w zakresie obowiązku pobrania podatku u źródła od wypłacanych podmiotowi czeskiemu należności z tytułu wynajmu samochodów
Czy Spółka ma obowiązek pobrać i odprowadzić podatek u źródła w Polsce z tytułu użytkowanych przez Nią wskazanych w stanie faktycznym przedmiotów?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym wagony należy traktować jako urządzenie przemysłowe, w związku z najmem których na Spółce będzie ciążył obowiązek poboru podatku u źródła od wypłat należności tytułem czynszu najmu dokonywanych na rzecz kontrahenta niemieckiego?
Obowiązek zapłaty podatku z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia nowych środków transportu ciągników rolniczych, nabytych jako towary handlowe.
Nie sposób uznać, że Wnioskodawca uzyska przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w rezultacie korzystania ze świadczeń takich jak: używanie strojów sportowych (koszulki, spodenki, getry) o ile faktycznie nie zostaną przekazane na własność Wnioskodawcy i z tytułu sprzętu sportowego (buty piłkarskie, ochraniacze, piłki, rękawice bramkarskie). Natomiast korzystanie ze
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków dot. podróży służbowych poniesionych na: 1. usługi parkingowe i usługi taksówek osobowych zapłacone kartą służbową, 2. usługi parkingowe i usługi taksówek osobowych zapłacone gotówką, 3. usługi parkingowe, usługi taksówek osobowych, przejazdy "a"/"b" lub przejazdy autostradami zapłacone kartą
Należy stwierdzić, iż korzystanie ze środków transportu oraz zakwaterowania w hotelach przyznane i finansowane przez stowarzyszenie dla Pana jako członka, korzysta ze zwolnienia od opodatkowania na zasadach i warunkach przewidzianych w art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b) i ust.13 korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Natomiast używanie przez Pana jako zawodnika podczas
Czy do zastosowania stawki 0% na sprzedawane części wystarczy oświadczenie nabywcy o dostarczeniu ich na statek pełnomorski, np. chłodniczy?
Czy wystąpi obowiązek zapłaty podatku od towarów i usług (o którym mowa w art. 103 ustawy o VAT) w terminie 14 dni od daty nabycia używanego ciągnika rolniczego zakupionego w Niemczech?
Wątpliwości Strony dotyczą tego czy występuje, a jeżeli tak to w jakim terminie, obowiązek podatkowy w podatku VAT z tytułu nabycia używanych środków transportu z terenu Unii Europejskiej, jeżeli pojazdy te stanowią towary handlowe i nie będą przez nią rejestrowane do poruszania się po drogach.
Czy świadcząc usługi transportu towarów pojazdami należącymi do zleceniodawców (różne podmioty gospodarcze) mogę opłacać zryczałtowany podatek dochodowy przewidziany dla usług transportowych, czyli 8,5 % od uzyskanego przychodu?
Czy wydatki poniesione przez Podatnika będącego osobą niepełnosprawną związane z przejazdami, samochodem nie będącym własnością Podatnika, pociągiem lub autobusem do szpitala na badania lekarskie podlegają odliczeniu od dochodu za 2004r. w ramach ulgi rehabilitacyjnej w przypadku braku dokumentów stwierdzających ich poniesienie ?
Czy ciąży na podatniu obowiązek uiszczenia podatku od towarów i usług z tytułu nabycia w krajach Unii Europejskiej używanych środków transportu, których dostawy dokonują osoby fizyczne lub podmioty stosujące w procedurze sprzedaży marżę ?