stawka podatku VAT dla usług polegających na zaprojektowaniu, dopasowaniu oraz montażu trwałej zabudowy meblowej w obiektach zaliczonych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym,
Czy w aktualnym stanie prawnym do wykonywanych czynności wykonywania zabudowy wnęk i innych powierzchni w trwały sposób, poprzez trwałe połączenie ze ścianami, szaf wnękowych (garderób), z materiałów wykonawcy w budynkach i lokalach objętych społecznym programem mieszkaniowym, należy stosować stawkę VAT w wys. 8%, czy też stawkę VAT w wysokości 23%?
Czy Wnioskodawca wykonując usługi montażu stolarki budowlanej, polegające na wyposażeniu pomieszczeń mieszkalnych w meble kuchenne, wnękowe i łazienkowe wbudowane na stałe w sytuacji gdy sprzęt AGD kupuje usługobiorca bez pośrednictwa Zainteresowanego prawidłowo stosuje stawkę podatku VAT w wysokości 8%?
Stawka podatku VAT na usługi budowlano-montażowe w zakresie stałej zabudowy przestrzennej: szafy wnękowej, zabudowy kuchennej, zabudowy łazienkowej.
Stawka podatku VAT na zabudowy wnękowe wykonywane w lokalach mieszkalnych lub domach jednorodzinnych o powierzchni użytkowej nie przekraczającej odpowiednio 150 m2 lub 300 m2.
Usługi wykonywane przez Wnioskodawcę, polegające na montażu trwałych zabudów kuchennych i wnękowych są opodatkowane 23% stawką podatku VAT na podstawie art. 146a pkt 1 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania obniżoną stawką podatku VAT wykonania i montażu zabudowy wnękowej i kuchennej.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania obniżoną stawką podatku VAT wykonania i montażu szaf wnękowych oraz trwałej zabudowy kuchennej i łazienkowej
stawka podatku VAT dla usług stałej zabudowy kuchni, wnęk i łazienek montowane na stałe w budynkach i lokalach mieszkalnych
określenie stawki podatku dla usług wyposażania pomieszczeń w meble wbudowane w obiektach budownictwa mieszkaniowego
czy usługa montażu stałej zabudowy wnękowej z zakupionych materiałów, zamontowanych w budynkach i lokalach mieszkalnych sklasyfikowanych w PKOB 111 i 112 podlega opodatkowaniu obniżoną 7% stawką VAT
Czy stosowana stawka podatkowa w wysokości 7% jest właściwa dla usług wykonania i montażu trwale umiejscowionej zabudowy w obiektach budownictwa mieszkaniowego?
Dotyczy wysokości stawki podatku od towarów i usług na świadczone usługi związane z montażem szaf wnękowych jako trwałej zabudowy w mieszkaniach i domach jednorodzinnych.
Podatnik jest producentem mebli, drzwi oraz trwałych zabudów wnęk i przestrzeni wnękowych z materiałów drewnianych oraz drewnopodobnych. Produkcja i montaż elementów do zabudowy wnęk i kuchni wykonywana jest według indywidualnych zamówień klientów w obiektach, o których mowa w art. 2 pkt 12 ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.), tj. obiektach budownictwa
Jaką stawką podatku od towarów i usług opodatkować należy usługi polegające na wykonaniu w domu klienta (osoby prywatnej) stałej zabudowy w postaci drzwi przesuwanych, tj. typowej zabudowy garderobianej z płyt meblowych?
Jaką stawką podatku VAT opodatkowane są usługi montażu trwałych zabudów wnęk i przestrzeni wnękowych przez producentów w przypadku zlecenia tych usług podwykonawcom (dotyczy obiektów budownictwa mieszkaniowego)?
Jaką stawką podatku należy opodatkować montaż trwałych zabudów wnęki przestrzeni wnękowych z materiałów drewnianych i drewnopodobnych przez producenta w obiektach budownictwa mieszkaniowego oraz budynkach (PKOB 1130)?
dotyczy możliwości zastosowania 7-procentowej stawki podatku od towarów i usług przy usługach montażowych, łącznie ze sprzedażą elementów szaf wnękowych jako stałej zabudowy wnęk w pomieszczeniach mieszkalnych