Interpretacje

Interpretacja
04.07.2022 Podatki

Skutki podatkowe otrzymania nadpłaty w związku ze sprzedażą udziałów w spółce kapitałowej.

Interpretacja
15.10.2019 Podatki

Czy Wnioskodawca uprawniony był do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty z tytułu zbycia wierzytelności obejmującej kwotę kaucji gwarancyjnej zatrzymanej przez Kontrahenta?

Interpretacja
17.05.2016 Podatki

1. Czy Wnioskodawca uprawniony był do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty z tytułu zbycia wierzytelności obejmującej kwotę kaucji gwarancyjnej zatrzymanej przez Kontrahenta? 2. Czy Wnioskodawca w prawidłowy sposób obliczył wysokość straty z tytułu zbycia wierzytelności z tytułu kaucji gwarancyjnej, jako różnicę pomiędzy przychodem z tytułu jej zbycia obliczonym przy zastosowaniu wskaźnika

Interpretacja
30.09.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty ze sprzedaży wierzytelności własnej.

Interpretacja
30.09.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty ze sprzedaży wierzytelności własnej.

Interpretacja
19.02.2009 Podatki

Na gruncie przedstawionego powyżej stanu faktycznego Spółka prosi o wskazanie, jak należy określić kwotę straty ze sprzedaży wierzytelności własnej, stanowiącą dla Spółki koszt uzyskania przychodu? Dodatkowo Spółka prosi o potwierdzenie, iż zasady ustalania straty będącej kosztem podatkowym nie podlegają żadnym modyfikacjom w przypadku, gdy wierzytelność własna zbywana jest za kwotę znacznie niższą

Interpretacja
01.06.2006 Podatki

Czy prawidłowe jest postępowanie Spółki, która po uzyskaniu od kontrahenta informacji dotyczącej momentu otrzymania przez niego należności od odbiorcy z Rosji za sprzedane towary (w USD), wystawia korektę pierwotnej faktury i skutki skorygowania faktury rozpoznaje w miesiącu wystawienia faktury korygującej.

Interpretacja
25.05.2006 Podatki

1.czy ustanowienie użytkowania na nieruchomości przez Spółkę na rzecz korzystającego, obok zawartej umowy leasingu tej nieruchomości, bez określenia w umowie użytkowania wynagrodzenia za użytkowanie, stanowi nieodpłatne świadczenie dla Spółki na podstawie art. 13 ustawy o pdop,2.czy w omawianej strukturze, po zakończeniu umowy leasingu, Spółka ma prawo sprzedać przedmiot leasingu na rzecz korzystającego

Interpretacja
29.09.2004 Podatki

W jaki sposób wystawić fakturę VAT w przypadku, gdy ceną sprzedaży jest umowna cena brutto?.

Interpretacja
25.06.2004 Podatki

Czy jednostkowa cena netto wykazana na fakturze VAT może być zapisana z czterema cyframi po przecinku? Czy zamiast stosowania na fakturze VAT jednostkowych cen netto z czterema cyframi po przecinku można w miejsce ceny netto wpisać cenę brutto?

Interpretacja
23.02.2004 Podatki

dotyczące ustalenia podatku VAT według ceny brutto z podatkiem VAT za 1 m3 odprowadzanych ścieków.

Interpretacja
03.02.2004

Czy podatnik wykonujący usługi przewozu ładunków taksówkami bagażowymi, obowiązany do ewidencjonowania kwot obrotu i podatku należnego za pomocą kasy rejestrującej, stosując ceny umowne, musi na paragonie umieszczać dane nabywcy - osoby fizycznej?