Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dla przyszłej dostawy lokali mieszkalnych znajdujących się na parterze i I piętrze budynku wraz z udziałem w częściach wspólnych, gruntem oraz komórkami lokatorskimi przynależnymi do tych lokali znajdujących się na parterze i I piętrze oraz zwolnienia od podatku na podstawie art. 43
Poniesienie wydatków na adaptację poddasza w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w celu wyodrębnienia samodzielnego lokalu mieszkalnego oraz brak nabycia prawa własności zaadaptowanego lokalu mieszkalnego w terminie ustawowym.
Zakup karnisza elektrycznego wraz z zasłoną stanowi wydatek na adaptację i wyposażenia mieszkania, stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności.
Zakup karnisza elektrycznego wraz z zasłoną stanowi wydatek na adaptację i wyposażenia mieszkania, stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności.
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na przystosowania łazienki z wanną na łazienkę z kabiną prysznicową.
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na wykonanie utwardzonych ścieżek i podjazdów, likwidację progów i schodów na terenie przylegającym do domu na działce wchodzącej w skład rodzinnych ogrodów działkowych, dla osoby pozostającej na utrzymaniu podatnika.
W zakresie możliwości skorzystanie z ulgi rehabilitacyjnej dotyczącej wydatków na wyrównanie terenu działki wokół domu oraz umocnienie skarpy powstałej w wyniku wyrównania.
Teza skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości w odniesieniu do: możliwości zaliczenia udokumentowanych nakładów zwiększających wartość nieruchomości, poniesionych po wejściu Wnioskodawcy w posiadanie przedmiotowego lokalu, do kosztów uzyskania przychodu zgodnie z art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, możliwości zastosowania zwolnienia od podatku wskazanego w art. 21
Wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na wymianę okna z obniżoną klamką w celu poprawienia funkcjonowania, przystosowania mieszkania do Jego niepełnosprawności stanowią wydatki na adaptację mieszkania i budynku mieszkalnego oraz jego wyposażenie, odpowiadające potrzebom wynikającym z niepełnosprawności Wnioskodawcy. Zatem powyższe wydatki Wnioskodawca może odliczyć od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej
Wydatki poniesione przez Wnioskodawczynię na wymianę drzwi balkonowych z niskim progiem i okna z obniżonymi klamkami w celu poprawienia funkcjonowania, przystosowania mieszkania do Jej niepełnosprawności stanowią wydatki na adaptację mieszkania i budynku mieszkalnego oraz jego wyposażenie, odpowiadające potrzebom wynikającym z niepełnosprawności Wnioskodawczyni. Zatem powyższe wydatki Wnioskodawczyni
Przeznaczenie przychodu ze sprzedaży lokalu mieszkalnego w ciągu dwóch lat liczonych od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło zbycie na zakup lokalu niemieszkalnego (wyodrębnionego ze strychu) nie uprawnia do skorzystania ze zwolnienia od podatku dochodowego w myśl art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wnioskodawca w 2015 r. zainwestował środki pozyskane z tytułu zbycia w 2014 r. udziału w nieruchomości na zmianę konstrukcji dachu i adaptację na cele mieszkalne poddasza, które w momencie poniesienia wydatku (jak również w ciągu dwóch lat, licząc od końca roku podatkowego w którym dokonano ww. sprzedaży) nie stanowiło własności/współwłasności Wnioskodawcy, zatem Wnioskodawca nie może skorzystać ze
Biorąc powyższe pod uwagę, na gruncie rozpatrywanej sprawy uznać należy, że wydatki związane z wymianą systemu ogrzewania z węglowego na gazowy stanowią wydatki na przystosowanie budynku mieszkalnego i jego wyposażenie, odpowiadające potrzebom wynikającym z niepełnosprawności Wnioskodawcy, który z uwagi na schorzenia zwłaszcza kręgosłupa nie może dźwigać, schylać się, unieść ręki w górę i ma trudności
Wydatki związane z remontem centralnego ogrzewania, w tym zakupem i zamontowaniem kotła gazowego wraz z oprzyrządowaniem, w miejsce węglowego, oraz wymianą starych rur stalowych na plastikowe stanowią wydatki na przystosowanie budynku mieszkalnego i jego wyposażenie, odpowiadające potrzebom wynikającym z niepełnosprawności Wnioskodawczyni, która z powodu choroby narządu wzroku i związanego z nią zakazu
Czy zakup na własne cele mieszkaniowe mieszkania, przy jednoczesnym posiadaniu mieszkania dotychczasowego, oraz przy chwilowym wynajęciu zakupionego mieszkania uprawnia Wnioskodawczynię do skorzystania z ulgi, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną własność
Prawo do odliczenia (zwrotu) VAT naliczonego z faktur VAT dokumentujących wydatki na Inwestycję w zakresie obiektów, o których mowa w punktach 5) 11) oraz w zakresie obiektów, o których mowa w punktach 1) 4).
Prawo do odliczenia podatku naliczonego poniesionego w związku z realizacją projektu.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z adaptacją budynku na mieszkania socjalne.
Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej Wnioskodawczyni może w zeznaniu rocznym odliczyć od dochodu wydatki poniesione przez siebie na zakup i montaż windy krzesełka typu Flow 2 dla osoby niepełnosprawnej jako adaptację i wyposażenie budynku mieszkalnego stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności?
Czy wydatki poniesione na zakup lokali niemieszkalnych położonych z przeznaczeniem ich na adaptację na cele mieszkalne spełniają przesłanki na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 i art. 21 ust. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?