Opodatkowanie i sposób rozliczenia aportu nakładów na inwestycję w zakresie infrastruktury wodociągowej.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT aportu basenu i prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Sposób rozliczenia w związku z wycofaniem nieruchomości ze spółki do majątku wspólników.
Opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania na rzecz Gminy wykonanej przez Wnioskodawcę Inwestycji drogowej oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących Wydatki na Inwestycję drogową.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wycofania nieruchomości z działalności gospodarczej w celu jej dalszego wynajmu oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z wycofaniem ww. nieruchomości i w związku z poniesionymi nakładami na nieruchomość.
Obowiązek wykazania w remanencie likwidacyjnym towarów wykorzystanych do zaniechanej inwestycji polegającej na rozbudowie i przebudowie poddasza.
Wniesienie do Spółki aportu w postaci udziałów w działce będzie stanowiło czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług. Spółka będzie uprawniona do odliczenia podatku VAT wykazanego na fakturze dokumentującej dokonany aport.
Obowiązki podatkowe związane z wniesieniem aportem przez Gminę do Spółki nakładów na Inwestycję.
Sposób rozliczenia aportu nakładów na Inwestycje w zakresie modernizacji Infrastruktury.
W zakresie ustalenia: 1. czy przychodem Wnioskodawcy z tytułu usługi najmu części Hali i Nieruchomości świadczonej na podstawie Umowy jest czynsz ustalany jako różnica między określoną stawką bazową a 1/60 (jedną sześćdziesiątą) wartości Nakładów Inwestycyjnych, 2. czy dokonane przez Najemcę Nakłady Inwestycyjne i Nakłady Adaptacyjne stanowią przychód (dochód) Wnioskodawcy.
Opodatkowanie podatkiem VAT wycofania mieszkania z majątku firmowego do majątku prywatnego. Obowiązek korekty podatku VAT odliczonego od wydatków poniesionych na remont. Skutki podatkowe sprzedaży mieszkania.
Dotyczy ustalenia: - czy zapłata przez Spółkę na rzecz Wspólnika, na warunkach rynkowych, czynszu najmu Nieruchomości (gruntu) na której wznoszone jest Centrum Logistyczne, będzie podlegała opodatkowaniu Ryczałtem na podstawie art. 28m ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa CIT”), a w szczególności na podstawie art. 28m ust. 3 w związku z art. 28m ust. 1 pkt 2 Ustawy CIT
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - spłata kredytu hipotecznego zaciągniętego na zakup mieszkania (lokalu mieszkalnego) oraz odsetek od tego kredytu; spłata kredytów konsumenckich przeznaczonych na remont zakupionego mieszkania (lokalu mieszkalnego), oraz odsetek od tych kredytów. Koszty uzyskania przychodu z tyt. sprzedaży wyodrębnionego lokalu mieszkalnego (nakłady)
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości zabudowanej - po upływie 5 lat od nabycia gruntu, na którym wybudowano budynek.
Opodatkowanie wniesienia aportem nakładów na Inwestycję do spółki komunalnej, ustalenie podstawy opodatkowania dla tej czynności, prawo do odliczenia od wydatków na Inwestycję.
Podleganie opodatkowaniu VAT sprzedaży udziału w działce, zabudowanej przez dzierżawcę oraz brak zwolnienia z podatku VAT ww. sprzedaży.
Podleganie opodatkowaniu VAT sprzedaży udziałów w działkach zabudowanych przez dzierżawcę oraz brak zwolnienia z podatku VAT ww. sprzedaży.
Nieuznania przedmiotu aportu za przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a tym samym braku wyłączenia transakcji aportu z opodatkowania podatkiem VAT oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację inwestycji na cudzym gruncie.
Opodatkowanie odpłatnego zbycia na rzecz Spółki nakładów na nieruchomość.
Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć nieamortyzowaną cześć poniesionych nakładów inwestycyjnych.
Zbycie wybudowanej hali magazynowej oraz infrastruktury technicznej (budowle), posadowionych na dzierżawionym gruncie, nie może zostać uznane za odpłatną dostawę towarów, gdyż - nie mamy tu do czynienia z odrębną rzeczą (art. 2 pkt 6 ustawy), która mogłaby stanowić towar. Niemniej jednak dysponując pewnym prawem w postaci nakładów, można to prawo przenieść na rzecz innego podmiotu. Zatem dokonując
Ustalenie podstawy opodatkowania przy umowie o nieodpłatne zniesienie współwłasności nieruchomości zabudowanej budynkiem, którego koszt przebudowy poniosła wyłącznie wnioskodawczyni.
Nieuznanie za czynność opodatkowaną cesji praw wynikających z umowy dzierżawy nieruchomości, w tym prawa do nakładów poczynionych na nią przez Pana, mającą miejsce wskutek przejścia ogółu Pana praw i obowiązków związanych z prowadzoną jednoosobową działalnością gospodarczą na powstałą w wyniku przekształcenia spółkę z o.o.