Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT dla sprzedaży działki na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT dla oddania 1/4 części działki w użytkowanie wieczyste na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT dla sprzedaży zabudowanej budynkiem gospodarczym działki na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, zwolnienie z opodatkowania
Opodatkowana jest, co do zasady, sprzedaż „nowych” budynków – oddawanych do konsumpcji po ich wybudowaniu bądź ulepszeniu, a zwolnieniu może podlegać dostawa „starych” budynków, gdyż nie występuje wówczas wartość dodana
Opodatkowanie sprzedaży zabudowanej działki w drodze licytacji egzekucyjnej
Sprzedaż przez syndyka działki z położonymi na niej budynkiem mieszkalnym i budynkiem warsztatowym będzie zwolniona z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy działki, na której znajduje się fragment budynku niebędący własnością sprzedającego.
Wydatkowanie środków uzyskanych z odpłatnego zbycia na zakup budynku gospodarczego z działką, niebędącego budynkiem mieszkalnym, zgodnie z definicją zawartą w ustawie - Prawo budowlane, nie uprawnia Pani do skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT.
Wybudowanie budynku gospodarczego nie uprawnia do skorzystania ze zwolnienia podatkowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy, gdyż nie mieści się w katalogu sprecyzowanym w art. 21 ust. 25 pkt 1 ustawy.
Ulga mieszkaniowa - wydatkowanie przychodu na nabycie nieruchomości rolnej w celu wybudowania domu, garażu, budynków gospodarczych.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem przychodu z tej sprzedaży na zakup nieruchomości składającej się z działki gruntu, w części oznaczonej jako tereny zabudowane, na której usytuowany jest budynek mieszkalny i budynek inwentarski oraz w pozostałej części oznaczonej jako grunty orne.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży udziału we własności działki nr 1 zabudowanej budynkami gospodarczymi i udziału we własności działki niezabudowanej nr 2 oraz zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT ww. transakcji sprzedaży.
Czy Wnioskodawca będzie mógł skorzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT w zakresie sprzedaży udziałów w 1/12, od których nabycia nie upłynął pięcioletni termin przed zawarciem umowy sprzedaży, wobec przeznaczenia dochodu z ich sprzedaży na zakup, przed upływem dwóch lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiła
Odpłatne zbycie lokalu mieszkalnego w drodze zamiany przed upływem 5 lat od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie stanowić będzie dla Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Wnioskodawca może jednak skorzystać ze zwolnienia wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 pkt 3 lit. a i d ustawy wydatkując przychód na nabycie
Czy przeznaczenie środków uzyskanych ze zbycia (przed upływem pięciu lat od dnia nabycia) udziału w nieruchomości lokalowej o charakterze mieszkalnym, na nabycie nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem gospodarczym przekształcanym na budynek mieszkalny, uprawnia do zastosowania zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. c) ustawy o PIT, już w momencie zakupu nieruchomości
Spłata współwłaściciela nieruchomości (siostry) w związku ze zniesieniem współwłasności jako wydatek na cel mieszkaniowy.
Budowa budynków gospodarczych nie została wymieniona w zamkniętym katalogu celów mieszkaniowych, uprawniających do skorzystania z analizowanego zwolnienia od podatku dochodowego.
Do zwolnienia przedmiotowego wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nie uprawnia zakup udziału w działce siedliskowej i budynkach gospodarczych lecz jedynie zakup udziału w budynku mieszkalnym jeżeli Wnioskodawca będzie realizował w nim własne cele mieszkaniowe.
Do zastosowania zwolnienia od podatku dochodowego uregulowanego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych uprawnia Zainteresowaną wydatkowanie środków pieniężnych uzyskanych ze sprzedaży lokalu mieszkalnego na nabycie wyłącznie budynku mieszkalnego, który zapewnia jej tzw. dach nad głową oraz na planowany remont tegoż budynku, czyli na cele mieszkaniowe wskazane odpowiednio
1) Czy zakup domu z działką rolną można zakwalifikować jako wydatek poniesiony na własny cel mieszkaniowy? 2) Czy praca własna wykonana przez Wnioskodawczynię podczas remontu stanowi wydatek poniesiony na własny cel mieszkaniowy?
Czy Wnioskodawca będzie mógł skorzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT w zakresie sprzedaży udziałów w 1/12, od których nabycia nie upłynął pięcioletni termin przed zawarciem umowy sprzedaży, wobec przeznaczenia dochodu z ich sprzedaży na zakup, przed upływem dwóch lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiła
Czy działkę siedliskową zabudowaną budynkiem mieszkalnym, na której znajduje się również budynek gospodarczy można odliczyć od podatku jako ulgę na własne cele mieszkaniowe w myśl art. 21 ust. 1 pkt 131 oraz art. 21 ust. 25 pkt 1a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawcy przysługuje zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu przeznaczenia całego dochodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości (odziedziczonej wcześniej po dziadkach) na zakup innej nieruchomości (jedną już posiada) w celu realizacji własnego celu mieszkaniowego?
Czy ulga meldunkowa dotyczy także budynku gospodarczego przynależnego do lokalu?
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu ze sprzedaży lokalu mieszkalnego w związku z przeznaczeniem środków ze sprzedaży na budowę budynku gospodarczego z pomieszczeniem mieszkalnym i garażem oraz jego wyposażenie.