodu z najmu nieruchomości (zaistniały stan faktyczny) oraz w zakresie możliwości zakwalifikowania przychodów z najmu nieruchomości do źródła przychodów z tzw. najmu prywatnego i opodatkowania ich ryczałtem oraz sposobu ustalenia przychodu z najmu nieruchomości (zdarzenie przyszłe
Czy przychodem Wynajmującego w 2016 r. podlegającym opodatkowaniu ryczałtem jest sam czynsz najmu, czy całość opłat ponoszonych przez Najemcę.
Czy przychodem Wynajmującego w 2017 r. podlegającym opodatkowaniu ryczałtem będzie sam czynsz najmu, czy całość opłat ponoszonych przez Najemcę.
Czynności wniesienia przez Wnioskodawcę opłat i wpisów, objętych zakresem pytania nie stanowią elementu podstawy opodatkowania świadczonych przez Wnioskodawcę usług.
w zakresie określenia obowiązku opodatkowania zwrotu opłat administracyjnych przez leasingobiorców/najemców na rzecz Wnioskodawcy.
opodatkowanie opłat administracyjnych poniesionych w imieniu i na rzecz klientów
Mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny oraz powołane przepisy prawa podatkowego, uznać należy, że jedynie określona w umowie wysokość czynszu (odstępnego) stanowi przysporzenie majątkowe Wnioskodawcy jako wynajmującego, a tym samym generuje przychód do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym. Natomiast należności z tytułu opłat licznikowych (należnych usługodawcom) oraz opłat za czynsz
Kwota zwrotu poniesionych przez Spółkę w imieniu i na rzecz Cedenta opłat i kosztów nie stanowi dla Spółki elementu kwoty należnej z tytułu sprzedaży (świadczonej usługi), o której mowa w art. 29 ust. 1 ustawy o VAT, gdyż na moment zawarcia umowy, od początku nie stanowi on definitywnego wynagrodzenia Spółki.
Czy kwota stanowiąca równowartość uiszczonego przez właściciela podatku od wydzierżawionej nieruchomości, która to kwota została następnie zwrócona" właścicielowi przez dzierżawcę na podstawie stosownego zapisu w umowie dzierżawy, jest składnikiem przychodu osiąganego przez wydzierżawiającego z przedmiotowej umowy?
Czy opłaty leasingu można zaliczyć w koszty uzyskania przychodu w miesiącu grudniu 2008 r. (dot. opłaty wstępne leasingowe)?
Czy przenoszenie opłat za czynności administracyjne należy opodatkować podatkiem od towarów i usług i w jaki sposób je udokumentować?
Czy czynności urzędowe ujęte w grupie PKWiU ex 75 "Usługi w zakresie administracji publicznej.." - wydawania dowodów osobistych, za które pobierane są opłaty, podlegają ustawie z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług?
Czy wykonywane przez Starostwo czynności geodezyjno-kartograficzne, wypisy, wyrysy z operatu ewidencyjnego Powiatowego Funduszu Gospodarki Zasobem Geodezyjnym i Kartograficznym jako czynności administracyjne podlegają opodatkowaniu VAT?