Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem świadczeń z ZFŚS pracownikom, emerytom i rencistom.
Obowiązek płatnika w związku z przekazywaniem świadczenia emerytom i rencistom.
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistów świadczeń z ZFŚS.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem/sfinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistom z ZFŚS wycieczki integracyjnej, sfinansowaniem spotkania integracyjnego oraz dofinansowaniem/sfinansowaniem biletów i karnetów.
Obowiązki płatnika dotyczące sposobu opodatkowania świadczeń z ZFŚS sfinansowanych pracownikom, emerytom i rencistom
Obowiązki płatnika ciążące na Szkole w związku ze finasowaniem świadczeń z ZFŚS dla pracowników, emerytów i rencistów.
Obowiązki płatnika związane z dofinansowaniem w oparciu o kryteria socjalne wycieczek/wczasów, spotkań o charakterze integracyjnym oraz dofinansowanie/sfinansowanie biletów/karnetów dla pracowników, emerytów, rencistów i uprawnionych członków rodzin.
Możliwość zaliczenia wydatków na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo-integracyjnym do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
Brak prawa odliczenia podatku naliczonego przez Gminę w związku z realizowanym projektem.
Zaliczenie wydatków, o których mowa we wniosku do ukrytych zysków lub wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą.
Opodatkowanie podatkiem VAT usługi, polegającej na umożliwieniu udziału w imprezach sportowych za opłatą wpisową, brak prawa do odliczenia podatku VAT od nabywanych na nagrody towarów, przekazywanych na zakończenie imprez sportowych oraz obowiązek naliczenia podatku VAT z tytułu nieodpłatnego przekazania nagród.
Prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia usług organizacji wyjazdu integracyjnego dla Współpracowników.
w zakresie obowiązków Spółki jako płatnika w związku z przekazaniem pracownikom świadczeń w postaci paczek świątecznych, voucherów lub bonów oraz upominków
brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizowanym projektem organizacja koncertu
Obowiązek stosowania przez Wnioskodawcę proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy o VAT oraz możliwości odliczenia podatku na podstawie współczynnika proporcji z art. 90 tej ustawy.
Brak możliwości zwrotu podatku w związku z realizacją projektu Organizacja imprezy integrującej oraz aktywizującej seniorów oraz młodzież ().
brak prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z nabywaniem towarów i usług na potrzeby projektu
brak prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT naliczonego w ramach realizacji projektu
8 % stawki podatku VAT dla usług wstępu do parku rozrywki na organizowane imprezy, 23 % stawki podatku VAT dla usług wynajmu urządzeń dmuchanych, 8 % stawki podatku VAT dla usług wstępu do parku na podstawie biletu wstępu w cenę, którego wkalkulowany jest poczęstunek i na podstawie biletu wstępu bez poczęstunku
8% stawki podatku VAT dla usług wstępu na basen opisanych w pkt 1 i 2, na podstawie art. 41 ust. 2 ustawy w zw. z poz. 186 załącznika nr 3 do ustawy, 8% stawki podatku VAT dla usług grupowej nauki pływania, na podstawie art. 41 ust. 2 ustawy w zw. z poz. 179 załącznika nr 3 do ustawy,
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla usługi wstępu do placu rozrywki dla dzieci oraz organizowania uroczystości urodzinowych.
W kontekście przedstawionego zdarzenia przyszłego oraz wskazanych powyżej przepisów, jak również orzecznictwa TSUE należy zauważyć, iż usługi świadczone przez Wnioskodawcę polegające na zabezpieczeniu medycznym imprez masowych służą profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia i jako takie mogą korzystać ze zwolnienia od podatku VAT określonego w art. 43 ust. 1 pkt 18 ww. ustawy