Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT usług w zakresie nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz dokumentowania tych czynności
Obowiązki płatnika w zw. ze zwolnieniem z art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b) ustawy o PIT.
Obowiązki płatnika z tytułu opłacenia przez Spółkę ubezpieczenia OC dla osób objętych ochroną ubezpieczeniową.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przy spłacie kredytu zaciągniętego z narzeczonym na sprzedany udział w mieszkaniu nabytym w darowiźnie od spadkobiercy.
Z tytułu wynagrodzenia wypłacanego na rzecz Członka Zarządu będącego rezydentem podatkowym Hiszpanii – na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek pobrania zryczałtowanego 20% podatku dochodowego od osób fizycznych, o którym mowa w art. 29 ust. 1 ustawy 1 ustawy o podatku dochodowych od osób fizycznych – stosownie do obowiązków wynikających z art. 41 ust. 1 w zw. z ust. 4 tejże ustawy.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Uznanie nabycia wierzytelności połączonej ze świadczeniem Usług za czynność podlegającą opodatkowaniu, podstawa opodatkowania świadczonych Usług, brak prawa do zwolnienia od podatku świadczonych Usług na rzecz Dostawców, brak obowiązku zapłaty ceny nabycia wierzytelności z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności i wyłączenie odpowiedzialności solidarnej Wnioskodawcy za nierozliczony przez Dostawcę
Czy wydatki, które Spółka ponosi/poniesie w związku z działaniami CSR stanowią i będą stanowić dla Spółki koszty uzyskania przychodów?
Czy w opisanym stanie faktycznym wydatki na projekty opisane w punktach 1-5 Spółka może zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów?Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym wydatki na projekty CSR, Spółka będzie mogła zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów?
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług zarządzania, a w konsekwencji obowiązku rejestracji Wnioskodawcy jako czynnego podatnika podatku od towarów i usług.
w zakresie braku opodatkowania usług świadczonych przez likwidatora Spółki
Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług zarządzania.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia w związku z brakiem wskazania wynagrodzenia z tytułu wykonywania czynności przez Spółkę Holenderską.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu w związku z solidarną odpowiedzialnością wszystkich spółek uczestniczących w systemie cash poolingu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania podatkiem u źródła wypłaty odsetek z tytułu uczestnictwa w systemie cash poolingu.
Czy wydatki, które Spółka ponosi/poniesie w związku z działaniami CSR stanowią i będą stanowić dla Spółki koszty uzyskania przychodów?
Czy w opisanym stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym Klubowi przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur wystawianych przez Zawodników i Trenerów z tytułu świadczenia przez nich usług na rzecz Klubu?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconych przez Spółkę składek na podstawie umowy ubezpieczenia
Czy opisane w stanie faktycznym wydatki związane z programem CSR mogą zostać zaliczone przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych?
Profesjonalny zawodnik sportowy (piłka siatkowa, siatkówka) świadczy usługi na rzecz klubu sportowego: usługi sportowe i reklamowo-marketingowe. Uznanie Wnioskodawcy za podatnika w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.
1. Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na działania corporate social responsibility przedstawione w niniejszym wniosku będą stanowić koszty uzyskania przychodu Spółki w rozumieniu art. 15 ust. 1 Ustawy o CIT?2. Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na działania corporate social responsiblity przedstawione w niniejszym wniosku będą stanowić koszty pośrednie, o których mowa w art. 15 ust. 4d Ustawy o CIT
Dochód uzyskiwany przez Wnioskodawcę, jako wspólnika o nieograniczonej odpowiedzialności, z tytułu jego udziału w Spółce, która będzie miała formę komanditna spolocnost, podlegać będzie w Polsce zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych zgodnie z art. 24 ust. 1 lit. a) umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Słowacką w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie
1. Czy uzyskiwany przez Wnioskodawcę dochód z tytułu bycia wspólnikiem o nieograniczonej odpowiedzialności (komplementariuszem) w słowackiej spółce komandytowej, zarówno na etapie jego powstania, w momencie jego podziału, jak i w momencie faktycznej wypłaty wspólnikom, będzie podlegał opodatkowaniu w Polsce podatkiem dochodowym od osób fizycznych?2. Czy podjęcie i realizacja uchwał o wypłacie udziału