1. Ustalenie, czy w opisanym zdarzeniu przyszłym udzielenie przez Wnioskodawcę oraz Uczestników wzajemnych poręczeń w zakresie spłaty przyznanych im Limitów Dziennych będzie prowadziło do powstania dla Wnioskodawcy przychodów z tyt. nieodpłatnych świadczeń, o których mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT. (pytanie Nr 3 ostatecznie sformułowane w uzupełnienie wniosku z 18 grudnia 2024 r.) 2. Ustalenie
Skutki podatkowe planowanego zawarcia ugody z bankiem oraz sądowego stwierdzenia nieważności umowy kredytowej.
Skutki podatkowe podpisania ugody z bankiem i zwrotu odsetek za opóźnienie zwrotu nienależnie pobranych świadczeń.
Skutki podatkowe wynikające z umorzenia wierzytelności kredytowej w związku z zawarciem ugody z bankiem oraz otrzymania kwoty stanowiącej wpłacone wcześniej raty kapitałowo-odsetkowe.
Skutki podatkowe dotyczące umorzenia wierzytelności dotyczącej kredytu hipotecznego oraz otrzymania przez wnioskodawcę kwoty wynikającej z zawarcia ugody z bankiem.
Skutki podatkowe zwrotu nadpłaconch rat kapitałowo-odsetkowych oraz odsetek za opóźnienie w wyniku unieważnienia umowy kredytu hipotecznego.
Opodatkowanie odsetek uzyskanych od środków zgromadzonych na koncie oszczędnościowym w banku.
Skutki podatkowe odstąpienia przez Bank od wymagania spłaty kwoty wynikającej z błędnie naliczonych odsetek od kredytu.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej wydatków dotyczących budynku mieszkalnego częściowo wykorzystywanego w tej działalności.
Skutki podatkowe otrzymania zwrotu z banku na podstawie ugody zawartej przed sądem w związku z orzeczeniem nieważności umowy kredytowej.
Czy Spółka będzie uprawniona do zastosowania 5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego przewidzianej w art. 11 ust. 2 UPO do odsetek wypłacanych/kapitalizowanych w ramach struktury Cash-Pooling na rzecz Cash-Pool Lidera, które zostały naliczone od środków własnych Cash-Pool Lidera znajdujących się w strukturze Cash-Pooling. Czy Spółka będzie zobowiązana do poboru podatku u źródła na podstawie art
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem na rzecz kredytobiorcy świadczenia głównego, odsetek ustawowych i kosztów procesu.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku na podstawie planowanego zawarcia ugody z bankiem dla kwot kredytu mieszkaniowego (kapitału i odsetek) przeznaczonego na zakup spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odsetek od kredytu zaciągniętego na nabycie nieruchomości wykorzystywanej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
Ustalenia, czy otrzymywane w przyszłości wynagrodzenie należy traktować jako inne przychody równoważne ekonomicznie odsetkom, które odpowiadają kosztom finansowania dłużnego.
Ustalenie, czy Spółka jest uprawniona do dokonywania amortyzacji lokali stosownie do treści art. 16a ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych w zw. z art. 16c pkt 2a tej ustawy oraz czy odsetki od kredytu zaciągniętego na częściowe sfinansowanie zakupu lokalu będą mogły stanowić koszty uzyskania przychodu.
Opodatkowanie odsetek uzyskanych od środków zgromadzonych na wspólnej lokacie małżonków.
Zwolnienie z opodatkowania odsetek za opóźnienie zasądzonych wyrokiem sądu.
Skutki podatkowe otrzymania odsetek za opóźnienie w związku ze zwrotem pieniędzy przez bank.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą odsetek z tytułu nieterminowej wypłaty należności.
Stosowanie zaniechania poboru podatku dochodowego w stosunku do kwoty umorzonej wierzytelności oraz kwoty wypłaconej nadpłaty z tytułu kredytu mieszkaniowego.