Skutki podatkowe dotyczące umorzenia wierzytelności dotyczącej kredytu hipotecznego oraz otrzymania przez wnioskodawcę kwoty wynikającej z zawarcia ugody z bankiem.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku z tytułu umorzenia kwoty pożyczki.
Skutki podatkowe umorzenia przez bank wierzytelności z tytułu pożyczki hipotecznej.
Skutki podatkowe umorzenia przez bank wierzytelności z tytułu pożyczki hipotecznej.
Umorzenie części kredytu mieszkaniowego na podstawie ugody - zaniechanie poboru podatku.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku dochodowego z tytułu umorzenia wierzytelności wynikającej z kredytu hipotecznego.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku na podstawie planowanego zawarcia ugody z bankiem dla kwot kredytu mieszkaniowego (kapitału i odsetek) przeznaczonego na zakup spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Umorzenie części kredytu hipotecznego – zaniechanie poboru podatku.
Skutki podatkowe umorzenia części kredytu hipotecznego – zaniechanie poboru podatku.
Umorzenie części kredytu mieszkaniowego zaciągniętego na remont domu - zaniechanie poboru podatku.
Umorzenie części kredytu mieszkaniowego - zaniechanie poboru podatku.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w związku z umorzeniem części kredytu - ugoda bankowa.
Nie będzie Pani zobowiązana do wykazania w zeznaniu rocznym przychodu z tytułu umorzenia kredytu hipotecznego i zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych z tego tytułu.
Stosowanie zaniechania poboru podatku dochodowego w stosunku do kwoty umorzonej wierzytelności oraz kwoty wypłaconej nadpłaty z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Obowiązki informacyjne płatnika w związku z ugodami, które zawiera bank ze swoimi klientami.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w związku z zawarciem ugody z bankiem.
Możliwość skorzystania z zaniechania podatku w wyniku ugody z bankiem.
Skutki podatkowe umorzenia wierzytelności z tytułu kredytów hipotecznych.
Czy Bank będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość umorzonego kapitału kredytu bankowego w sytuacji, gdy w stosunku do kredytobiorcy w 2014 r. otwarte zostało postępowanie upadłościowe z możliwością zawarcia układu, jeżeli do jego umorzenia dojdzie w związku z wykonaniem porozumienia restrukturyzacyjnego o treści opisanej w zdarzeniu przyszłym, na zasadzie obecnego brzmienia art.
Czy pomimo zmiany przepisów dotyczących ustawy o postępowaniu upadłościowym i naprawczym i wejścia w życie od 1 stycznia 2016 r. nowego Prawa restrukturyzacyjnego Bank na podstawie art. 15 ust. 1 w zw. z art. 16 ust. 1 pkt 43 lit. b) oraz w zw. z art. 4a pkt 5a ustawy CIT, może rozpoznawać koszt podatkowy w wysokości kapitału udzielonych kredytów (pożyczek) w sytuacji, gdy ich umorzenie następuje w
1. Czy w stosunku do wierzytelności nabytych na podstawie umowy sprzedaży X będzie uprawniony do rozpoznania w kosztach uzyskania przychodów utworzonych odpisów aktualizujących wartość tych wierzytelności kredytowych zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 26 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy w przypadku udokumentowania nieściągalności wybranych wierzytelności nabytych na podstawie umowy sprzedaży
Czy Bank podstawie art. 16 ust. l pkt 43 lit. b ustawy CIT ma prawo zakwalifikować do kosztu uzyskania przychodu umorzone należności kredytowe wskazane w opisie stanu faktycznego (winno być zdarzenia przyszłego) jako należności kredytowe, gwarancyjne, akredytywy objęte jedną umową Wieloproduktową z kredytem Odnawialnym, jeżeli ich umorzenie związane jest z postępowaniem upadłościowym z możliwością
Czy wobec zwolnienia Wnioskodawcy przez Bank z długu z tytułu udzielonego kredytu w kwocie 278 622,06 zł i przypisania jej do spłaty drugiemu kredytobiorcy oraz poręczycielkom, jako współdłużnikom solidarnym, należy przyjąć, że kwota 278 622,06 zł zwolnienia z długu, będzie stanowiła przychód Wnioskodawcy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt
Czy w przedstawionym stanie faktycznym Bank ma obowiązek wystawienia PIT-8C, a jeżeli tak, to jaką kwotę przychodu powinien wykazać, całą kwotę umorzenia, czy kwotę umorzenia pomniejszoną o kwoty wydatkowane na cele związane z prowadzoną działalnością rolniczą oraz czy powinien podzielić kwotę przychodu na dwie równe części i tak wyliczoną kwotę wpisać do PIT-8C wystawionego na każdego z małżonków?