Opodatkowanie podatkiem VAT - jako jednolite świadczenie dostawy lokalu wraz z udziałem w gruncie i częściach wspólnych nieruchomości.
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT z tytułu świadczenia usług, w zamian za które pobierane są opłaty dodatkowe, nieuznanie opłaty dodatkowej za wynagrodzenie za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, w przypadku gdy nie można zidentyfikować usługobiorcy, a co za tym idzie także wyegzekwować tej opłaty i sposób dokumentowania opłaty dodatkowej w przypadku
Interpretacja indywidualna - podleganie opodatkowaniu w związku z odpłatnym udostępnianiem miejsc parkingowych, braku prawa do zwolnienia oraz prawa do pełnego odliczenia podatku VAT.
Czy i w którym momencie wydatek poniesiony na zakup prawa do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego Wnioskodawca może zaliczyć jednorazowo do kosztów uzyskania przychodu czy też wydatek na zakup prawa do korzystania z miejsca postojowego zwiększa wartość początkową przedmiotowego lokalu mieszkalnego i stanowi koszt uzyskania przychodu poprzez odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości początkowej
w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących czynsz najmu za miejsce parkingowe
Zastosowanie 8% stawki podatku dla sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z niezbędną infrastrukturą oraz z prawem korzystania z części wspólnej nieruchomości stanowiącej miejsce postojowe z udziałem w nieruchomości wspólnej na zasadzie podziału do użytkowania (quoad usum)
Brak prawa do odliczenia w całości kwot podatku naliczonego od zakupu lokalu mieszkalnego i miejsca postojowego w garażu podziemnym oraz od wydatków poniesionych na remont tego lokalu.
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości (przeznaczenie przychodu na nabycie lokalu mieszkalnego z przynależną działką, komórką lokatorską i miejscem parkingowym).
cele mieszkaniowe - wydatki poniesione na zakup wyposażenia domu i lokalu mieszkalnego, usługi projektowania wnętrz oraz miejsca parkingowego
Czy kwota pochodząca ze zbycia nieruchomości, tj. prawa do miejsca postojowego, wydatkowana na remont mieszkania, tj. na własne cele mieszkaniowe, będzie korzystać ze zwolnienia z opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym z tytułu zbycia nieruchomości na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Stawka podatku VAT dla sprzedaży prawa do wyłącznego korzystania z zewnętrznego miejsca parkingowego nabywanego wraz z lokalem mieszkalnym.
Dochód ze sprzedaży lokalu mieszkalnego podlega opodatkowaniu19% podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 30e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2009 r., chyba, że zaistnieją okoliczności do zastosowania zwolnienia wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 131 ww. ustawy. Do celów mieszkaniowych korzystających ze zwolnienia z art. 21 ust.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia z podatku dochodu uzyskanego z najmu stanowisk postojowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnieni z podatku dochodu uzyskanego z najmu stanowisk postojowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnieni z podatku dochodu uzyskanego z najmu stanowisk postojowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnieni z podatku dochodu uzyskanego z najmu stanowisk postojowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnieni z podatku dochodu uzyskanego z najmu stanowisk postojowych.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania przychodu ze sprzedaży udziału w nieruchomości wydatkowanego na zakup miejsca parkingowego oraz komórki lokatorskiej.