Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na opłacenie usługi medycznej obejmującej podanie wlewów (leku) i monitoring parametrów życiowych córki w trakcie zabiegu i po podaniu wlewów.
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatku na opłacenie czesnego za uczestnictwo syna w obowiązkowym przygotowaniu przedszkolnym (zerówce) w prywatnym przedszkolu integracyjnym.
Brak prawa do odliczenia od dochodu uzyskanego w 2023 r. - w ramach ulgi rehabilitacyjnej - wydatków na cele rehabilitacyjne obejmujących wydatki na leki oraz na używanie samochodu osobowego (III grupa inwalidzka)
Możliwość rozliczenia dochodów i uzyskania nadpłaty podatku za zmarłą matkę.
Odliczenia od dochodu wydatków niezbędnych w rehabilitacji oraz ułatwiających wykonywanie czynności życiowych przez osobę niepełnosprawną.
Darowiznę pieniężną na rzecz stowarzyszenia, które nie jest podmiotem realizującym działania odnoszące się do praktyk, obrzędów lub uroczystości religijnych, dotyczących obiektów sakralnych lub związanej z nimi infrastruktury nie można uznać za darowiznę na cele kultu religijnego podlegającą odliczeniu na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 9 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
W zakresie ustalenie: - czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawca, na podstawie art. 18 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”), będzie uprawniony, by w rozliczeniu rocznym za 2022 rok odliczyć od dochodu sfinansowaną ze środków pochodzących z podziału zysku (wypracowanego w 2021 roku obrotowym) darowiznę środków pieniężnych przekazanych w 2022 r. na rzecz
Wydatek poniesiony na zakup hulajnogi elektrycznej z siodełkiem, nie może zostać zaliczony do wydatków na cele rehabilitacyjne, o których mowa w art. 26 ust. 7a pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i odliczony od dochodu w zeznaniu podatkowym za rok, w którym Wnioskodawca poniósł ten wydatek, nie stanowi również wydatku, o którym mowa w art. 26 ust. 7a pkt 3 ww. ustawy.
W zakresie możliwości odliczenia od dochodu darowizny na cele charytatywno-opiekuńcze.
Brak możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej przy braku posiadania dokumentów stwierdzających poniesienie wydatków i wystawionych na wnioskodawcę.
Brak możliwości odliczenia od dochodu – w zeznaniu podatkowym za 2021 r., w ramach ulgi rehabilitacyjnej określonej w art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – wydatków na zakup miernika krzepliwości krwi wraz z paskami do pomiaru oraz poniesionych na zakwaterowanie i wyżywienie podczas przebywania w zakładzie rehabilitacji leczniczej i korzystania z rehabilitacji, gdyż
Darowizna przekazana na rzecz stowarzyszenia kultury fizycznej może być odliczona (w ramach 10% limitu) od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na przystosowania łazienki z wanną na łazienkę z kabiną prysznicową.
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na wykonanie utwardzonych ścieżek i podjazdów, likwidację progów i schodów na terenie przylegającym do domu na działce wchodzącej w skład rodzinnych ogrodów działkowych, dla osoby pozostającej na utrzymaniu podatnika.
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na używanie samochodu i zakup leków oraz korekta zeznań rocznych.
W zakresie możliwości skorzystanie z ulgi rehabilitacyjnej dotyczącej wydatków na wyrównanie terenu działki wokół domu oraz umocnienie skarpy powstałej w wyniku wyrównania.
ustalenie czy: - Spółka będzie uprawniona do odliczenia od podstawy opodatkowania ustalonej zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy o CIT Darowizny na rzecz Szpitala, - w przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie nr 1, czy odliczeniu od podstawy opodatkowania ustalonej zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy o CIT podlegać będzie 100% Wartości Maseczek na Dzień Darowizny, czy też odliczeniu od podstawy opodatkowania
Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej Wnioskodawca może w korekcie do zeznania rocznego odliczyć od dochodu wydatki poniesione przez siebie w 2016 r. na zabiegi usunięcia i wszczepienia soczewek, w wysokości pełnej kwoty obejmującej zarówno wartość soczewek jak i koszty związane z tymi zabiegami?
Ustalenie, czy: - Spółka uprawniona jest odliczyć od podstawy opodatkowania ustalonej zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy o CIT Darowiznę na rzecz Szpitala (pytanie oznaczone we wniosku nr. 1) – jest prawidłowe. - w przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie nr 1, czy odliczeniu od podstawy opodatkowania ustalonej zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy o CIT podlegać będzie 200% Wartości Maseczek na Dzień Darowizny
możliwość odliczenia od dochodu darowizny przekazanej na cele kultu religijnego
Wydatki poniesione przez Wnioskodawczynię na wymianę drzwi balkonowych z niskim progiem i okna z obniżonymi klamkami w celu poprawienia funkcjonowania, przystosowania mieszkania do Jej niepełnosprawności stanowią wydatki na adaptację mieszkania i budynku mieszkalnego oraz jego wyposażenie, odpowiadające potrzebom wynikającym z niepełnosprawności Wnioskodawczyni. Zatem powyższe wydatki Wnioskodawczyni
Wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na wymianę okna z obniżoną klamką w celu poprawienia funkcjonowania, przystosowania mieszkania do Jego niepełnosprawności stanowią wydatki na adaptację mieszkania i budynku mieszkalnego oraz jego wyposażenie, odpowiadające potrzebom wynikającym z niepełnosprawności Wnioskodawcy. Zatem powyższe wydatki Wnioskodawca może odliczyć od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej
Wnioskodawca rozliczając się za rok podatkowy 2019 w składanym zeznaniu może odliczyć od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatki poniesione na zakup leków w wysokości stanowiącej różnicę pomiędzy faktycznie poniesionymi wydatkami w danym miesiącu a kwotą 100 zł, na podstawie art. 26 ust. 7a pkt 12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.