Skutki podatkowe związane z wyburzeniem budynków oraz wybudowaniem w ich miejsce nowych budynków, będących środkami trwałymi bądź towarami handlowymi, w związku z rozpoczęciem nowej inwestycji.
W jaki sposób ustalić koszty uzyskania przychodu ze sprzedaży otrzymanej nieruchomości w drodze darowizny od matki, tj. czy prawidłowe będzie ustalenie dochodu (lub straty) ze zbycia ww. opisanej nieruchomości w oparciu o art. 24 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jako różnicę między przychodem z odpłatnego zbycia a wartością początkową wykazaną w ewidencji środków trwałych oraz
Czy koszty poniesione na realizowaną modernizację domu wczasowego, która została zaniechana, mogą zostać zaliczone przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodu, jako koszty zaniechanej inwestycji?
Czy koszty poniesione na realizowaną modernizację domu wczasowego, która została zaniechana, mogą zostać zaliczone przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodu, jako koszty zaniechanej inwestycji?
Czy w sytuacji, gdy ww. nieruchomość zostałaby zbyta przed upływem roku od momentu wprowadzenia jej do ewidencji środków trwałych będzie miał Pan prawo jej niezamortyzowaną wartość zaliczyć jako koszt uzyskania przychodu tj. zastosować art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dotyczący kosztów uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży środka trwałego?
Czy zasadnie Wnioskodawca zaliczył do kosztów uzyskania przychodów straty powstałe w wyniku likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych, tj. budynków znajdujących się w mieście Y przy ul. B oraz koszty związane z rozbiórką?
Czy Spółka może uznać nieumorzoną (niezamortyzowaną) wartość budynków oraz budowli za koszt uzyskania przychodów, uważając że likwidacja tych środków trwałych była spowodowana względami ekonomicznymi i nieprzydatnością ze względu na stan techniczny, a nie zmianą rodzaju działalności?
1. Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia całej niezamortyzowanej wartości początkowej poszczególnych wyburzanych Budynków jednorazowo do kosztów podatkowych w momencie zakończenia ich rozbiórki? 2. Czy dalsze wykorzystywanie infrastruktury towarzyszącej, wchodzącej w skład wartości początkowej rozbieranych Budynków, będzie skutkować dla Spółki obowiązkiem rozpoznania
1. Czy na gruncie wyżej opisanego stanu faktycznego poprawne będzie zwiększenie przez Spółkę wartości wzniesionej hali o wartość: a) niezamortyzowaną wartość netto wyburzonej hali nr 25, b) kosztów wyburzenia netto? 2. Czy prawidłowe będzie naliczanie odpisów amortyzacyjnych od wartości nowo wzniesionej hali powiększonej o kwoty wskazane w punktach a) i b) i zaliczanie odpisów amortyzacyjnych od tak
Czy straty z tytułu likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych, spowodowane zdarzeniami niezwiązanymi ze zmianą rodzaju działalności, mogą być uznane jednorazowo za koszty uzyskania przychodów w wysokości niezamortyzowanej wartości tych środków trwałych?
1)Czy nie zamortyzowana wartość budynku starego pawilonu handlowego (zburzonego) jest kosztem związanym bezpośrednio z budową nowego pawilonu handlowego i czy o tą kwotę trzeba będzie zwiększyć koszty wytworzenia nowego budynku? Czy stanowi koszt uzyskania przychodu z datą likwidacji środka trwałego (jego wyburzenia) w grudniu 2011 roku? 2)Czy można przyjąć wartość działki biorąc za podstawę opłatę
Ustalenie czy niezamortyzowana dla celów podatkowych wartość początkowa budynków będzie kosztem uzyskania przychodów w momencie likwidacji budynków magazynowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych ze zniesieniem współwłasności.
Czy wartość niezamortyzowaną likwidowanego środka trwałego, ustaloną na dzień likwidacji, słusznie zaliczono bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów?
Czy Wnioskodawca może zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów w momencie likwidacji środka trwałego:1) stratę powstałą z likwidacji nie w pełni umorzonego środka trwałego,2) wydatki poniesione na prace związane z wyburzeniem tego budynku?
Czy wydatki na budowę dróg wewnętrznych wybudowanych na gruntach, w stosunku do których umowy dzierżawy wygasły a Spółka nie otrzymała zwrotu nakładów poniesionych na wytworzenie tych dróg oraz nie dokonała ich fizycznej likwidacji, stanowić powinny wydatki na wytworzenie oddzielnych środków trwałych w postaci budowli wybudowanych na cudzym gruncie podlegających amortyzacji (zgodnie z art. 16a ust.
1. Czy w związku z rekultywacją kwatery składowiskowej odpadów nr I wszelkie wydatki z tym związane będą stanowiły koszty uzyskania przychodów? 2. Czy w związku z zaprzestaniem przyjmowania odpadów na kwaterze składowiskowej nr I kolejne odpisy amortyzacyjne tej budowli będą stanowiły koszty uzyskania przychodów? 3. Czy podatki od nieruchomości: od zajmowanej powierzchni oraz od wartości budowli tej
Czy niezamortyzowaną część zlikwidowanych hal produkcyjnych, budynków magazynowych Spółka prawidłowo zarachowała w koszty podatkowe?
Czy nieumorzoną wartość nakładów inwestycyjnych można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich sprzedaży?
Czy nieumorzona wartość zaliczonych do inwestycji w obcym środku trwałym nakładów stanowi koszt uzyskania przychodu dla Spółki w przypadku gdy firma, która wynajmuje Spółce pomieszczenia zgodzi się na zakup poczynionych nakładów?2. W przypadku, gdy spółka, która wynajmuje pomieszczenia nie zgodzi się na zakup poczynionych nakładów to czy nieumorzona wartość stanowić może koszt uzyskania przychodu dla