Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na pokrycie części kosztów zakupu obuwia i odzieży dla pracowników.
Czy poniesione przez pracodawcę koszty za przeprowadzone badania okulistyczne będą stanowiły przychód pracownika podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, od którego płatnik ma obowiązek pobrać zaliczkę na podatek dochodowy?
Czy od wartości wydanej odzieży i obuwia roboczego pracownikom socjalnym i asystentowi rodziny należy pobrać i odprowadzić podatek dochodowy od osób fizycznych, tym samym uznając otrzymane ubrania i obuwie za przychód pracownika?
Skoro zatem prawo do ekwiwalentu za pranie umundurowania straży gminnej jak również zasady jego przyznawania nie wynikają z przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, to przedmiotowe świadczenie otrzymywane przez pracownika straży gminnej nie korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy PIT.
Czy, gdy pracownik zwraca się do pracodawcy z wnioskiem o skierowanie go na badania okulistyczne przed upływem ważności badań okresowych z powodu pogorszenia sie wzroku, a lekarz w wyniku przeprowadzonych badań wskaże potrzebę stosowania okularów korekcyjnych lub wymiany dotychczas stosowanych na inne, to czy refundacja kosztu okularów przez pracodawcę korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust
Czy koszty przeprowadzonych badań lekarskich z zakresu medycyny pracy na wniosek pracownika stwierdzającego pogorszenie narządu wzroku pomiędzy ważnymi badaniami okresowymi stanowi przychód dla pracownika i podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?Czy kwota dofinansowania do zakupu okularów korygujących wzrok lub soczewek kontaktowych wypłacona pracownikowi na podstawie zaświadczenia
Czy wartość otrzymanej przez pracowników herbaty i cukru będzie zwolniona z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
prawo do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących nabycie badań lekarskich i psychologicznych pracowników ochrony zatrudnionych w Dziale Ochrony
Zwolnienia przedmiotowe (koszty badań lekarskich, zwrot kosztów zakupu okularów korygujących wzrok dla pracownika).
Zwolnienia przedmiotowe (koszty badań lekarskich, zwrot kosztów zakupu okularów korygujących wzrok dla pracownika).
Czy Zleceniodawca ma obowiązek pobrać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu sfinansowania Zleceniobiorcom badań wstępnych w wyżej opisanych przypadkach?
Czy sfinansowanie przez Wnioskodawcę kosztów badań lekarskich i psychologicznych dla kierowców obsługujących tabor Wnioskodawcy będzie ich przychodem.
Czy wartość kosztów wstępnych badań lekarskich opłaconych przez Wnioskodawcę za osobę odbywającą staż stanowi dla tej osoby dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, jeżeli osoba ta bezpośrednio po odbyciu stażu została zatrudniona na umowę o pracę na podstawie tych samych badań lekarskich?
Do opisanych we wniosku badań lekarskich ma zastosowanie zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy o VAT. Do opisanych we wniosku badań psychologicznych nie ma zastosowania zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy o VAT i podlegają one opodatkowaniu według stawki 23%.
Czy refundacja kosztów zakupu okularów, szkieł kontaktowych lub szkieł okulistycznych oraz poniesione przez pracodawcę koszty za przeprowadzone badania okulistyczne, będą stanowiły przychód pracownika podlegający opodatkowaniu podatkiem od osób fizycznych, od których Wnioskodawca jako płatnik ma obowiązek obliczyć, pobrać i wpłacić do właściwego urzędu skarbowego zaliczkę na podatek, a następnie uwzględnić
Czy na podstawie zapisu art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w treści obowiązującej od lutego 2013 r. wypłacany strażnikom miejskim ekwiwalent za pranie umundurowania podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
Czy wypłacany pracownikom na podstawie art. 2379 Kodeksu pracy ekwiwalent pieniężny z tytułu zwrotu kosztów prania odzieży roboczej, poniesionych przez pracownika, jest przedmiotem opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych czy też ww. ekwiwalent jest zwolniony z opodatkowania?
Czy należy potrącić podatek od ekwiwalentu za pranie użytkowanej odzieży i umundurowania?
Czy w przypadku wypłaty ekwiwalentu pieniężnego za umundurowanie, odzież roboczą oraz środki ochrony indywidualnej - ekwiwalent ten podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Wykonywane przez Wnioskodawcę czynności polegające na świadczeniu usług: związanych z badaniami profilaktycznymi (badania wstępne, okresowe, kontrolne), związanych z wpisami do książeczek sanitarno-epidemiologicznych, badań lekarskich osób bezrobotnych kierowanych na staż, kierowanych na kursy oraz odmawiających podjęcia pracy ze względu na stan zdrowia korzystają ze zwolnienia. Natomiast usługi badań
Wykonywane przez Wnioskodawcę czynności polegające na świadczeniu usług: związanych z badaniami profilaktycznymi (badania wstępne, okresowe, kontrolne), związanych z wpisami do książeczek sanitarno-epidemiologicznych, badań lekarskich osób bezrobotnych kierowanych na staż, kierowanych na kursy oraz odmawiających podjęcia pracy ze względu na stan zdrowia korzystają ze zwolnienia. Natomiast usługi badań
Zakres zwolnienia z opodatkowania ekwiwalentu za używanie i pranie własnej odzieży i obuwia.
Czy zwolnienieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych podlega ekwiwalent za używanie odzieży własnej wypłacany pracownikom socjalnym, przy wykonywaniu obowiązków służbowych w terenie wypłacanego na mocy art. 237 (7) § 1, § 2 i § 4 kodeksu pracy w własnego regulaminu?