Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Korzystanie ze zwolnienia od podatku VAT, na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 ustawy, w przypadku wykonywania działalności polegającej na obsłudze BHP przedsiębiorstw.
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług związanych z oprogramowaniem (PKWiU 62.01.1) oraz usług związanych z doradztwem w zakresie oprogramowania komputerowego (PKWiU 62.02)12% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odzyskania naliczonego podatku VAT związanego z realizacją projektu.
W zakresie możliwości opodatkowania przychodów (PKWiU 69.20.29) w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych stawką 15%.
Czy Usługi agencyjne, nabywane przez Spółkę od podmiotu zagranicznego, mieszczą się w katalogu świadczeń wskazanych w art. 21 ust. 1 pkt. 2a ustawy o CIT, w związku z czym Spółka jest zobowiązana jako płatnik do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłacanego na rzecz Agenta Wynagrodzenia?
Rezygnacja z ewidencjonowania sprzedaży przy pomocy kasy rejestrującej.
W zakresie zastosowania ograniczenia z art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do usług z zakresu rozwoju rynku, marketingu, zarządzania
Dotyczy kwestii: - możliwości uznania działań podejmowanych w ramach projektów za działalność badawczo-rozwojową, - możliwości uznania kosztów projektów za koszty kwalifikowane, - możliwości uznania kalibracji za usługę równorzędną i uznania kosztów tej usługi za koszty kwalifikowane.
Świadczone przez Wnioskodawcę w ramach Projektu usługi szkoleniowe w zakresie aktywizacji osób bezrobotnych, podlegają zwolnieniu od podatku VAT jako usługi szkoleniowe w zakresie kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego. Natomiast czynności dodatkowe w tym m.in. konsultacje ze specjalistami, doradztwo zawodowe, czy też udzielanie bezrobotnym wsparcia w poszukiwaniu zatrudnienia a następnie
Zapłacony przez Wnioskodawcę podatek od czynności cywilnoprawnych, związany bezpośrednio z celem, jakim jest dokonanie podwyższenia kapitału zakładowego nie stanowi dla Spółki kosztów uzyskania przychodów, w myśl art. 12 ust. 4 pkt 4 oraz art. 7 ust. 1 i 2 w związku z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
w zakresie rozpoznania kosztów uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży przez Wnioskodawcę akcji nabytych w sposób wskazany we wniosku dot. wydatków na nabycie akcji (podatek od czynności cywilnoprawnych, koszty notarialne, wydatki dot. pośrednictwa biura maklerskiego) oraz doradztwa prawnego.
W zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy biuro rachunkowe.
Dotyczy opodatkowania świadczonych przez Wnioskodawcę kompleksowych usług obsługi w zakresie bhp i ppoż. - nadzór i doradztwo.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 113 ust. 1
prawa do skorzystania ze zwolnienia usług świadczonych przez biuro rachunkowe na podstawie art. 113 ust 1 ustawy
Zwolnienie podmiotowe dl sprzedaży usług księgowo- kadrowych świadczonych w ramach działalności gospodarczej.
Zwolnieni z VAT na mocy art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT w przypadku przekroczenia wartości sprzedaży 150.00 zł.
Zwolnieni z VAT na mocy art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT w przypadku przekroczenia wartości sprzedaży 150.00 zł.
Zwolnienia z podatku VAT wykonywania działalności rachunkowo-księgowej.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia usług świadczonych przez biuro rachunkowe na podstawie art. 113 ust 1 ustawy
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych przez Wnioskodawcę usług.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowego na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT.
Prawo do zwolnienia podmiotowego w przypadku świadczenia usług rachunkowo - księgowych.