Możliwość zastosowania metody unikania podwójnego opodatkowania oraz ulgi abolicyjnej do dochodów z pracy wykonywanej za granicą.
Zastosowanie metody unikania podwójnego opodatkowania oraz ulgi abolicyjnej do dochodów uzyskanych z tytułu pracy wykonywanej na statku o przeznaczeniu badawczo/hydrograficznym eksploatowanym na wodach Egiptu i wodach Surinamu.
Skutki podatkowe uzyskiwania dochodów z pracy najemnej wykonywanej na statku wiertniczym.
Obowiązek złożenia zeznania podatkowego, zastosowanie metody unikania podwójnego opodatkowania oraz zastosowanie ulgi abolicyjnej do dochodów uzyskanych z tytułu pracy wykonywanej na statku wiertniczym.
Możliwość skorzystania z tzw. ulgi abolicyjnej w związku z otrzymywaniem zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku chorobowego i zasiłku rehabilitacyjnego z Austrii.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży działki oraz obowiązek wystawienia faktury.
1) Czy w stosunku do dochodu osiąganego przez Wnioskodawcę w 2021 r. oraz latach następnych będzie miała zastosowanie metoda proporcjonalnego odliczenia? 2) Czy Wnioskodawca, w związku z uzyskiwaniem dochodu z pracy najemnej na statku, będzie zobowiązany do składania w Polsce zeznań podatkowych oraz odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy w Polsce? 3) Czy Wnioskodawca będzie miał prawo skorzystać
Zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dostawy działki nr 1 w ramach wywłaszczenia w zamian za odszkodowanie.
Pomimo że umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania z Nigerią nie ma mocy obowiązującej, to w związku uiszczaniem podatku w Nigerii Wnioskodawcy przysługuje prawo do zastosowania odliczenia od podatku dochodowego kwoty tzw. ulgi abolicyjnej przewidzianej w art. 27g ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Uznanie wydatków poniesionych na wytworzenie Kompleksu produkcyjnego (Budynku magazynowo - produkcyjnego z Częścią biurowo-laboratoryjną i socjalną), Wyposażenia produkcyjnego, Wyposażenia biurowego, Urządzeń technicznych i Zagospodarowania przestrzeni za koszty kwalifikowane w rozumieniu Rozporządzenia w sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowej inwestycji
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej przez Kontrahenta dokumentującej poniesione przez niego koszty w związku z wystąpieniem błędu w projekcie budowlanym.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku w związku z realizacją operacji stowarzyszenie.
Dochody Wnioskodawcy uzyskane z tytułu pracy najemnej na pokładzie statku morskiego eksploatowanego w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo mające faktyczny zarząd i siedzibę w Brazylii z którą Polska nie zawarła umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania podlegają rozliczeniu przez Wnioskodawcę w rocznym zeznaniu podatkowym za rok 2016, stosownie do art. 45 ust. 1 ww. ustawy.
Możliwość zastosowania odliczenia na podstawie art. 27g ustawy w odniesieniu do dochodów uzyskiwanych z pracy najemnej wykonywanej na terytorium Arabii Saudyjskiej.
Do dochodów Wnioskodawcy będzie miała zastosowanie ulga, o której mowa w art. 27g ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy Wnioskodawczyni będzie musiała złożyć zeznanie podatkowe w Polsce? Czy wykonywanie pracy najemnej na statku z faktycznym zarządem w Baliwacie Guernsey uprawnia Wnioskodawczynię do zastosowania ulgi abolicyjnej na podstawie art. 27g ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?