Wnioskodawczyni nie ma prawa do odzyskania podatku VAT w związku z wydatkami poniesionymi na realizację projektu w ramach działania Małe projekty objętego PROW na lata 2007-2013, ponieważ nie jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Czy Wnioskodawca miał prawo do skorzystania z jednorazowego odpisu amortyzacyjnego środka trwałego ciągnika siodłowego?
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów jednorazowego odpisu amortyzacyjnego pojazdu.
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego w miesiącu maju 2010 roku w wysokości 61 265 zł, dotyczącego zakupionego 26 maja 2010 roku ciągnika siodłowego?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do dokonania jednorazowych odpisów amortyzacyjnych środków trwałych zaliczonych do grupy 3-8 Klasyfikacji (w tym naczepy SCHMITZ), z wyłączeniem samochodów osobowych, w miesiącach, w których będą wprowadzane do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, w granicach kwoty nieprzekraczającej w roku podatkowym 2010 równowartości 100 000 euro
Czy w myśl obowiązujących przepisów możliwe jest dokonanie jednorazowej amortyzacji od nabytych środków trwałych w postaci ciągnika siodłowego o wartości 30.000 zł oraz naczepy ciężarowej o wartości 16.000 zł?
Czy zgodnie z art. 22k ust. 7-12 osoba fizyczna prowadząca firmę transportową może dokonać jednorazowej amortyzacji w ramach pomocy de minimis?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów jednorazowych odpisów amortyzacyjnych.
Wnioskodawca nie może skorzystać z możliwości dokonania jednorazowo odpisów amortyzacyjnych od zakupionego samochodu ciężarowego na zasadach określonych w art. 22k ust. 7-12 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ponieważ przedmiotem jego działalności są usługi transportowe, które są wyłączone z pomocy de minimis
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych. Jest małym podatnikiem. Wnioskodawca zakupił na potrzeby firmy ciągnik siodłowy oraz naczepę. W związku z tym Wnioskodawca pyta czy w przypadku ciągnika jak i naczepy może zastosować jednorazową amortyzację.
Czy można dokonać jednorazowej amortyzacji nabytego ciągnika siodłowego od jego wartości początkowej, zaliczonego do grupy 7 Klasyfikacji Środków Trwałych, do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym równowartości 50.000 euro łącznej wartości tych odpisów amortyzacyjnych (w ramach limitu 100.000 euro dla transportu drogowego w okresie kolejnych trzech lat budżetowych), na zasadach określonych
w zakresie możliwości dokonania jednorazowej amortyzacji zakupionego ciągnika siodłowego oraz samochodu ciężarowego.
Czy jako podmiot świadczący usługi transportu drogowego, miałem prawo do jednorazowej amortyzacji ciągnika siodłowego uwzględniając, że pomoc w formie jednorazowej amortyzacji stanowi pomoc de minimis i jest udzielana na zasadach określonych w aktach prawa wspólnotowego?
Czy będzie mógł Pan dokonać jednorazowej amortyzacji podatkowej na podstawie art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy prawidłowo zastosowano przepis art. 22k ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wnioskodawca ma prawo skorzystać z preferencyjnej stawki amortyzacyjnej ciągnika siodłowego tj. do 50.000 euro rocznie wg art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zważywszy na charakter działalności tj. zarobkowy transport towarowy?