Spółka może dokonywać odpisów amortyzacyjnych od budynku zamieszkania zbiorowego nabytego przed 1 stycznia 2022 r. oraz zaliczać te odpisy amortyzacyjne do kosztów uzyskania przychodów uzyskiwanych w ramach działalności gospodarczej na zasadach obowiązujących w dniu 31 grudnia 2021 r. do momentu pełnego zamortyzowania tych środków trwałych.
Do sprzedaży lokali mieszkalnych nie znajdzie zastosowania zwolnienie od podatku wskazane w art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy o VAT.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT wykazanego na fakturach dotyczących wydatków związanych z budową, podstawowym wyposażeniem oraz bieżącym utrzymaniem budynków mieszkalnych.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla usługi zarządzania domem studenckim.
Dotyczy ustalenia czy: 1) nabycie Obligacji oraz przychody Fundacji z tytułu Odsetek, będą mieściły się w zakresie działalności wskazanym w art. 5 ust. 1 pkt 4 UFR i otrzymane Odsetki będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych; 2) w opisanym zdarzeniu przyszłym po stronie Fundacji wystąpi obowiązek zapłaty podatku z tytułu świadczeń wskazanych w art. 24q ust. 1
Wnioskodawca nie ma prawa zaliczać do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od nieruchomości mieszkalnych po roku 2022 aż do momentu dokonania ich pełnej amortyzacji. Wnioskodawca ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów, proporcjonalnie do prawa do udziału w zysku Spółki, odpisy amortyzacyjne od nieruchomości niemieszkalnych.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży Nieruchomości zabudowanej w trybie licytacji komorniczej.
Przeniesienie Nieruchomości objętych małżeńską wspólnotą majątkową do majątku odrębnego Małżonki i związane z tym konsekwencje podatkowe.
Zastosowanie stawki VAT 8% na wykonanie robót budowlanych oraz dokonania korekty podatku VAT z 23% na 8% w stanie prawnym obowiązującym do 30 czerwca 2020 r.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących wydatki związane ze świadczeniem usług zakwaterowania.
Konieczności wystawienia faktur korygujących do faktur wystawionych wcześniej, tj. przed zmianą docelowego przeznaczenia budynku.
Czy w obecnym stanie prawnym, kompleksowa usługa budowlana od podstaw podlega w całości opodatkowaniu stawką VAT w wysokości 8%?
Czy Wnioskodawca jest zobowiązany zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu sprzedaży udziałów w działce wraz z wyodrębnionym lokalem, czy podlega zwolnieniu z tytułu upływu 5 lat od daty nabycia nieruchomości?