Uznanie przedmiotu aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenie czynności aportu z opodatkowania podatkiem VAT.
Planowane aporty działu handlowego oraz działu warsztatowego do spółek z o.o. stanowić będą transakcje zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, o której mowa w art. 6 pkt 1 w zw. z art. 2 pkt 27e ustawy.
Planowana transakcja polegająca na przeniesieniu w ramach aportu składników materialnych i niematerialnych stanowić będzie zorganizowaną część przedsiębiorstwa na podstawie art. 2 pkt 27e ustawy w konsekwencji wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT.
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych będących przedmiotem aportu, z uwzględnieniem opisanych, ewentualnych wyłączeń, za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i w konsekwencji uznania planowanej transakcji wniesienia ww. aportu do Spółki za czynność wyłączoną z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Skutki podatkowe wniesienia do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wkładu niepieniężnego w postaci udziałów.
Brak zastosowania przepisów ustawy o podatku od towarów i usług do czynności zbycia przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz braku obowiązku dokonania przez Państwa korekty podatku naliczonego odliczonego wcześniej od zakupionych materiałów, towarów, wyposażenia i środków trwałych.
Uznanie planowanej transakcji aportu A. do spółki komandytowej za zbycie przedsiębiorstwa, a w konsekwencji wyłączenia tej transakcji z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Uznanie wnoszonych aportem do spółki akcyjnej składników majątkowych materialnych i niematerialnych za przedsiębiorstwo i wyłączenia tej transakcji z opodatkowania podatkiem VAT.
W zakresie ustalenia, czy po otrzymaniu przez Wnioskodawcę aportu w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa, Spółka będzie uprawniona do opodatkowania Estońskim CIT, począwszy od roku podatkowego rozpoczynającego się dnia 1 kwietnia 2025 r., a tym samym w opisanym zdarzeniu przyszłym, wobec Wnioskodawcy znajdzie zastosowanie zasada wyłączenia z opodatkowania Ryczałtem na podstawie art. 28k ust
Wyłączenie z opodatkowania czynności wniesienia całości udziałów Spadkobierców w Przedsiębiorstwie w spadku jako wkładu niepieniężnego (aportu) do celowo utworzonej spółki z o.o.
W zakresie możliwości opodatkowania w formie tzw. estońskiego CITu oraz ustalenia czy należności wypłacone z tytyłu zawartych umów najmu oraz świadczenia usług serwisowych stanowią ukryty zysk.
Nie ma podstaw do rozpatrywania wniesienia do spółki kapitałowej przedsiębiorstwa prowadzonego przez osobę fizyczną, pod kątem spełnienia przesłanek do wyłączenia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych - na podstawie art. 2 pkt 6 lit. c) tiret pierwsze PCC.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania składników materialnych i niematerialnych za przedsiębiorstwo i wyłączenia czynności aportu tych składników z opodatkowania podatkiem od towarów i usług.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy czynności wniesienia Przedsiębiorstwa w formie wkładu niepieniężnego (aportu) do Spółki komandytowej.
Skutki podatkowe nabycia w spadku wierzytelności o zapłatę wynagrodzenia z tytułu dobrowolnego umorzenia akcji oraz otrzymania zapłaty wynikającej z tej wierzytelności.
W zakresie wyłączenia z opodatkowania zbycia w drodze aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci Działu Nieruchomości.
Skutki podatkowe nabycia w spadku wierzytelności o zapłatę wynagrodzenia z tytułu dobrowolnego umorzenia akcji oraz otrzymania zapłaty wynikającej z tej wierzytelności.
Skutki podatkowe wniesienia w formie aportu do spółki kapitałowej zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Zastosowanie wyłączenia z opodatkowania Ryczałtem (art. 28k ust. 1 pkt 5 oraz art. 28k ust. 1 pkt 6 ustawy o CIT).
Czy art. 12 ust. 4 pkt 12 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2022 r. należy stosować także do wspólników (akcjonariuszy) spółek przejmowanych lub dzielonych, którzy nabyli lub objęli udziały (akcje) w spółce przejmowanej lub dzielonej wskutek wymiany udziałów (akcji), łączenia lub podziału spółki przed 1 stycznia 2022 r., a więc także do Y SA