Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z wynajmowanego budynku użytkowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży audycji i koncertów szkolnych oraz przedszkolnych dla dzieci i młodzieży.
1. Czy wyprowadzenie budynku użytkowego z ewidencji środków trwałych z działalności gospodarczej polegającej na wynajmie między innymi ww. magazynu, przekazanie go do majątku prywatnego i późniejsze wynajmowanie w ramach tzw. najmu prywatnego nie jest sprzeczne z definicją działalności gospodarczej (w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych)?2. Czy w ramach najmu prywatnego prawidłowe
Czy wynajem lokali w związku z odziedziczeniem majątku może zostać opodatkowany w formie ryczałtu ewidencjonowanego jeżeli jednocześnie jest kontynuowana działalność gospodarczą?
Obowiązki płatnika - zwrot pracownikom kosztów przejazdu lub wypłata diet i ryczałtów z tytułu podróży pracowników celem wykonania okresowych lub kontrolnych badań lekarskich poza jego miejscem zamieszkania lub stałym miejscem pracy na Spółce .
Brak możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Możliwość opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym przychodów z najmu.
Czy Wnioskodawczyni w roku podatkowym 2015 r. od przychodów uzyskiwanych z tytułu najmu części lokalu mieszkalnego oraz przychodów uzyskiwanych z najmu garażu od dnia 1 marca 2015 r., uzyskanych w okresie do dnia 1 stycznia 2015 r. do dnia 31 grudnia 2015 r. przysługuje prawo zadeklarowania poprzez złożenie zeznania podatkowego na druku (PIT-28) i wskazania w niniejszym zeznaniu podatkowym za opisany
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów, uzyskiwanych ze świadczenia usług sklasyfikowanych pod wskazanymi we wniosku symbolami PKWiU 3% stawką ryczałtu oraz opodatkowania przychodów, uzyskiwanych ze świadczenia usług sklasyfikowanych pod wskazanymi we wniosku symbolami PKWiU 8,5% stawką ryczałtu.
PIT - w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia składnika majątku, wykorzystywanego w pozarolniczej działalności gospodarczej, niewprowadzonego do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
Czy Wnioskodawca wynajmując aktualnie posiadany budynek (którego jest współwłaścicielem) i mając w perspektywie najem drugiego budynku, który nabędzie (na zasadzie współwłasności z matką), będzie mógł przychody uzyskane z najmu budynków opodatkować w 2014 r. według stawki 8,5% przewidzianej w art. 12 ust. 1 pkt 3a ustawy o ryczałcie, jeżeli wybierze ich opodatkowanie w tej formie?
Czy kwoty zwracanych przez Sąd kosztów za koszty podróży, diety, z tytułu ryczałtu za nocleg, za zaświadczenie z urzędu skarbowego korzystają ze zwolnienia podatkowego i skoro nie zostały obciążone podatkiem dochodowym przez płatnika Sąd, Wnioskodawca także nie musi ich wykazywać jako przychodów do opodatkowania?
1. Czy działalność usługowa związana z administracyjną obsługą biura (PKWiU 82.11) oraz wykonywaniem fotokopii, przygotowywaniem dokumentów i pozostałą specjalistyczną działalnością wspomagającą prowadzenie biura 82.19.Z, może być opodatkowana w formie zryczałtowanego podatku dochodowego? 2. Czy działalność usługowa związana z administracyjną obsługą biura (PKWiU 82.11) oraz związana z wykonywaniem
1. Czy ten rodzaj działalności gospodarczej figurującej w PKWiU pod numerem 82.11.10.0 może być opodatkowany zryczałtowanym podatkiem dochodowym? 2. Czy stawka procentowa zryczałtowanego podatku dochodowego dla tego rodzaju działalności tzn. administracyjnej obsługi Biura wynosi 8,5%?
Przedmiotowa nieruchomość była wykorzystywana przez Wnioskodawcę w prowadzonej przez Niego działalności gospodarczej oraz była nieruchomością niemieszkalną, dla ustalenia zasad opodatkowania przychodu ze sprzedaży tej nieruchomości nie będzie miał zastosowania przepis art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a przychód ze sprzedaży części nieruchomości należącej do Wnioskodawcy
Opodatkowanie zwrotu pracownikowi kosztów zakupu okularów i soczewek korygujących wzrok.
Ryczałtowy zwrot kosztów pracownikowi z tytułu dokonanego przez niego zakupu okularów korygujących wzrok do pracy przy obsłudze monitorów ekranowych podlega zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe wypłaty ryczałtu na pokrycie całodziennego kosztu wyżywienia pracowników, określonego w regulaminie wynagradzania przewyższającego wysokość diety wynikającej z rozporządzenia w sprawie podróży krajowych pracowników.
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z zarządzaniem aktywami oraz zryczałtowanych kosztów utrzymania rachunku.
Czy wykonywanie czynności wchodzących w zakres obecnej działalności gospodarczej (instalacje elektryczne), które były wykonywane w ramach stosunku pracy, mogą być opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych?
Czy po zmianie formy opodatkowania z podatku dochodowego od osób fizycznych - zasady ogólne - na ryczałt od przychodów ewidencjonowanych sprzedaż prawa wieczystego użytkowania gruntów i budynku na nich posadowionego, wykorzystywanego w prowadzonej działalności gospodarczej będzie opodatkowana stawką przewidzianą w art. 12 ust. 10 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług, usług świadczonych przez rzeczoznawców biegłych. Czy do stawki ryczałtowej wynoszącej 0,8358 zł za 1 km przebiegu, stosowanej przez Wnioskodawcę będącego płatnikiem podatku VAT za dojazdy rzeczoznawców należy doliczać zawsze podatek VAT w wysokości 22%?
1. Czy przychodem ze sprzedaży leku po cenie obniżonej o kwotę wynikającą z bonu przedstawionego przy zakupie przez nabywcę, otrzymanego w ramach akcji promocyjnej, jest kwota zapłacona przez nabywcę, odpowiadająca cenie obniżonej, tj. 1 grosz? 2. Czy koszt nabycia przez Spółkę produktów, których sprzedaż objęta jest tą promocją jest w całości kosztem uzyskania przychodu?