Uznanie przesunięć towarów własnych Spółki za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy, obowiązek rejestracji Spółki do celów podatku VAT na terytorium Polski, nieposiadanie przez Spółkę stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, ustalenie miejsca opodatkowania usług magazynowo-logistycznych zgodnie z art. 28b ustawy tj. na terytorium
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży działek niezabudowanych będących we współwłasności małżeńskiej oraz dokonanie rejestracji jako podatnika VAT z tytułu sprzedaży ww. działek.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT związanego z zakupami towarów i usług w sytuacji, w której od ostatniego nabycia towaru/usługi do dnia utraty prawa do zwolnienia minęło ponad 12 miesięcy.
Prawo do odliczenia VAT naliczonego od wydatków dotyczących nabycia materiałów do budowy domów przeznaczonych na najem krótkoterminowy i ich wyposażenia, poniesionych przed rejestracją, po złożeniu aktualizacji VAT-R, -wystawienie noty korygującej i otrzymania potwierdzonej noty korygującej.
Wnioskodawcy z tytułu sprzedaży działek nie będą spełniać definicji podatników podatku VAT, sprzedaż działek nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT, wobec tego Wnioskodawcy nie będą mieli obowiązku zarejestrowania się jako podatnicy podatku VAT. Sprzedaż działek nie będzie podlegać opodatkowaniu więc nie będziemy mieli do czynienia z opodatkowaniem dostawy i zwolnieniem.
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika prowadzącego działalność gospodarczą, o której mowa w art. 15 ust. 2 ustawy, obowiązek rejestracji dla celów VAT, ustalenie miejsca świadczenia usług oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Brak prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego oraz do zwrotu podatku VAT zapłaconego w związku z realizacją inwestycji przez Spółkę jako podmiot niebędący czynnym podatnikiem VAT, prawo do dokonania korekty podatku naliczonego po zarejestrowaniu Spółki jako podatnik VAT czynny oraz sposób dokonania ww. korekty.
Miejsce świadczenia usług, obowiązek rejestracji oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Możliwość rejestracji jako podatnik VAT czynny z datą wsteczną od 31 marca 2021 r. i w konsekwencji prawa do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach otrzymanych od 31 marca 2021 r.
Obowiązek rejestracji jako podatnik podatku od towarów i usług w związku ze sprzedażą działek.
Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do odliczenia podatku od towarów i usług z faktury dokumentującej nabycie laptopa. Wnioskodawca nie ma obowiązku rejestracji jako podatnik VAT czynny. W następstwie, nie ma konieczności zgłoszenia zaprzestania działalności.
Interpretacja indywidualna w zakresie podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży działek oraz obowiązku zarejestrowania i wyrejestrowania działalności gospodarczej.
niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaży przez Wnioskodawcę, w imieniu i na rzecz którego działać będzie matka, udziałów w prawie własności działek nr 1 i 2, - uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku od towarów i usług w związku z ww. sprzedażą udziałów w prawie własności działek nr 1 i 2, - uznanie, że zobowiązanym do złożenia zgłoszenia rejestracyjnego w związku z ww
prawa do odliczenia podatku VAT z faktur wystawionych i otrzymanych w okresie poprzedzającym rejestrację jako podatnik VAT czynny (pytanie nr 2 wniosku)
w zakresie miejsca świadczenia transportu materiałów budowlanych dla polskiej spółki na realizację inwestycji budowlanej
Odliczenie podatku naliczonego w związku z wybudowaniem budynku wykorzystywanego do wykonywania czynności opodatkowanych przed dokonaniem rejestracji dla potrzeb podatku od towarów i usług.
Czy w momencie przekroczenia obrotu, zgodnie z art. 113 pkt 9 ustawy o podatku od towarów i usług, przy sprzedaży usług związanych z nieruchomościami i na ruchomym majątku rzeczowym, na terytorium Niemiec, Wnioskodawca miał obowiązek zarejestrowania się i wystawiania faktur w kraju jako czynny podatnik VAT?
Dostawa działek budowlanych wraz z wzniesionymi na nich budowlami, w sytuacji, gdy podatnikowi, z momentem rejestracji dla celów VAT, będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem VAT w wys. 22%. W przedmiotowej sprawie nie znajdzie zastosowania zwolnienie z podatku określone w art. 43 ust. 1 pkt 10 i 10a ustawy.
Czy czynności polegające na podziale działek, budowie domów jednorodzinnych oraz ich sprzedaż stanowią samodzielną działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 1 i ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług?
1.Czy wymienione prace wykonywane poza miejscem stałego zatrudnienia są zwolnione z podatku VAT?2.Czy należy zarejestrować działalność gospodarczą w przypadku wykonywania wymienionych prac?3.Moment zaistnienia obowiązku podatkowego.4.Czy za prace zwolnione z podatku VAT (np. prace naukowe) należy wystawiać rachunki, a za prace opodatkowane tym podatkiem - faktury VAT i jak je numerować?5.Czy należy
Czy dokonując jednorazowej dostawy nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym na cele mieszkaniowe Wnioskodawca stanie się podatnikiem podatku od towarów i usług zobowiązanym do zarejestrowania się i składania deklaracji VAT-7 ?
Czy podatnik dokonujący zakupów przed złożeniem zgłoszenia rejesrtacyjnego, o którym mowa w art. 96 ust. 1 PTU, ma prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony związany z tymi zakupami?
Czy podatnik dokonujący zakupów przed złożeniem zgłoszenia rejestracyjnego, o którym mowa w art. 96 ust. 1 ust. PTU, ma prawo do obnniżenia podatku należnego o podatek naliczony związany z tymi zakupami?
Czy podatnik dokonujący zakupów przed złożeniem zgłoszenia rejestracyjnego, o którym mowa w art. 96 ust. 1 PTU, ma prawo do obniżenia podatku należnego o podatku naliczony związany z tymi zakupami?