Możliwość utraty prawa do ryczałtu po wniesieniu wkładu niepieniężnego (aportem) nieruchomość, niestanowiącą przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, do spółki typu SCSp, która nie posiada osobowości prawnej. Według prawa podatkowego Wielkiego Księstwa Luksemburg, podatnikami podatku dochodowego są wspólnicy SCSp a nie sama spółka.
Wpłata dodatkowego kapitału na kapitał akcyjny PSA przez akcjonariusza nie spowoduje obowiązku zapłaty PCC, ponieważ umowa PSA czy też jej zmiana – a więc również wpłata dodatkowego kapitału - nie jest objęta regulacją uPCC.
Opisane we wniosku zmiany umowy spółki kapitałowej (wkłady pieniężne i niepieniężne) korzystały ze zwolnienia na podstawie art. 9 pkt 11 lit. d) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Spełnione są bowiem przesłanki warunkujące wskazane zwolnienie, tj. świadczenie usług użyteczności publicznej, o których mowa w tym przepisie oraz posiadanie udziału o określonej wysokości w Spółce przez jednostkę
Skutki podatkowe wniesienia do spółki w formie aportu jednoosobowej działalności gospodarczej wraz z umową leasingu operacyjnego.
Skutki podatkowe objęcia przez wspólnika nowych akcji w spółce komandytowo-akcyjnej i podwyższenia kapitału zarówno zakładowego jak i zapasowego o wartość ww. akcji, a także ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego (wpłaty w ratach).
Wyłączenie z opodatkowania aportu składników majątkowych do spółki osobowej ze względu na uznanie tych składników za przedsiębiorstwo oraz brak opodatkowania czynności wyłączenia z działalności gospodarczej nieruchomości zabudowanej i brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
Wniesienie do spółki kapitałowej wkładu niepieniężnego w postaci akcji.
Określenie spełnienia przesłanek do zastosowania art. 24 ust. 8a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – transakcja wymiany udziałów.
Wniesienie do spółki kapitałowej wkładu niepieniężnego w postaci akcji.
Czy wniesienie w zamian za udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, albo w zamian za ogół praw i obowiązków przysługujący wspólnikowi w spółce komandytowej wkładu niepieniężnego (aportu) w postaci opisanego przez Wnioskodawcę Departamentu D., będzie stanowić wniesienie wkładu niepieniężnego, którego przedmiotem jest zorganizowana część przedsiębiorstwa, które na podstawie art. 12 ust. 4 pkt
Wobec Spółki nie znajdzie zastosowanie wyłączenie z opodatkowania ryczałtem z uwagi na otrzymanie przez Spółkę wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa w latach wcześniejszych (w grudniu 2015 r.)
Aport zorganizowanej części przedsiębiorstwa: 1. Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych, który będzie przedmiotem aportu, za zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa o której mowa w art. 5a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. 2. W momencie wniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa jako wkładu niepieniężnego (aportu) do spółki, po stronie wspólników powstaje
Czynność wniesienia do spółki komandytowo-akcyjnej opisanego we wniosku wkładu pieniężnego podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. k) i pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, jako czynność zmiany umowy spółki.
Skutki podatkowe zbycia akcji (ogółu praw i obowiązków) w spółce komandytowo-akcyjnej.
Czy w związku z otrzymaną od spółki komandytowej zapłatą stanowiącą równowartość kwoty podatku VAT z faktury dokumentującej wniesienie znaku towarowego, zostanie rozpoznany u Wnioskodawcy (wystawcy faktury) przychód podlegający opodatkowaniu?
Dotyczy skutków podatkowych wniesienie zespołu składników materialnych i niematerialnych wydzielonych z przedsiębiorstwa do spółki jawnej.
Dotyczy skutków podatkowych wniesienie zespołu składników materialnych i niematerialnych wydzielonych z przedsiębiorstwa do spółki jawnej.
W sprawie nie zachodzi związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy dokonanymi przez Wnioskodawcę wydatkami, a inwestycją, która jest prowadzona przez inny podmiot – Spółkę Celową odpowiedzialną za prowadzenie inwestycji
w zakresie ustalenia, czy wszyscy wspólnicy spółki komandytowej, w przypadku sprzedaży przez tę spółkę lokali w obu Nieruchomościach, będą uprawnieni do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów na potrzeby wyliczenia podatku dochodowego z tytułu transakcji sprzedaży tych lokali, wydatków poniesionych przez poszczególnych komandytariuszy na zakup Nieruchomości I oraz Nieruchomości II w proporcjonalnym
Czy w przedstawianym stanie przyszłym, dochodem podatkowym Wnioskodawcy z tytułu wniesienia wierzytelności z tytułu pożyczki udzielonej Spółce Węgierskiej jako wkładu niepieniężnego do tej spółki będzie różnica między wartością tej wierzytelności określoną w statucie lub umowie Spółki Węgierskiej, nie niższą od jej wartości rynkowej określoną na dzień wniesienia wkładu niepieniężnego, a kwotą pożyczki
Czy wniesiony przez Wnioskodawcę wkład w postaci nieruchomości opisanych w stanie faktycznym, do nowoutworzonej spółki jawnej będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym PIT?