Interpretacje

Interpretacja
15.01.2024 Podatki

Czy Wnioskodawca postąpił w prawidłowy sposób zaliczając do KUP 2022 r. wartość netto wierzytelności objętych Fakturami, które zostały odpisane jako nieściągalne na dzień 31 grudnia 2022 r.?

Interpretacja
25.01.2016 Podatki

zaliczanie do kosztów uzyskania przychodów nieściągalnych wierzytelności zabezpieczonych wekslem.

Interpretacja
26.08.2015 Podatki

w zakresie ustalenia, czy na podstawie art.16 ust. 2a pkt 2 lit. b tiret pierwsze i drugie i art. 16 ust. l pkt 26 lit a tiret pierwsze, w związku z art. 38b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Wnioskodawca ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisy aktualizujące z tytułu utraty wartości kredytów (pożyczek), odpowiadające równowartości rezerw na ryzyko związane z działalnością

Interpretacja
26.11.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zwolnienia z długu.

Interpretacja
22.08.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresach: skutków podatkowych zbycia nieruchomości, skutków podatkowych zwolnienia Wnioskodawczyni jako współkredytobiorcy z długu, skutków podatkowych zwolnienia Wnioskodawczyni jako poręczyciela kredytu z długu.

Interpretacja
05.12.2013 Podatki

Czy w przypadku dokonania przez Bank, X oraz Y zwolnienia Spółki (Wnioskodawcy) z długu jako poręczyciela, po stronie Spółki powstanie przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
04.07.2012 Podatki

Czy w sytuacji indosowania weksla na inny podmiot (bądź zbycia praw z weksla w inny sposób) Bank powinien ująć w podstawie opodatkowania różnicę między ceną otrzymaną od indosatariusza (nabywcy weksla) a wydatkami poniesionymi przez Bank w związku z przyjęciem takiego weksla do dyskonta?

Interpretacja
12.01.2011 Podatki

Czy w razie indosowania weksla na inny podmiot (lub zbycia praw z weksla w inny sposób) Wnioskodawca (Bank) powinien ująć w podstawie opodatkowania różnicę między ceną otrzymaną od indosatariusza (nabywcy weksla) odzwierciedlającą wartość rynkową zgodnie z art. 14 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (przychód) a wydatkami poniesionymi przez Bank w związku z przyjęciem takiego weksla do dyskonta