Brak prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych na wypłatę grantów w formie refundacji części kosztów poniesionych przez mieszkańców uczestniczących w projekcie.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT dotacji uzyskanej na realizację zadania oraz brak prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją ww. zadania.
Ustalenie, czy bon na szczepienie ustanowiony przez Radę Gminy podlega opodatkowaniu podatkiem od osób fizycznych.
Brak opodatkowania otrzymanej refundacji na realizację projektu oraz brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony z faktur dokumentujących nabycie towarów/usług.
Ustalenie podstawy opodatkowania i brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją operacji.
Brak opodatkowania podatkiem VAT dotacji uzyskanej z ... na realizację Projektu pn. „…” oraz braku prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków ponoszonych w ramach ww. Projektu.
Czy otrzymywane przez Spółkę z Urzędu Marszałkowskiego dotacje korzystają ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na mocy art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy?
Brak opodatkowania podatkiem VAT dofinansowania otrzymanego przez Gminę w związku z realizacją projektu oraz brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją ww. projektu.
brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją inwestycji pn.
brak opodatkowania dotacji przekazywanych przez Gminę Mieszkańcom na realizację projektu grantowego oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków ponoszonych w ramach realizacji ww. projektu
braku opodatkowania dotacji na realizację projektu grantowego oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków ponoszonych w ramach ww. przedsięwzięcia
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego (w całości lub w części) od wydatków związanych z realizacją projektu.
w zakresie obowiązków płatnika w związku z udzieleniem dotacji jako częściowej refundacji kosztów wymiany źródeł ciepła
Dofinansowanie do zakupu okularów (szkieł) korygujących wzrok dla pracownika skierowanego przez pracodawcę na badania wstępne lub okresowe podlega zwolnieniu z podatku dochodowego. Zwolnieniem objęte będzie również badanie okulistyczne w przypadku, gdy pracownik zwróci się z wnioskiem do pracodawcy o skierowanie go na badania w wyniku pogorszenia się wzroku przed upływem wyznaczonego przez lekarza
W przypadku, gdy pracownik wystąpi z wnioskiem do pracodawcy o zlecenie przeprowadzenia kolejnego badania pomiędzy badaniami okresowymi w związku z pogorszeniem się wzroku, a lekarz medycyny pracy w wyniku przeprowadzonego badania wskaże potrzebę stosowania lub wymianę okularów, to czy dokonana pracownikowi przez pracodawcę refundacja poniesionych kosztów zakupu okularów będzie stanowiła przychód pracownika
1) Czy otrzymane dofinansowanie będzie stanowić przychód zwolniony z opodatkowania na mocy art. 17 ust. 1 pkt 47 i 52 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?2) Czy odpisy amortyzacyjne środków trwałych w części odpowiadającej dofinansowaniu nie będą stanowić koszów uzyskania przychodów na mocy art. 16 ust. 1 pkt 48 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy refundacja kosztów zakupu okularów, szkieł kontaktowych lub szkieł okulistycznych oraz poniesione przez pracodawcę koszty za przeprowadzone badania okulistyczne, będą stanowiły przychód pracownika podlegający opodatkowaniu podatkiem od osób fizycznych, od których Wnioskodawca jako płatnik ma obowiązek obliczyć, pobrać i wpłacić do właściwego urzędu skarbowego zaliczkę na podatek, a następnie uwzględnić
Wyłączenie z kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych w wysokości wartości refundacji, jako zwrotu wydatków poniesionych na nabycie środków trwałych w sytuacji gdy umowa o dofinansowanie nie została jeszcze podpisana
Wyłączenie z kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych w wysokości wartości refundacji, jako zwrotu wydatków poniesionych na nabycie środków trwałych.
Czy Spółka powinna - zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. - wyłączać z kosztów uzyskania przychodu odpisy umorzeniowe w części pokryte dofinansowaniem w miesiącu otrzymania (na bieżąco) mimo, że wydatki, które dotacja refunduje poniesione były w innym okresie podatkowym i uznane były za koszty uzyskania przychodów w innym okresie niż otrzymana dotacja, czy jednak Spółka powinna dokonać
Czy koszty prowizji bankowej z tytułu udzielonej gwarancji będą stanowić koszty uzyskania przychodów Spółki w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy otrzymana refundacja na wyposażenie stanowiska pracy będzie stanowić przychód zwolniony na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?