Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego w przypadku ponoszenie wydatków ze środków własnych oraz zaliczki/zadatku na budowę domu przed zbyciem nieruchomości.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku na podstawie zawartej ugody z bankiem dla kwot kredytu mieszkaniowego (kapitału) przeznaczonego na zakup lokalu mieszkalnego i na refinansowanie zadatku na zakup tego lokalu.
Uznanie Sprzedającej za podatnika podatku VAT z tytułu dostawy Działki, zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dla dostawy Działki oraz możliwość rezygnacji z tego zwolnienia, opodatkowanie Zadatku otrzymanego przez Sprzedającą od Kupującego oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej dostawę Działki.
Zwolnienie od podatku VAT dostawy zabudowanej nieruchomości gruntowej oraz zadatku otrzymanego na poczet ustalonej ceny sprzedaży.
W przypadku zwrotu zapłaconych zadatków przez Sprzedających na rzecz Spółki, a następnie zapłaty przez Spółkę całości ceny odrębnymi przelewami bankowymi, poniesiony przez Spółkę koszt z tytułu zapłaty całości ceny za nieruchomość będzie stanowił koszt uzyskania przychodów i nie będzie podlegał ograniczeniu w zaliczeniu do kosztu uzyskania przychodu wynikającym z art. 15d ust. 1 pkt 2 ustawy CIT.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w odniesieniu do zadatku.
Dotyczy możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy.
Otrzymanie kwoty zadatku na podstawie umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości nie wywołuje skutków podatkowych w postaci powstania przychodu w momencie otrzymania zadatku. Planowane odpłatne zbycie nieruchomości nie będzie stanowić źródła przychodu na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a-c ustawy o podatku dochodowego od osób fizycznych, z uwagi to, że ostateczna umowa sprzedaży tej nieruchomości
uznanie Sprzedającego za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą działki gruntu wraz z Rowem melioracyjnym; - opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży Nieruchomości i brak zwolnienia od podatku tej transakcji; - moment powstania obowiązku podatkowego w związku z uiszczeniem Opłaty Rezerwacyjnej oraz Zadatku; - obowiązek zapłaty odsetek od zaległości podatkowych za okres od momentu otrzymania Zadatku
Zwolnienie dochodu z odpłatnego zbycia nieruchomości z tytułu wydatkowania przychodu na wykończenie budynku jednorodzinnego.
Zwolnienie od podatku sprzedaży nieruchomości, zwolnienia od podatku otrzymanego zadatku oraz w zakresie rozliczenia zadatku.
Opodatkowania dostawy działek, możliwość złożenia oświadczenia o rezygnacji ze zwolnienia od podatku, prawo do odliczenia w związku z dostawą działek, opodatkowanie wpłaconego zadatku.
Opodatkowanie sprzedaży Nieruchomości, prawo do odliczenia podatku naliczonego od sprzedaży nieruchomości oraz z faktury dokumentującej wpłacony zadatek.
w zakresie - opodatkowania planowanej sprzedaży udziału w budynkach tj. budynku młyna, magazynu zbożowego i budynku biurowego, po zakończeniu ich przebudowy i ujęciu w ewidencji środków trwałych, - powstania obowiązku podatkowego w przypadku przyjęcia zadatku przez Wnioskodawcę, w związku z zawarciem umowy przedwstępnej, - wystawienia przez Wnioskodawcę faktury dokumentującej przyjęcie zadatku, - zastosowania
Czy wydatkowanie zadatku otrzymanego z tytułu zawarciu przedwstępnej umowy sprzedaży na budowę domu korzysta z ulgi mieszkaniowej?
Otrzymane na podstawie przedwstępnej umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego środki pieniężne w postaci zadatku Zainteresowany wydatkował na nabycie działki budowlanej w odniesieniu do tychże środków pieniężnych zostały spełnione przesłanki umożliwiające zastosowanie zwolnienia od podatku, uregulowanego w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. c) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
a) uznanie sprzedaży nieruchomości zabudowanej za czynność podlegającą opodatkowaniu b) sposób rozliczenia przez Sprzedającego tej transakcji (tj. zwolnienie od podatku, ewentualnie opodatkowanie stawką w wysokości 23%), c) wystawienie przez Sprzedającego faktury korygującej do faktury dokumentującej otrzymanie zadatku i okresu rozliczeniowego, w którym należy ująć tę fakturę korygującą d) prawo Kupującego
Czy pieniądze, które Wnioskodawczyni otrzymała po podpisaniu w formie aktu notarialnego przedwstępnej umowy sprzedaży darowanego przez rodziców 1/2 części udziału w lokalu mieszkalnym, a które wydatkowane były stricte na cele mieszkaniowe związane z budową ½ części domu mieszkalnego lecz wydawane po dacie podpisania umowy przedwstępnej ale przed całkowitym zbyciem darowanego lokalu, które nastąpiło
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Czy środki uzyskane ze sprzedaży gospodarstwa rolnego stanowiącego majątek odrębny Wnioskodawcy poniesione od stycznia 2014 r. w całości stanowią wydatki na cele mieszkaniowe - budowę domu jednorodzinnego?
W przedmiotowej sprawie Wnioskodawczyni nie jest zobowiązana do opodatkowania kwoty należności (w momencie jej otrzymania) wpłaconej przez kontrahenta w związku z nabyciem kuponów. Obowiązek podatkowy powstaje dopiero w momencie wydania towaru klientowi wraz z dołączonym dowodem sprzedaży.
Czy poniesione przez Spółkę wydatki związane z projektem budowlanym są kosztem uzyskania przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.) również w przypadku niezrealizowania przedsięwzięcia ze względu na jego nierentowność i niepozyskanie źródła finansowania w związku z wybuchem kryzysu gospodarczego?
Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę zadatku oraz sprzedaż nieruchomości wraz z rozpoczętą budową budynku mieszkalnego podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w wysokości 7% właściwej dla obiektów budownictwa mieszkaniowego?