Czy w przypadku gdy blisko 100% przychodów pochodzi ze sprzedaży cyfrowych wersji książek prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym spełnia on warunek określony w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Ustalenie podstawy opodatkowania usług wchodzących w skład sprzedawanego w ramach akcji promocyjnej Pakietu 1/Pakietu 2/zestawu promocyjnego oraz ustalenia, czy zastosowanie rabatów w wysokości ustalonej z Kontrahentem proporcjonalnie, tzn. w takiej samej wartości procentowej wartości ceny regularnej każdej z usług wchodzących w skład Pakietu 1 lub Pakietu 2, jest działaniem zgodnym z brzmieniem art
Możliwość zastosowania stawki zryczałtowanego podatku dochodowego do PKWiU 58.11.30.0; 85.60.10.0; 73.11.19.0
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy dla sprzedaży Kursów języka angielskiego online na Portalach internetowych.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy oraz zwolnienie od podatku VAT usług prywatnego nauczania – bez limitu i sprzedaży gotowych kursów, notatek, fiszek, e-booków – do obowiązującego limitu sprzedaży.
Dotyczy stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne z tytułu świadczonych usług - wydawanie książek i e-bóoków.
Brak prawa do odliczenia oraz zwrotu podatku VAT z tytułu realizacji projektu.
Czy należności wpłacane przez Wnioskodawcę na konto XYZ w związku z realizacją zamówień na platformie podlegają w Polsce opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy świadczonych usług polegających na układaniu gotowych jadłospisów dietetycznych oraz udostępnianiu poradników dietetycznych, o zdrowiu i wzmacnianiu odporności w formie e-booków.
Stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla sprzedaży książek w postaci papierowej i e-booków.
Wnioskodawca nie ma prawa do odliczenia w całości ani w części podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
stawka podatku VAT w okresie od 1 listopada 2019 r. do 31 marca 2020 r. dla wykonywanych na terytorium Polski odpłatnych usług dla czytelników, polegających na udostępnianiu materiałów sprowadzonych z bibliotek zagranicznych oraz importu usług wypożyczeń międzybibliotecznych
Stawka podatku na dostawę książki z broszurą oraz usługą pakowania.
Dostawa towaru w postaci kompletu książki i/lub broszury oznaczonej symbolem ISBN wraz z nośnikiem danych, na którym znajdują się treści dopełniające książkę i/lub broszurę, sklasyfikowanego przez Spółkę w grupowaniu PKWiU 58.11.1 Książki drukowane z nadanym jednym numerem ISBN, będzie opodatkowana preferencyjną stawką podatku VAT w wysokości 5%, stosownie do art. 41 ust. 2a ustawy w związku z poz.
Stanowisko Wnioskodawcy jest w części nieprawidłowe, bowiem zdaniem Wnioskodawcy jednorazowe całościowe lub częściowe zwolnienie z opłaty Klienta nie podlega opodatkowaniu na zasadzie zwolnienia przedmiotowego, tymczasem w przedmiotowej sprawie na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w ogóle nie powstaje przychód.
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego Wnioskodawca jest zobowiązany wystawiać PIT-8C osobom, którym umorzono należności za przetrzymywanie wypożyczonych książek?
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego Wnioskodawca jest zobowiązany wystawiać PIT-8C osobom, którym umorzono należności za przetrzymywanie wypożyczonych książek?
stawka podatku VAT dla wykonanych na zlecenie książek i broszur (PKWiU 58.11.1) oznaczonych symbolem ISBN i ISSN
Czy opłaty z tytułu nieterminowego zwrotu wypożyczonych zbiorów lub ich zniszczenia, czy też zagubienia są zwolnione od podatku VAT?
Czy opłaty związane z wydaniem karty bibliotecznej, założeniem i aktywacją konta bibliotecznego są zwolnione od podatku VAT?