Ustalenia: - czy w sytuacji, gdy wyrokiem sądu wystawione faktury zostały uznane za nienależne Spółka może anulować faktury VAT i dokonać na tej podstawie korekty przychodów i deklaracji CIT, jeśli Kontrahent odesłał faktury bez księgowania i Spółka posiada oryginały i kopie wystawionych faktur, - w jakim okresie Spółka może dokonać korekty przychodów i podatku dochodowego - w miesiącach powstania
Możliwości skorzystania z ulgi prorodzinnej i preferencyjnego rozliczenia dochodu jako osoba samotnie wychowująca dziecko za lata 2021-2023, po rozwodzie, na pełnoletnie dziecko, które w jednym roku przekroczyło limit dochodów, przy alimentach na drugie dziecko uzyskujące pełnoletność.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca małoletnie dziecko, po rozwodzie, za 2022 rok.
Możliwości preferencyjnego rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca, po rozwodzie, małoletnie i pełnoletnie dziecko.
Opodatkowanie transakcji wniesienia aportem przez Gminę do Spółki wierzytelności z tytułu zwrotu nakładów na SUW, opodatkowanie transakcji wniesienia aportem przez Gminę do Spółki studni i infrastruktury towarzyszącej wraz z działką, określenie podstawy opodatkowania dla planowanego przez Wnioskodawcę aportu w postaci studni, infrastruktury towarzyszącej oraz działki w zamian za objęcie udziałów w
Preferencyjne rozliczenie dla osoby samotnie wychowującej małoletnie dziecko za rok 2020 i 2021.
Odpłatne zbycie udziału w działkach gruntu nabytego w drodze zapisu testamentowego.
Prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej wynikającej z art. 27f ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przysługuje Pani w wysokości 100% na dwoje małoletnich dzieci. To Pani wykonywała władzę rodzicielską nad dziećmi, natomiast z ojcem dzieci miały sporadyczny kontakt do sierpnia 2020 r. Od ponad roku ojciec nie utrzymuje z dziećmi żadnego kontaktu. Ojciec nie sprawował żadnej opieki
Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe w części dotyczącej wysokości ulgi prorodzinnej przysługującej w stosunku do córek K. i W. przed uzyskaniem przez córki pełnoletności i nieprawidłowe w części dotyczącej wysokości ulgi prorodzinnej przysługującej w stosunku do córek K. i W. po uzyskaniu przez córki
W zakresie dokonywania odliczeń w ramach tzw. ulgi prorodzinnej przez jednego rodzica wykonującego władzę rodzicielską.
Możliwość dokonania korekty faktury w związku z wyrokiem Sądu oraz możliwości uwzględnienia faktury korygującej w deklaracji VAT-7.
Biorąc zatem pod uwagę okoliczności przedstawione we wniosku, w szczególności fakt, że wyłącznie Wnioskodawczyni osobiście sprawuje faktyczną władzę rodzicielską w stosunku do małoletnich dzieci, samodzielnie bez udziału byłego męża uczestniczy w ich wychowaniu, zabezpiecza ich potrzeby bytowe, zdrowotne i edukacyjne oraz emocjonalne, całościowo i samodzielnie dba o rozwój psychofizyczny, duchowy i
Opodatkowanie uzyskiwanego w latach 2014 r. 2015 r. świadczenia pieniężnego na zaspokojenie potrzeb rodziny, przyznanego na podstawie ugody sądowej.
Opodatkowanie alimentów zasądzonych wyrokiem sądu, otrzymanych w wyniku postępowania egzekucyjnego oraz odsetek od zaległych alimentów.
Czy na podatniku w momencie wypłaty zasądzonego odszkodowania ciąży zobowiązanie opodatkowania tego przychodu w sytuacji gdy przy ustalaniu kwoty utraconych wynagrodzeń Sąd zmniejszył wartość przyznanego odszkodowania o należny podatek dochodowy od osób fizycznych wyliczony od ogólnych Jego przychodów według obowiązującej skali podatkowej za okres utraconych wynagrodzeń?
Czy otrzymane odszkodowanie jest zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 3b i zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 95 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego wyrok Sądu Rejonowego wydany na podstawie art. 64 Kodeksu cywilnego powoduje takie same skutki prawne jak czynności cywilnoprawne wymienione w postanowieniach art. 1 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy otrzymane przez Wnioskodawcę odszkodowanie z tytułu zaniżenia ilości akcji jest na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy otrzymane przez Wnioskodawcę odszkodowanie wraz z należnymi odsetkami jest, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 3b i zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 95 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?