Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT do licytacyjnej sprzedaży działek nr 1/3, 1/4, 1/6, 1/7, 1/1 i 1/2 należących do dłużnika.
Uznanie planowanej sprzedaży prawa użytkowania wieczystego Nieruchomości (w ramach egzekucji komorniczej) za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i opodatkowaną tym podatkiem według właściwej stawki.
Uznanie, że sprzedaż licytacyjna, w związku z prowadzeniem egzekucji z nieruchomości będzie zwolniona w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku warsztatowo-garażowym wraz z gruntem, zaś w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku mieszkalnym z gruntem, powinna zostać dokonana z majątku osobistego Dłużnika i pozostawać poza przepisami ustawy o VAT.
Skoro nieruchomość zabudowana budynkiem jest wykorzystywana przez Dłużniczkę do prowadzonej przez Nią działalności, to należy stwierdzić, że to Ona w sensie ekonomicznym jest właścicielem tej nieruchomości i to Ona dokona w efekcie dostawy nieruchomości – przeniesienia prawa do rozporządzania nią jak właściciel. Stan własnościowy sprzedawanej nieruchomości, czy też uprawnienia do rozporządzania nieruchomością
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży licytacyjnej zabudowanej nieruchomości, tj. działek zabudowanych budynkiem.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości w ramach licytacji komorniczej.
Skutki podatkowe wypłaty byłej pracownicy za pośrednictwem komornika sądowego świadczenia na podstawie zawartej ugody sądowej oraz wypłacenia jej tego świadczenia ponownie przez pracodawcę omyłkowo.
Zwolnienie od podatku dla dostawy nieruchomości w ramach sprzedaży egzekucyjnej.
Opodatkowana jest, co do zasady, sprzedaż „nowych” budynków – oddawanych do konsumpcji po ich wybudowaniu bądź ulepszeniu, a zwolnieniu może podlegać dostawa „starych” budynków, gdyż nie występuje wówczas wartość dodana
Skutki podatkowe związane ze sprzedażą w drodze licytacji komorniczej nieruchomości zabudowanej.
Obowiązek podatkowy w związku ze sprzedażą w trybie egzekucji sądowej zabudowanej nieruchomości (komornik-płatnik).
Opodatkowanie sprzedaży zabudowanej działki w drodze licytacji egzekucyjnej
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży w drodze licytacji publicznej działki nr zabudowanej piętrowym budynkiem mieszkalnym.
W zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia przy sprzedaży egzekucyjnej nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem mieszkalnym wielorodzinnym.
Brak zwolnienia od podatku VAT sprzedaży, w trybie postępowania egzekucyjnego, nieruchomości niezabudowanej stanowiącej działkę nr X. Możliwość zastosowania art. 43 ust. 21 ustawy przy sprzedaży prawa użytkowania wieczystego zabudowanej działki gruntu nr Y wraz z prawem własności posadowionych na tym gruncie zabudowań.
Skutki podatkowe wynikające ze sprzedaży licytacyjnej działek gruntu.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaży egzekucyjnej nieruchomości, którą stanowi zabudowana działka. Wystawienia przez komornika, w imieniu dłużnika, faktury w związku w ww. sprzedażą.
Dotyczy opodatkowanie dostawy nieruchomości w ramach egzekucji komorniczej oraz uznania, że każda z działek ewidencyjnych stanowi oddzielny przedmiot opodatkowania.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży, w drodze licytacji komorniczej, nieruchomości gruntowej wraz z zabudowaniem.
Możliwość zastosowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy zwolnienia od podatku dla dostawy nieruchomości oraz uznania, że oceny spełnienia przesłanek do zastosowania zwolnienia z podatku od towarów i usług dokonywać należy na dzień publikacji obwieszczenia o licytacji.
Brak obowiązku doliczenia należnego podatku w przypadku sprzedaży udziału w wysokości ½ w nieruchomości gruntowej nr 1 zabudowanej domem jednorodzinnym oraz budynkami gospodarczymi.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży w drodze licytacji nieruchomości, tj. działki wraz z posadowionym na niej budynkiem mieszkalnym, obecnie w trakcie rozbiórki.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży w trybie egzekucji dwóch zabudowanych nieruchomości.
Skutki podatkowe dotyczące sprzedaży nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku VAT.