Obowiązki płatnika w sytuacji zapewnieniem bezpłatnego zakwaterowania i przelotów pracownikom delegowanym do Norwegii.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawidłowości dostarczania konsumentom paragonów w formie elektronicznej wraz z obrazem tego paragonu.
Obowiązki płatnika w sytuacji zapewnienia bezpłatnego zakwaterowania i przelotów oddelegowanym pracownikom.
Wskazanie, czy oferowane przez Spółkę usługi stanowią usługi transportu pasażerskiego międzynarodowego, opodatkowania świadczonych usług stawką 0%, wskazania czy usługa obejmująca pierwszy i ostatni lot w sezonie bez udziału pasażerów oraz z udziałem pasażerów stanowi kompleksową usługę transportu międzynarodowego.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z zakupem autobusów elektrycznych oraz ładowarek.
kwalifikacja wydatków w postaci Gwarancji płynności ponoszonych na podstawie Umowy do kup bezpośrednio związanych z przychodami ze sprzedaży biletów na autokarowy przewóz osób
Czy w zeznaniu za 2018 r. Wnioskodawca może pomniejszyć podstawę opodatkowania zgodnie z art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych o wydatki związane z przelotem syna do USA i z powrotem oraz o wydatki związane z jego rehabilitacją?
Rozliczenie oraz udokumentowanie transakcji polegającej na wspólnym świadczeniu usług transportu pasażerskiego w ramach oferty pod nazwą Wspólny Bilet.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego z tytułu świadczenia usług komunikacji miejskiej o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie usług: kontroli dokumentów przewozu osób środkami komunikacji tramwajowej i autobusowej oraz windykacji należności opłat za brak odpowiedniego dokumentu.
1. Czy w okresie od 1 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2016 r. otrzymywana przez Zakład dotacja od Gminy stanowiła podstawę opodatkowania VAT w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (dalej: ustawa o VAT) i w rezultacie nie podlegała opodatkowaniu VAT? 2. Czy w okresie od 1 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2016 r. Zakład był zobowiązany do ustalania pre-proporcji
w zakresie: - zwolnienia z opodatkowania otrzymanego dofinansowania, - kosztów uzyskania przychodów
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania otrzymanego dofinansowania oraz kosztów uzyskania przychodów.
Podatek od towarów i usług jest w zakresie określenia podstawy opodatkowania oraz prawa do odliczenia z tytułu nabycia towarów i usług związanych z wykonywaniem publicznego transportu zbiorowego.
VAT - dotyczy opodatkowania usług publicznych przewozów pasażerskich.
Dopłaty otrzymane z samorządu województwa z tytułu ulg w przewozach pasażerskich podlegają zwolnieniu z podatku doch. od osób fiz., koszty bezpośrednio sfinansowane z ww. dopłaty nie stanowią k.u.p.
Dopłaty otrzymane z samorządu województwa z tytułu ulg w przewozach pasażerskich podlegają zwolnieniu z podatku doch. od osób fiz., koszty bezpośrednio sfinansowane z ww. dopłaty nie stanowią k.u.p.
Czy dotacje otrzymywane przez Wnioskodawcę z Województwa .., stanowiące dopłaty do przewozów pasażerskich z tytułu stosowania obowiązujących ulg ustawowych, podlegają zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
1) Czy dotacja otrzymywana z Samorządu Województwa podlega zwolnieniu od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2) Czy w związku z faktem, że Wnioskodawca w wyniku pomieszania się na RP środków pieniężnych z różnych źródeł nie jest w stanie ustalić, czy w ogóle, a jeśli tak, to w jakiej części wydatki i koszty związane z prowadzoną działalnością
Czy otrzymywane dopłaty do przewozów pasażerskich z tytułu stosowania obowiązujących ulg w przewozach pasażerskich, które traktowane są jako dotacje z budżetu jednostek samorządu terytorialnego, powinny być wykazywane w księgach podatkowych i opodatkowane podatkiem dochodowym? Czy w związku z otrzymanymi dotacjami, stanowiącymi różnicę pomiędzy wartością sprzedaży biletów obliczoną według cen za pełnopłatne
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla ulgowych świadczeń przejazdowych.
Jaką stawką podatku od towarów i usług winna być opodatkowana sprzedaż ulgowych świadczeń przejazdowych dla pracowników Wykupujących lub uprawnionych rencistów, emerytów i osób pobierających kolejowe świadczenia przedemerytalne?
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku na sprzedaż uprawnień do ulgowej usługi transportu kolejowego pasażerskiego międzymiastowego.
1. Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo korygując koszty miesiąca w którym dopłaty wpłynęły na jego konto bankowe o całą kwotę netto dopłaty? 2. Do jakiej wysokości ma obowiązek skorygować koszty, jeżeli dopłaty są wyższe od poniesionych w danym miesiącu kosztów, (np w miesiącu styczniu 2013 r. dopłata dotyczyła dwóch miesięcy, a koszty jednego miesiąca)? 3. Czy Wnioskodawca ma prawo do podziału ogółu