Skutki podatkowe zwrotu nadpłaconch rat kapitałowo-odsetkowych oraz odsetek za opóźnienie w wyniku unieważnienia umowy kredytu hipotecznego.
W kosztach podatkowych 2024 r. nie można rozliczyć straty finansowej (zapłaconych zaliczek) w latach 2021-2013 związanych z budową budynku.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem usług/towarów nieudokumentowanych fakturą.
Zwolnienie z opodatkowania odsetek za opóźnienie zasądzonych wyrokiem sądu.
Ustalenie, kiedy można dokonać pomniejszenia przychodu w związku z obowiązkiem po stronie spółki spłaty 1/3 udziału dla byłego wspólnika? Ustalenie, czy zasądzone wyrokiem sądu odsetki od niewypłaconej 1/3 udziału dla byłego wspólnika oraz koszty postępowania sądowego stanowią koszty uzyskania przychodu proporcjonalnie do posiadanych udziałów w spółce jawnej?
Skoro zasądzony na Państwa rzecz zwrot nienależnie pobranego przez bank świadczenia nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, to odsetki, które zostaną Państwu wypłacone z tego tytułu również nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Do ww. odsetek zastosowanie ma zwolnienie przedmiotowe wynikające z art. 21 ust. 1 pkt 95b ww. ustawy.
Skutki podatkowe wypłaty byłemu wspólnikowi kwoty zasądzonej przez Sąd
Dotyczy ustalenia, czy: - zwrot świadczenia głównego, Koszty procesu i Koszty niezrealizowanych F/X mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodów Wnioskodawcy, stosownie do art. 15 ust. 1 updop, - zwrot świadczenia głównego, Koszty procesu i Koszty niezrealizowanych F/X powinny zostać uznane za koszty uzyskania przychodów, inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, potrącalne w dacie
Czy Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia równowartości dokonanych Wypłat (zasądzonych na rzecz klienta kwot wraz z odsetkami i kosztami procesu) jako kosztów uzyskania przychodów innych niż bezpośrednio związanych z przychodami w dacie ich poniesienia?
Skutki podatkowe otrzymania od banku kwoty nienależnie pobranych świadczeń.
Zwolnienie z opodatkowanie odszkodowania otrzymanego na podstawie ugody sądowej.
Opodatkowanie otrzymanego z Belgii na podstawie wyroku sądowego odszkodowania z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku
Opodatkowanie otrzymanego z Belgii na podstawie wyroku sądowego odszkodowania z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku
W zakresie uznania za koszty uzyskania przychodów kwot wypłaconych z tytułu: zadośćuczynienia, odszkodowania wypłaconych poszkodowanemu i odsetek za opóźnienie w wypłacie tych świadczeń oraz z tytułu dobrowolnego zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanego.
W zakresie opodatkowania środków pieniężnych z tytułu równowartości zaniżonej dotacji.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Szpital z tytułu zasądzonych wyrokiem Sądu kwot odszkodowania z ustawowymi odsetkami, zadośćuczynienia z ustawowymi odsetkami, skapitalizowanej renty wraz z ustawowymi odsetkami, comiesięcznej renty wypłacanej na pokrycie zwiększonych potrzeb oraz kosztów procesu zapłaconych stronie postępowania i kosztów sądowych zapłaconych
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania odszkodowania.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zasądzonych przez sąd i wypłaconych przez Szpital kwot: odszkodowań, zadośćuczynień, rent oraz odsetek za zwłokę od tych kwot i kosztów procesów.
1. Czy zasądzona kwota jest zwolniona od opodatkowania podatkiem od osób fizycznych? 2. Ewentualnie od jakiej kwoty należy podatek zapłacić czy od całej zasądzonej wyrokiem kwoty, czy może jedynie od kwoty po potrąceniu wynagrodzenia pełnomocnika procesowego? 3. Czy w razie opodatkowania całej zasądzonej kwoty można wynagrodzenie pełnomocnika potraktować jako koszt uzyskania przychodu i odliczyć od
skutki podatkowe wypłaty kwot zasądzonych wyrokiem sądu cywilnego od byłego prezesa zarządu spółki z o.o.
Odszkodowanie wypłacone na podstawie art. 160 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego, za poniesioną rzeczywistą szkodę z tytułu sprzedaży z naruszeniem prawa przejętej na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości gruntowej, korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy w świetle stanu faktycznego, przy uwzględnieniu orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE, należy się Wnioskodawczyni zwrot części podatku VAT za materiały budowlane wykorzystane na budowę domku jednorodzinnego?
Czy zasądzona przez Sąd skapitalizowana renta wyrównawcza wraz z odsetkami ustawowymi oraz odszkodowanie z tytułu utraty pakietu akcji pracowniczych wraz ustawowymi odsetkami są zwolnione z podatku dochodowego?