Wydatkowanie przychodu uzyskanego ze sprzedaży lokalu mieszkalnego na spłatę męża w wyniku podziału majątku wspólnego w zamian za udział w budynku mieszkalnym stanowi wydatek na własne cele mieszkaniowe.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego w związku ze sprzedażą nieruchomości.
Wydatkowanie przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego przed upływem 5 lat od końca roku kalendarzowego, w którym Wnioskodawca go nabył, na spłatę ww. kredytu nie uprawnia do zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W świetle art. 21 ust. 25 pkt 2 ww. ustawy kredyt ma być kredytem zaciągniętym przez podatnika i zaciągniętym na
Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania dochodu osiągniętego z odpłatnego zbycia działki.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia, w związku z wydatkowaniem środków z odpłatnego zbycia nieruchomości na własne cele mieszkaniowe.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości, koszty uzyskania przychodu, cele mieszkaniowe.
Czy nabycie udziału w lokalu mieszkalnym od męża, wchodzącego w skład jego majątku osobistego, uprawnia żonę do skorzystania ze zwolnienia na własne cele mieszkaniowe.
Wydatkowanie przychodu z odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości otrzymanego w darowiźnie na spłatę kredytów zaciągniętych przez męża.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem na własne cele mieszkaniowe przychodu z odpłatnego zbycia garażu na spłatę byłej żony z tytułu podziału majątku wspólnego dokonaną w zamian za udział w domu mieszkalnym.
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego - czy przeznaczenie środków uzyskanych ze zbycia lokalu mieszkalnego na spłatę kredytu zaciągniętego przez męża stanowi wydatkowanie na własne cele mieszkaniowe.
Wydatkowanie przez Panią przychodu uzyskanego ze sprzedaży lokalu mieszkalnego nabytego w darowiźnie na spłatę męża w wyniku podziału majątku wspólnego w zamian za udział w budynku mieszkalnym stanowi wydatek na własne cele mieszkaniowe.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy PIT w związku z wydatkowaniem przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości (dokonanego przez upływem pięciu lat od licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie), na spłatę udziału należącego do byłej żony w budynku mieszkalnym, do którego nabyte zostało prawo własności w wyniku podziału majątku
Możliwość skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy PIT w związku z wydatkowaniem przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości (dokonanego przez upływem pięciu lat od licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie), na spłatę udziału należącego do byłego męża w budynku mieszkalnym, do którego nabyte zostało prawo własności w wyniku podziału majątku
Możliwość zwolnienia przedmiotowego-przychód uzyskany z odpłatnego zbycia nieruchomości przeznaczony na spłatę kredytu zaciągniętego przez męża jako cel mieszkaniowy.
Spłata kredytu, który został zaciągnięty przez inną niż podatnik osobę – na nabycie przez nią nieruchomości – nie stanowi, w świetle art. 21 ust. 1 pkt 131 w związku z art. 21 ust. 25 pkt 2 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wydatku na własne cele mieszkaniowe.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (ulga mieszkaniowa).
Zwolnienia przedmiotowe – wydatkowanie środków ze sprzedanej nieruchomości na spłatę kredytu na zakup mieszkania, którego właścicielem jest tylko żona (majątek odrębny) .
Wydatkiem na własne cele mieszkaniowe, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 w związku z art. 21 ust. 25 ustawy PIT będzie spłata kredytu hipotecznego walutowego (CHF) zaciągniętego na nabycie sprzedanego ograniczonego prawa rzeczowego - spółdzielczego własnościowego prawo do lokalu. Bez wątpienia kredyt był kredytem zaciągniętym przed dniem uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia, niemniej jednak
Przeznaczenie środków ze sprzedaży lokalu mieszkalnego nabytego w 1/2 udziału w drodze darowizny od babci i 1/2 udziału tytułem nieodpłatnego zniesienia współwłasności od mamy na spłatę na rzecz byłego męża 1/2 udziału w nieruchomości, która znajdowała się uprzednio we wspólności majątkowej małżeńskiej i została przyznana w wyniku rozwodu po 1/2 dla Wnioskodawczyni i jej byłego małżonka, nie może być
uznania wyłącznie Wnioskodawczyni za podatnika podatku od towarów i usług z tytułu umowy najmu i brak zastosowania zwolnienia dla usługi najmu nieruchomości mieszkalnej
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.