Opodatkowanie odsetek uzyskanych od środków zgromadzonych na wspólnej lokacie małżonków.
1. Czy rezerwę utworzoną w Banku na podstawie obowiązujących przepisów, w związku z ulokowaniem środków w postaci lokaty terminowej w Banku Spółdzielczym X postawionym następnie w stan upadłości, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu? 2. W przypadku odpowiedzi pozytywnej na pytanie pierwsze - w którym momencie następuje zaliczenie tej rezerwy do kosztów uzyskania przychodu?
Uznanie za przychód odsetek od środków projektu z tytułu udzielonych pożyczek, odsetek od lokat bankowych i odsetek od środków zgromadzonych na rachunkach bankowych pochodzących z projektu finansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny (EFS)
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zasad ustalenia wartości wskaźnika przychodów z działalności rolniczej w przychodach z działalności ogółem.
w zakresie braku powstania przychodu podatkowego z tytułu ulokowania przez Fundację środków pieniężnych na lokatach bankowych (pytanie oznaczone we wniosku Nr 5)
Na Wnioskodawcy jako płatniku nie będzie ciążył obowiązek pobrania i odprowadzenia zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych, od dochodów uzyskiwanych przez Jego klientów z tytułu odsetek od lokat terminowych tworzonych na rachunkach rozliczeniowych prowadzonych w związku z wykonywaną działalnością gospodarczą klientów.
Czy otrzymane dofinansowanie do zakupionego gruntu w ramach realizacji umowy o dofinansowanie POIG04.06 podlega zwolnieniu przedmiotowemu w podatku dochodowym od osób prawnych - CIT?
1. Czy środki finansowe otrzymane przez Stowarzyszenie (Beneficjenta) w formie dofinansowania projektu , dofinansowanego ze środków dotacji rozwojowej mieszczącej się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 Oś Priorytetowa 2; Gospodarka regionalnej szansy, Działanie 2.1.: Rozwój i podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw, schemat D: Wsparcie funduszy zwrotnych, przeznaczonych
1) Czy środki finansowe otrzymane przez Stowarzyszenie (Beneficjenta) w formie dofinansowania projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach Osi priorytetowej VI - Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.2 - Wsparcie i promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia, w ramach umowy z dnia 16 października 2012 r. pomiędzy Stowarzyszeniem a Województwem - Wojewódzkim Urzędem Pracy
zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy (pytania 1-3),ustalenia wysokości dochodu korzystającego ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 w związku z art. 17 ust. 1b ustawy, wydatkowanego na nabycie praw do projektu budowlanego (pytania 4-5),ustalenia wysokości dochodu korzystającego ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 w związku z art. 17 ust. 1b ustawy
Podatek od towarów i usług w zakresie uwzględniania wartości wypłacanych na rzecz Spółki odsetek z tytułu lokat bankowych przy ustalaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy.
Reasumując w zakresie kwalifikacji przychodów ewentualnych kosztów dotyczących: odsetek uzyskanych od środków zgromadzonych na rachunku bieżącym wykorzystywanym do bieżącego finansowania działalności rolniczej Spółki, odsetek uzyskanych z lokowania nadwyżek środków z rachunku bieżącego na lokatach krótkoterminowych (o terminie zapadalności nie dłuższym niż jeden rok), różnic kursowych powstające w
Czy odsetki od środków pieniężnych pochodzących z dotacji z Unii Europejskiej, po zakończeniu projektu ulokowanych na terminowych lokatach bankowych są zwolnione od opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 23 i 24 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w opisanym stanie faktycznym należny jest podatek od odsetek? Jeżeli tak, to za jaki okres wstecz od 2011 r. W jaki sposób Wnioskodawca może domagać się zwrotu zapłaconego podatku z uwagi na upływ pięcioletniego okresu przedawnienia za lata 2001, 2002, 2003, 2004, 2005?
1. Czy otrzymane dofinansowanie na utworzenie funduszu poręczeniowego stanowi przychód podatkowy? 2. Czy odsetki bankowe od lokat bankowych na środkach otrzymanego dofinansowania przez Fundusz oraz prowizje od udzielonych poręczeń w ramach projektu stanowią przychód Funduszu, od którego Fundusz jest zobowiązany do naliczania i zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych?(pytania oznaczone we wniosku
W przypadku, jeśli otrzymane odsetki bankowe od lokat oraz prowizje od udzielonych poręczeń stanowią przychód podatkowy, to czy jeśli w Spółce, która do tej pory osiąga straty podatkowe powstanie (dzięki uznaniu przychodów z lokat i prowizji z poręczeń za przychody podatkowe) dochód podatkowy, można będzie od tego dochodu odliczać straty Spółki z ubiegłych lat? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3)
Czy w przedstawionej sytuacji, Wnioskodawca - właściciel lokaty jednodniowej, klient banku likwidujący tę lokatę ma zapłacić od tej lokaty i tych zysków kapitałowych podatek (19%) ?
Opodatkowanie codziennie kapitalizowanych odsetek od lokat terminowych.
Czy przychody z tytułu otrzymanych odsetek od środków zgromadzonych na rachunkach bankowych Wspólnoty, w tym odsetki od lokat terminowych, które w całości są przeznaczone na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych Wspólnoty oraz na remonty budynku, są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt. 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy przychód z odsetek od lokat bankowych związany z przechowywaniem kaucji mieszkaniowych winien być wolny od podatku dochodowego od osób prawnych zgodnie z art. 17 ust.1 pkt 44?
Czy mechanizm codziennego naliczania i kapitalizacji odsetek nie przekraczających 2,49 zł dziennie naliczanych od terminowej lokaty oszczędnościowej, pozwalający poprzez zasadę zaokrągleń na uniknięcie podatku zryczałtowanego od dochodów kapitałowych jest zgodny z przepisami prawa podatkowego?
Czy w momencie zajęcia przez banki środków pieniężnych Wnioskodawcy w walucie obcej zgromadzonych na rachunkach (lokatach) bankowych, w ramach zaspokojenia się przez banki z przedmiotu udzielonego przez Wnioskodawcę zabezpieczenia finansowego, powstaną po stronie Wnioskodawcy różnice kursowe podlegające podatkowi dochodowemu od osób prawnych (dalej: CIT), w kwocie różnicy pomiędzy wartością środków
Czy płatności do C...... wypłacane przez Oddział z tytułu udzielonego przez C...... finansowania Oddziału ze środków własnych nie podlegają w Polsce opodatkowaniu podatkiem u źródła?
Czy po oddaniu środka trwałego do używania, np. w dniu 28.02.2007 r. odsetki naliczone po tym dniu przez bank za dotychczasowy okres finansowania inwestycji i zapłacone przez Spółkę w dniu 30.04.2007 r. powinny: a) zwiększyć wartość środka trwałego w budowie-wartość początkową środka trwałego, ale nie w pełnej kwocie zapłaconej do banku, lecz obliczonej przez Spółkę proporcjonalnie do okresu finansowania